Въпрос за качествено рециклиране на фарове в Пловдив

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 29.11.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2013 Mercedes-Benz GLK 250 Bluetech
Мечтае да кара: Porsche Panamera Turbo S
Детайли за колата: Track Package

Въпрос за качествено рециклиране на фарове в Пловдив

Мнение от Valve-tronic » 22 Май 2024, 10:25

Здравейте!

Колата ми е с биксенон фарове с автоматична настройка за ниво, завой и т.н. След като спря да свети десният и се смени крушката, се установи, че има проблем в управлението. Излиза грешка, че няма напрежение към управлението на десния фар.
От конкретния сервиз, който не е специализиран в такива дейности, ми казаха, че трябвало да се смени целият фар, което не е вариант поради абсурдната му цена. При търсене на алтернативи ми препоръчаха car valeting в София, но това ще е трудна задача. Те гарантират, че ще го оправят за приемлива цена, но искат колата да стои цялата при тях за почти седмица. Това е много неудобно не само за закарването и взимането, а и заради липсата.
Ето защо ви моля за мнение за подобен сервиз, който да извършва такива дейности качествено в Пловдив. Сорен сервиз не поеха ангажимент, като по моя преценка те са най-подходящият вариант за такава манипулация в Пловдив, но не биха се справили с конкретната задача.

П.П. Интересното е, че въпреки че от сегашния сервиз твърдят, че е изгоряло моторчето на управлението, като запаля се вижда, че фарът се движи – доста обхватно наляво и дясно, и много ограничено нагоре и долу. Мисля си, че ако беше изгоряло моторчето, нямаше да има никакво движение, освен ако не са два отделни мотора…

Благодаря ви предварително!
88 E30 318i, 95 E36 318i, 97 E39 525tds, 02 E53 3.0d, 06 E83 3.0d, 08 W204; 12 W212

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 13.09.2009

Re: Въпрос за качествено рециклиране на фарове в Пловдив

Мнение от indocile » 22 Май 2024, 22:01

Нещо не мога да те разбера.Как няма напрежение към управлението а в същото време като запалиш се движи в четирите посоки.При палене на колата това движение е тест и позициониране на фаровете според наклона на колата.На задницата отдолу има датчик за ниво / служи когато натовариш колата и клекне да се регулират фаровете /

1.Хвани си някой читав с диагностика.През софтуера може да тества и да задава движение на всеки фар.
2.Ако си откачал букса при смяна на крушката - нормално е да набие липса на напрежение като грешка
3.Напрежение към моторчето може да се тества много лесно с мултицет
4.Ако изобщо липсва напрежение към моторчето - тогава не е проблема във фара

единия искал да смени фара - другия да седи седмица :lol: Сменяй диагностика , че така ще те одерат
Не си ми наблизо - щяхме да го оправим за едно кафе .Наистина отиди при правилния човек или ми звънни 0898505462

Не разбрах модела и годината на колата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 29.11.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2013 Mercedes-Benz GLK 250 Bluetech
Мечтае да кара: Porsche Panamera Turbo S
Детайли за колата: Track Package

Re: Въпрос за качествено рециклиране на фарове в Пловдив

Мнение от Valve-tronic » 23 Май 2024, 9:41

Благодаря, колега! Именно за това и аз се озадачих как няма напрежение, а се движи. И сега малко ъпдейт - след като смених крушката, грешката изчезна и не се появява. Почвам да си мисля, че тъй като е умирала и е давала ниско напрежение, това може да е объркало диагностиката. Колата иначе е Mercedes GLK250d, но питам тук, че при тях не получих отговор. С Intelligent light system е. Засега спирам всякакви подмени и ремонти. Ако светне пак грешката на таблото, тогава ще го мисля. Изписваше Intelligent light system is not active. Още веднъж благодаря, а ако отново светне, ще си позволя да ти се обадя.
88 E30 318i, 95 E36 318i, 97 E39 525tds, 02 E53 3.0d, 06 E83 3.0d, 08 W204; 12 W212

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 13.09.2009

Re: Въпрос за качествено рециклиране на фарове в Пловдив

Мнение от indocile » 23 Май 2024, 14:40

intelligent light system при Мерцедес е пряко свързана с изправноста на крушките тъй като контролира / сила на светлина , автоматична смяна на къси и дълги и светлина в завой / виновника е крушката която при изгарянето си обърква модула как да коригира гореспоменатите функции.

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook