Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от DiscontroL » 19 Авг 2023, 14:45

Здравейте, колеги! Имам едно питане, та дано някой случайно знае как да се процедира в такъв случай като моят. Оня ден една госпожа ми отне предимството и ме удари точно в задна лява джанта. Като дойде полицията се установи, че тя няма сключена застраховка гражданска отговорност и нямаше как да напишем двустранен протокол. От полицията ми издадоха протокол за ПТП и ми казаха да отида при моя застраховател да ми заведат щетата. Вчера отидох при моя застраховател и им обясних как седят нещата, а те ми казаха, че нямам работа при тях. Трябвало да си заведа щетата към гаранционен фонд, обаче като се свързах с гаранционния фонд ми казаха, че трябва моя застраховател да заведе щетата към тях и те в последствие щели да си оправят документите.. Е да обаче за първия оглед + пресмятане на щетите си платих 45 лв :shock: ! В понеделник ще има втори оглед, на който ще присъства вещо лице и колата ще се качи на стенд за регулиране на ъглите на окачването. Мойте застрахователи ми казаха, че не знаят, но щели да проверят дали на края те ще пращат документите към гаранционен фонд или ще ме оставят аз да се оправям сам. Та излиза, че аз съм си напълно редовен и въпреки това се налага да си плащам всичко и да се разправям с какви ли не глупости, а даже не се знае реално ще ми изплатят ли щетите :kuku: . По моята кола щетите са надрано по джантата и бронята и нещо криво по окачването. Каско нямам. Ще съм благодарен за всякакви съвети и насоки.
Race cars is my escape from all bullshit in life...

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Авг 2023, 16:12

Оффффф, баща ми ходеше по мъките с тези търтеи преди години, но него го удари пиян, без книжка, без застраховка, без преглед и избяга от колата тичайки като тя не беше негова. :kuku: Пари не видя от цялото ходене по мъките с тези боклуци. Първо се оказа, че не могат да му обърнат внимание докато тоя не го намерят за да му напишат акт, а той се криеше след като собственика на колата каза кой е карал. После след две седмици катаджията като го чакаше пред тях да излезе за работа(защото се оказа, че и да почука на вратата ако онзи е вътре не може да влезе у тях дори да го види ако някой друг отвори)за да го накара да се подпише, че е карал. Накрая след като всичко уж стана тия мамути отговориха на бащата, че трябвало още документи, а те всичките бяха там и той се отказа да се занимава защото не можеше да си кара колата преди огледа, понеже трябваше да се ремонтира за да се движи и един вид това нямаше да са щети, което той ще оправи за да я кара.
Питах го преди малко и каза, че са големи боклуци тия :mhihi: но е хубаво, че си минал някакъв оглед и т.н. като по онова време уж не се е плащало за тези неща. Каза да ги тормозиш колкото можеш защото има вероятност да гледат как да не ти платят.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от ceco_kd » 19 Авг 2023, 16:45

Мен преди години ме удари човек без застраховка и трябваше с гаранционния фонд да се разберем. Разходите по документите, които трябваше да пратя сигурно надхвърлиха в крайна сметка това, което получих по щетата. Като не помня, но май пращах за тяхна сметка документите. В крайна сметка за надрана задна броня и лайсната по средата, която е на е36 получих (да не паднеш само от стол....дръж се здраво) 25 лева и някакви стотинки. Чудех се тия дето им даваме по 10-15 лева от стойността на ГО за какво точно им ги даваме? За да се изгаврят с някой, който и без това му се е убило настроението от това, че се е запознал с реалната ситуация в такива случаи, а именно че хурката е за теб, който си изряден, а виновника си пие ракиите вечерта и спи като бебе. Според мен зарежи цялата работа и си оправяй колата и забравяй по-бързо цялата случка. Нервите са по-скъпи от изплатените щети от дупката за пари наречена Гаранционен фонд! Със здраве колега!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от zvetiko » 20 Авг 2023, 16:03

Ако имаше КАСКО щяха да ти платят твоите застрахователи, ако другата кола имаше, а ти не, щяха да платят нейните. След като и двамата нямате, просто забрави за случая, няма да вземеш нищо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от alekangg » 21 Авг 2023, 13:24

Чудя се как повечето казват забрави за случая, ами те онези това чакат и искат!

Аз не бих оставил, отделно ако дадат 20лв, за нещо което струва втора ръка 200лв ще се занимавам още.

На мен ми е интересно, ако ви удари някой от много МПС с украински номера какво става. Дори да имат някаква застраховка, дали някой ще плати нещо и как изобщо се случва всичко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от ceco_kd » 21 Авг 2023, 14:02

alekangg написа:Чудя се как повечето казват забрави за случая, ами те онези това чакат и искат!

Аз не бих оставил, отделно ако дадат 20лв, за нещо което струва втора ръка 200лв ще се занимавам още.

На мен ми е интересно, ако ви удари някой от много МПС с украински номера какво става. Дори да имат някаква застраховка, дали някой ще плати нещо и как изобщо се случва всичко.
И ще се вкараш във филма да дириш сметка на гаранционния фонд и да се съдите ли и накрая какво....още по назад финансово, но вземи ми оцени потрошените нерви заради тоя детайл за 200 лв. Да знам какво имаш в предвид, че не трябва да си трае човек, но .... такъв ни е манталитета....да се примиряваме лесно.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Авг 2023, 16:57

Аз понеже нямам време съм си решил проблема - пълномощно на жена ми и тя се разправя. Последно някакъв се спря във вратата на таксито като давал назад пред неговия си вход и му била малка улицата явно, видял го, ама решил още малко да даде назад, че му се сторило как има място, да не прави две маневри човека. :help: Та отиде тя да снима някакъв вратата, там за час, два може би мина цялата дандания с две ходения. После до 6 месеца щели да платят, хубаво ама те взеха да минават. Викам я иди виж тия калъфи какво се мотаят, може би защото вратата беше съвсем леко хлътнала и за съвсем малко боя, което аз оправих естествено с четката без да се занимавам с глупости и чакам следващия идиот. Та като отиде и пита да не са забравили нещо и след два дни преведоха там 150 кинта мисля съвсем грубо казано. Няма какво да ги оставям, не плащам аз завишена гражданска щото видиш ли съм бил жълт и това 20 години вече, че накрая като ми потрябва нещо и да свиват ушите като мастии само.
Имате ли време, тормоз докато не платят последния лев. Ама от боклуци разчитащи на хората да им писне и да не се занимават.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от ceco_kd » 21 Авг 2023, 19:03

Top Gun Maverick написа:Аз понеже нямам време съм си решил проблема - пълномощно на жена ми и тя се разправя. Последно някакъв се спря във вратата на таксито като давал назад пред неговия си вход и му била малка улицата явно, видял го, ама решил още малко да даде назад, че му се сторило как има място, да не прави две маневри човека. :help: Та отиде тя да снима някакъв вратата, там за час, два може би мина цялата дандания с две ходения. После до 6 месеца щели да платят, хубаво ама те взеха да минават. Викам я иди виж тия калъфи какво се мотаят, може би защото вратата беше съвсем леко хлътнала и за съвсем малко боя, което аз оправих естествено с четката без да се занимавам с глупости и чакам следващия идиот. Та като отиде и пита да не са забравили нещо и след два дни преведоха там 150 кинта мисля съвсем грубо казано. Няма какво да ги оставям, не плащам аз завишена гражданска щото видиш ли съм бил жълт и това 20 години вече, че накрая като ми потрябва нещо и да свиват ушите като мастии само.
Имате ли време, тормоз докато не платят последния лев. Ама от боклуци разчитащи на хората да им писне и да не се занимават.


Обаче яко така.....жената да се разправя. Добре си го измислил .

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от ildivvy » 22 Авг 2023, 11:15

Просто не трябва да си мълчим, а да се 'шуми' по подобни въпроси/проблеми! Не трябва да оставяме поредната държавна институция да не си върши работата, за която е създадена! Ако трябва и до Европа да стигат нещата... Предполагам, че ще има кой да се занимава, защото така ще изкара пари от съдилищата!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от andy » 23 Авг 2023, 13:02

zvetiko написа:Ако имаше КАСКО щяха да ти платят твоите застрахователи, ако другата кола имаше, а ти не, щяха да платят нейните. След като и двамата нямате, просто забрави за случая, няма да вземеш нищо.


Каското на кола не покрива щети на друга кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от theraven_nz » 23 Авг 2023, 22:28

Точно. Каското пази теб от теб. Гражданската пази другите от теб.
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от bum_bum » 18 Сеп 2023, 18:06

alekangg написа:Аз не бих оставил, отделно ако дадат 20лв, за нещо което струва втора ръка 200лв ще се занимавам още.


По толкова дават за части по е36-ци, а вече предполагам и за е46. И да се занимаваш файда няма. Писах веднъж на комисията по финансов и застрахователен надзор или както там се нарича.., дори не се главоболиха да ми отговорят.

С прасе и застраховател работа да си нямаш. Приемаш гражданската за законен рекет и прежалваш парите. Ако имаш каско пак имаш едно на ум, че може или да откажат или да не платят достатъчно и така. Сами сме си го избрали да бъде така. :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от mirko0 » 19 Сеп 2023, 16:59

Аз доколкото разбирам колегата, който е пуснал темата, има застраховка каско. При това положение е най - добре да си претендира обезщетението по каско застраховката. След това застрахователят ще си я претендира от причинителя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от DiscontroL » 22 Сеп 2023, 10:02

mirko0 написа:Аз доколкото разбирам колегата, който е пуснал темата, има застраховка каско.

Нямам каско. В края на първия пост съм го написал.
Преди няколко дни се свърши целия филм с горе долу приличен край. Ще обясня какво направих, та ако някой се сблъска със същия проблем да знае как да реагира бързо и адекватно.
Като за начало задължително при ПТП си викайте полиция, защото не знаете виновния шофьор пиян ли е, колата му документално редовна ли е и т.н. Полицията ще трябва да ви издаде Протокол за ПТП. После си приготвяте следните документи:
Уведомление за претенция към гаранционен фонд (теглите я от сайта на гаранционен фонд и я попълвате)
Протокол за ПТП (полицията ви го издава(в моя случай веднага на място след птп-то))
Копие от големия талон
Документ от банката удостоверяващ, че имате сметка на ваше име В ЛЕВА с точно написан IBAN
Ако се от София до колкото разбрах може да се отиде директно в офиса на гаранционен фонд. Обаче ако сте от друг град (като мен) трябва да се обърнете към вашия застраховател да ви снима автомобила, да оцени щетите и да изпрати всички тези неща към гаранционен фонд.
Та аз отидох до застрахователя, снимаха колата, смятаха щетите и ходих на втори оглед ( заради удар в джантата на колата имах нещо криво и се наложи втория оглед да бъде направен в сервиз, които разполага със стенд за регулиране на монтажните ъгли на окачването).
След което застрахователя изпрати всички снимки, опис и калкулация на щетите. За тези снимки и описи, калкулации и т.н. си платих 45 лв, за което ми извадиха документ, който в последствие изпратих на гаранционен фонд за да ми покрият и този разход.
За да получа изплащане на щетите от гаранционен фонд по пощата ми пратиха документ , които трябваше да попълня. Документа е потвърждение, че нямате каско, не сте получавали пари от друго място и такива подобни глупости.
В крайна сметка от гаранционен фонд ми изплатиха 525 лв, при оценка от моя застраховател 722 лв
Мисля, че това е по тази причина :
Размерът на обезщетението не може да надхвърля размера на минималната застрахователна сума по задължителните застраховки, определена за годината, в която е настъпило пътнотранспортното произшествие, а за другите имущества - въз основа на правила за определяне на обезщетенията за вреди на имущества, различни от моторни превозни средства.
(това е от сайта на гаранционен фонд) Обаче не съм се занимавал да звъня и да питам това ли е причината или има нещо друго.
https://www2.guaranteefund.org/bg/%D1%8 ... 0%B8%D1%8F - Тук може да погледнете по-подробно какво ви трябва ако колата не е на ваше име, след птп-то е тотал щета и т.н.
381152077_1494625394688410_3653722763779780469_n.jpg

Както виждате цялата работа е дебилна. Смятат частите с нормални цени и после слагат коефициент 0.4?! :shock: Може би защото е кола на 20 години.. Труда го смятат по 8 лв на час ! :kuku:
378265123_998692041437885_144467042255697252_n.jpg

368246034_1383311988886269_5504474364652867193_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Race cars is my escape from all bullshit in life...

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 30.08.2023
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: G30 530i
Мечтае да кара: E31 850 CSi

Re: Заплетен казус със застраховка "гражданска отговорност"

Мнение от hotblooded » 22 Сеп 2023, 14:38

Може би зависи на какъв човек зад бюрото ще попаднеш. Жената на братовчед ми я блъсна "мамин хубавец" с 1,9 промила. Щетите не бяха сериозни, а момичето нямаше каско - смачкан калник счупен фар и счупено казанче за течност на чистачките. Колата - дърт на библия Ситроен, май АХ като модел, дори беше с карбуратор... Абе кола на която в движение трудно щеше да и вземеш повече от 600-700лв тогава (2015та)... След 3 месеца от ГФ платиха 360 лв... Калник от морга, даже беше същия цвят - 30 лв, фар - 50, казанче - бонус към калинка....

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook