Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от xterminator » 10 Яну 2024, 22:07

Здравейте, колеги. Моля, тези от вас, които наскоро са поръчвали хибридни модификации да споделят за колко време са си ги получили. От датата на поръчка до получаването. През месец май 2023-та поръчах Х1 xdrive 30e и скоро влизаме в 9-я месец чакане, а все още няма никаква конкретна информация за дата на производство и доставка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от Don_Diego » 11 Яну 2024, 0:04

Доста се чака :banghead:
Ние поръчахме Х1 xDrive25e на 06.01.2023, взехме си я на 20.12 :bang:

Нас конкретно какво ли не ни бави: над 3 месеца нямало никакво производство, после липса на отделни компоненти.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от big_dane » 11 Яну 2024, 18:51

При БМВ нямам опит, но познат чака Audi Q5 50tfsi e от февруари 2022 до октомври 2023 и накрая дойде без АСС, въпреки че радарите са си там, защото нямало части.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от xterminator » 11 Яну 2024, 22:43

Don_Diego написа:Доста се чака :banghead:
Ние поръчахме Х1 xDrive25e на 06.01.2023, взехме си я на 20.12 :bang:

Нас конкретно какво ли не ни бави: над 3 месеца нямало никакво производство, после липса на отделни компоненти.



В кой период беше никаквото производство, за да знам дали ме е хванало :lol:
То затова стана компактен СУВ на годината, защото се чака 1 година :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от Don_Diego » 12 Яну 2024, 9:43

Януари - Март 2023 е била паузата заради проблеми с електромотора на 30е модификацията, превантивно обаче спрели и 25е от производство докато се изясни всичко :banghead: .
ОБАЧЕ през това време не са спирани поръчките на такива коли и сам се сещаш колко бройки е имало да се наваксат в световен мащаб и че квотата за България е 1-2 коли месечно да произвеждат от модела :help:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от xterminator » 13 Яну 2024, 11:28

big_dane написа:При БМВ нямам опит, но познат чака Audi Q5 50tfsi e от февруари 2022 до октомври 2023 и накрая дойде без АСС, въпреки че радарите са си там, защото нямало части.



Това е абсолютно неприемлив срок! Аз бих го отказал след 1-та година. Има си срок в договора, след който можеш да си потърсиш капарото.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от xterminator » 13 Яну 2024, 11:32

Don_Diego написа:Януари - Март 2023 е била паузата заради проблеми с електромотора на 30е модификацията, превантивно обаче спрели и 25е от производство докато се изясни всичко :banghead: .
ОБАЧЕ през това време не са спирани поръчките на такива коли и сам се сещаш колко бройки е имало да се наваксат в световен мащаб и че квотата за България е 1-2 коли месечно да произвеждат от модела :help:


Верно, че имаше нещо с тия ел мотори. Значи и аз ще си почакам :cry:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от Don_Diego » 14 Яну 2024, 15:31

Като цяло в момента можеш само да пускаш оплаквания и да им надуваш главите на представителството от където си я поръчал.
Най-малкото да ти кажат защо се бави и с малко късмет и донагаждане на конфигурацията да вземеш по-скорошна квота. Ние имахме 2 месеца забавяне заради extended shadow line пакета и липсата на черни греди за тавана. За една бройка да се вместим в дата за следващата седмица с нормални хром греди след като разбрахме за това забавяне, но понеже трябваше да уточним асистент пакетите (и там има промени :banghead: ) и изтървахме. В крайна сметка изчакахме черните греди, добавихме още 1-2 пакета с асистенти и си я дочакахме точно каквато я искахме колата :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от xterminator » 18 Яну 2024, 10:52

Don_Diego написа:Като цяло в момента можеш само да пускаш оплаквания и да им надуваш главите на представителството от където си я поръчал.
Най-малкото да ти кажат защо се бави и с малко късмет и донагаждане на конфигурацията да вземеш по-скорошна квота. Ние имахме 2 месеца забавяне заради extended shadow line пакета и липсата на черни греди за тавана. За една бройка да се вместим в дата за следващата седмица с нормални хром греди след като разбрахме за това забавяне, но понеже трябваше да уточним асистент пакетите (и там има промени :banghead: ) и изтървахме. В крайна сметка изчакахме черните греди, добавихме още 1-2 пакета с асистенти и си я дочакахме точно каквато я искахме колата :bchug:


В договора пише, че до 90 дни от датата за доставка продавачът не носи отговорност за забавянето, но след този период имаш право да си изискаш капарото обратно и да се откажеш, без да дължиш нищо. Обмислям, ако не се вместят в този период да си взема парите и да се насоча към чиста електричка. До 2-3 месеца излиза новата Тесла модел Y, която е долу-горе на същата цена. За мен този бранд предлага най-много за цената си. Когато поръчвах Х-са бях резервиран към чистите електрички, но за няколко месеца идеята узря в главата ми. Не ми харесва, че инфраструктурата на зареждачките не е добре развита, но в крайна сметка това са автомобили, които са предвидени да се зареждат основно вкъщи. Мислех, че с хибрид ще направя преходна крачка от ДВГ към електричка, но това безкрайно чакане допълнително нагнетява и ме подтиква направо да мина в другия отбор.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от Jorixa » 22 Яну 2024, 8:05

Ми при мен лично 2019-та Х1-цата ми дойде за 2 месеца от конфигуратора :mhihi: Сега не знам кво се случва, нали уж се оправи положението с тия чипове?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 26.01.2024
Пол: Мъж

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от atomic » 26 Яну 2024, 9:11

Здравейте,
и ние чакаме хибридна Х5 от август и нещо за квоти ми говорят, че няма и незнаят кога и какво, щели да искат квоти от други държави.
Накой знае ли по-точна информация за тия квоти, има ли ги, какви са, всеки дилър с различни ли са и изобщо някаква информация.
Иначе друг ако чака да сподели време, евентуално ако си я е получил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от xterminator » 14 Фев 2024, 21:17

atomic написа:Здравейте,
и ние чакаме хибридна Х5 от август и нещо за квоти ми говорят, че няма и незнаят кога и какво, щели да искат квоти от други държави.
Накой знае ли по-точна информация за тия квоти, има ли ги, какви са, всеки дилър с различни ли са и изобщо някаква информация.
Иначе друг ако чака да сподели време, евентуално ако си я е получил.


Ми ние си влизаме в 9-я месец, без да има никаква конкретна информация... Започвам леко да се изнервям :twisted:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от Rainbow » 07 Мар 2024, 11:37

Много зависи от екстрите. В моят случай беше с почти всичко и съответно едно го има, друго не и накрая се жертваха 2-3 екстри, за да стане за 12 месеца... Но това беше преди 2 години. Явно не е много по различно и сега положението все още.

За сравнение - базова или близко до базова щеше дойде за 2-3 месеца.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от Jorixa » 15 Мар 2024, 8:30

xterminator написа:
atomic написа:Здравейте,
и ние чакаме хибридна Х5 от август и нещо за квоти ми говорят, че няма и незнаят кога и какво, щели да искат квоти от други държави.
Накой знае ли по-точна информация за тия квоти, има ли ги, какви са, всеки дилър с различни ли са и изобщо някаква информация.
Иначе друг ако чака да сподели време, евентуално ако си я е получил.


Ми ние си влизаме в 9-я месец, без да има никаква конкретна информация... Започвам леко да се изнервям :twisted:


Аз преди 2-3 седмици питах моя дилър кво е положението с новата Х1-ца и ми каза просто "забрави" :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Време за доставка на нов автомобил /хибрид/

Мнение от xterminator » 24 Мар 2024, 22:39

Jorixa написа:
xterminator написа:
atomic написа:Здравейте,
и ние чакаме хибридна Х5 от август и нещо за квоти ми говорят, че няма и незнаят кога и какво, щели да искат квоти от други държави.
Накой знае ли по-точна информация за тия квоти, има ли ги, какви са, всеки дилър с различни ли са и изобщо някаква информация.
Иначе друг ако чака да сподели време, евентуално ако си я е получил.


Ми ние си влизаме в 9-я месец, без да има никаква конкретна информация... Започвам леко да се изнервям :twisted:


Аз преди 2-3 седмици питах моя дилър кво е положението с новата Х1-ца и ми каза просто "забрави" :mhihi:



Получих отговор: Очаква се да влезе в производство в средата на април и да я доставят до средата на май...
Това е почти година, без 2 седмици... Фрапиращо е.. Никога повече няма да си го причиня... Казах им, че искам да се отказвам като мине срока на договора и ще мина на Тесла и това вероятно не им хареса и се поразбързаха! Имало още много заявки, които чакат квота! Дано не им се изчака чакането
Изображение

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook