Покупка на употребяван автомобил БМВ

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Покупка на употребяван автомобил БМВ

Мнение от Jorixa » 15 Авг 2023, 8:31

pampo написа:За протокола, чисто ново базово 320д без НИТО ЕДНА добавена екстра започва от 101 400 по конфигуратор. Няма как премиум селекшън да е на същата цена. Цената е поне 30% надолу от същата нова.


Какво се е случило с цените бе :mhihi: 2018 края, точно кат беше излезнала г20-ката ми дадоха оферта за 80 бона. 100 бона беше крайната цена с всички екстри без м-пакет

Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Покупка на употребяван автомобил БМВ

Мнение от pampo » 15 Авг 2023, 11:58

Не е за коментиране, но да, цената на нова тогава е почти като на 3-4 годишна сега...
Едно прилично оборудване и цената избухва лесно с 30-40 000 отгоре. И имаме 320д за 140 000лв по конфигуратор...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.01.2022
Местоположение: Тутракан
Пол: Мъж
Кара: E36-316i compact
Мечтае да кара: BMW M135i

Re: Покупка на употребяван автомобил БМВ

Мнение от vladdom04 » 19 Окт 2023, 20:35

На мен също ми се налага покупка на употребяван автомобил, но не мога да преценя кой ще е най-удачният избор, като модел не съм се спрял на някой определен. На 19 години съм, студент и предната ми кола беше [b]E36 316i Compact[/b] бях доста доволен от автомобила и си го харесвах, но се случи инцидент за жалост, заради който се налага покупката на друг автомобил. Не разбирам особено от автомобили, но като цяло разбрах че comapct-а не са за мен не заради друго, просто защото съм ~190см. и ми е леко неудобно а и опцията за 4 човек (зад мен) изчезва. :lol: Идеята ми е че си търся седан, автомат(+)/ръчка (!!!без комби!!!) бензин (без газ) или дизел. Желателно е да е след 2000година, като бюджет около 4/5000лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Покупка на употребяван автомобил БМВ

Мнение от Jorixa » 24 Окт 2023, 8:52

vladdom04 написа:На мен също ми се налага покупка на употребяван автомобил, но не мога да преценя кой ще е най-удачният избор, като модел не съм се спрял на някой определен. На 19 години съм, студент и предната ми кола беше [b]E36 316i Compact[/b] бях доста доволен от автомобила и си го харесвах, но се случи инцидент за жалост, заради който се налага покупката на друг автомобил. Не разбирам особено от автомобили, но като цяло разбрах че comapct-а не са за мен не заради друго, просто защото съм ~190см. и ми е леко неудобно а и опцията за 4 човек (зад мен) изчезва. :lol: Идеята ми е че си търся седан, автомат(+)/ръчка (!!!без комби!!!) бензин (без газ) или дизел. Желателно е да е след 2000година, като бюджет около 4/5000лв.


За 4 бона читаво БМВ трудно ще намериш. Бих разгледал по-нисък клас марки на твое място, пък за БМВ има време, млад си още

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на употребяван автомобил БМВ

Мнение от BMW_POWER » 24 Окт 2023, 12:48

За 4-5000лв читава кола трудно би се намерила. А за читаво БМВ, ... Ще е чудо, ако е и в движение. Но чудеса се случват. Знае ли човек.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Покупка на употребяван автомобил БМВ

Мнение от S7 » 07 Яну 2024, 3:35

AlonsoBest написа:
undertaker00 написа: Хубавото единствено е че от САЩ няма скрито покрито от към история, връщани километри се хващат, вижда се какви щети са имали и тн.
След като обикалях 6-7 месеца без успех из България, на края сам си внесох 540-ка от САЩ, която беше със много лека щета, оправих си я и си я карам.
Но това си е голям риск, защото колата я купуваш само по снимки и все пак при мен излязоха от "подводните камъни", смених и двете предни полуоски които са си скъпички. Освен това си е огромна занимавка да се внесе и после да се вкара

Колега, по принцип не искам да ти убивам ентусиазма ама това с американското няма скрито покрито е пълна измама..аз лично познавам руснаци от Маями които работят с българи дето вземат коли от аукциони и им връщат милите легално и после ги продават в Бг за доста пари. Един пример само, мойта кола не е виждала Карфакс от 6 години и няма как да знаете състоянието и ако не я репортвам :nono:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Покупка на употребяван автомобил БМВ

Мнение от Jorixa » 20 Яну 2024, 8:22

Един познат скоро си внесе Х5-ца от САЩ за 90 бона. Уж карфакси, истории не знам си кво, перфектна била. Като пристигна се оказа че е удряна и закърпена колкото да я наснимат. Даде още 50 бона отгоре да я оправи, накрая му излезна колкото нова. Така че тва със щатите си е риск.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Покупка на употребяван автомобил БМВ

Мнение от 3186 » 20 Яну 2024, 9:35

Това е много малко вероятно да се случи с кола от застраховател. Явно не си е бил научил урока. Но без конкретен vin не може да се потвърди.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Покупка на употребяван автомобил БМВ

Мнение от S7 » 02 Фев 2024, 4:05

3186 написа:Това е много малко вероятно да се случи с кола от застраховател. Явно не си е бил научил урока. Но без конкретен vin не може да се потвърди.

Колега за какъв застраховател говориш само незнам....всички коли в Америка са застраховани и явно бъркаш факта, че когато застраховател тоталне една кола и плати $$ на собственика тая кола веднага отива аукцион и някой апап от БГ я купува на безценица и ви я продава в БГ за повече пари, но единственият + е, че кола минала през застраховател би трябвало да се репортва през Карфакс :yes:

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook