А какво ще кажете за....

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

А какво ще кажете за....

Мнение от LandShark » 04 Фев 2002, 22:40

Имам идеята да поканя специалист от сервиза на ДаруКар да участва за около 2 часа в нашия форум: и да отговаря на всеки един зададен въпрос. Разбира се поне седмица преди това ще обявя кога точно ще е се появи човекът, но все още не съм се уговорил напълно. Как ви се струва идеята? Смятате ли че ще има интерес?

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 320
Регистриран на: 17.01.2002

отг::А какво ще кажете за....

Мнение от ///MPowered » 05 Фев 2002, 10:33

Ами аз лично мисля, че на този етап не е нужно да обременяваш човека!! По-добре би било, когато се развие форума и активността се вдигне - тогава! Иначе идеята е супер и съм твърдо ЗА!!

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

Ами то всъщност...

Мнение от LandShark » 05 Фев 2002, 15:28

вярно че в известен смисъл е така: прав си.
Но от друга страна трябва да се популяризира форума. И то с нещо, което е интересно. За тази цел съм замислил поредица от такива неща: които надявам се да се харесат на всички посетители. Смятам че ако всичко е успешно, можем да го организираме отново и отново...

От друга страна почти съм се уговорил с човека: остават съвсем малки уточнения де, но по график това ще е в Неделя, 17 Февруари, 2002 между 14:00 и 16:00 часа следобед.

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 320
Регистриран на: 17.01.2002

щом е уговорено ...

Мнение от ///MPowered » 06 Фев 2002, 11:52

лошо няма ... винаги има въпроси които могат да му бъдат зададени! междудругото в каква област е специалист в Дару Кар?!! С какво се занимава там?

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::щом е уговорено ...

Мнение от LandShark » 06 Фев 2002, 12:09

Ами човека се занимава главно с ходова част и окачване. Също прави и леки ремонти по двигатели (т.е. без основен ремонт). Работил е вече повече от 10 години в Дарукар, т.е. човека е натрупал доста опит и предполагам има какво да разкаже...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: Горна Оряховица

отг::А какво ще кажете за....

Мнение от batDancho » 07 Фев 2002, 13:23

А въпросите към специалиста от ДаруКар в отделна тема ли ще се обособят или да пишем тука ?
Според мен е по добре да са в отделна тема и всеки да пита, което го интересува, и в неделя да остане повече време за доуточнение на подробности, ако някой иска допълнителна информация.

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

Да в отделна тема...

Мнение от LandShark » 07 Фев 2002, 13:59

Сега ще я направя... тема за въпроси към специалиста от Дарукар... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

отг::А какво ще кажете за....

Мнение от akula » 28 Авг 2002, 15:49

POMO6T!!
ZDRAVEITE LANDSHARK I VSI4KI BMW FENOVE.IZPOLZVAM TAZI TEMA ZA DA SI IZPLA4A MAKITE I DA POMOLQ ZA SAVET
PROLETTA KOMENTIRAHME S LANDSHARK E30(325i) I 318is. MADQVAM SE 4E SI SPOMNI?KAKTO I DA E RAZMINAH SE S E30-KATA PORADI MN.PRI4INI I ...
POPADNAH NA 728I,84 GODINA VZEH Q PO4TI BEZ PARI
I UG S MALAK PROBLEM,KOITO SE OKAZA GOLQM .MINAVAM NAPRAVO PO VAPROSA:NALI4IE NA TROPANE 4UKANE V MOTORA- PREDI6NIA SOBSTVENIK MI KAZA 4E BILO BIELEN LAGER.MNENIATA NA DRUGI HORA VARIRAT OKOLO BIELA,SPUKANO BUTALO, BUTALEN BOLT I VERIGA(?)MOTORA E S NOV BLOK I SEGMENTI,OSVEN TOVA EDIN PRIATEL MI KAZA 4E INGEKZIONA RABOTI V AVARIEN REGIM 6TOTO KATO DA NIAMA SILA KATO ZA 180 I KUSOR KONIQ.INA4E VSI4KO DRUGO I E PERFEKT,ISKAM DA IA OPRAVIA .MOLQ ORIENTIRAITE ME V NQKOI SERVIZ -IASNO E 4E TRIABVA DA SE OTVARIA I VIDI I SMENIAT 4ARKOVE(4UH 4E BIELITE KOMLEKT BILI 60 LV?)KOFTITO E 4E TRIABVA DA SE RAZKOLA4VA TZIALATA,A MAI NIKOI NIAMA DA ISKA DA SE ZANIMAVA S KOLA 84 GOD?VSE PAK OT4AIANO NADAVAM VOI ZA POMO6T ,IZPALNEN S GORESTNA NADEGDA

мечтае да кара 7-ца
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 17.01.2002

отг::А какво ще кажете за....

Мнение от Alpina » 28 Авг 2002, 16:50

Много лошо, че купуваш БМВ без да го погледнеш. Може вече двигателя да си е отишъл... Как разбра, че блока е НОВ. Просто без да отвориш двигателя, няма как да разбереш в какво състояние е!

Лошата новина е, че в който и сервиз да отидеш, ще ти клъцнат главата! (ще те оберат)...

Пътят от тук нататък е - събирай много пари, търси сервиз с майстор-приятел, който да не ти вземе скъпо за работата. Най-малкото, което трябва да купиш за да отвориш двигателя, са всичките му гарнитури. А след като го отвориш - там ще се види какво му е точно.

Ти от София ли си? Ако искаш, докарай си колата на някоя от срещите ни и ако тогава има хора, които разбират от М30, да чуят двигателя и да се опитат да диагностират повредите...

Можеш и да оставиш телефон за връзка...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

отг::А какво ще кажете за....

Мнение от akula » 28 Авг 2002, 21:41

ami gledahme go,pak i 4oveka si kaza sam za biela.dade mi faktura za pokupkata na bloka,sa6to i kopie ot izpitvatelnia protokol,nomera na bloka e aktualiziran v talona,vsi4ko e napalno zakonno i redovno.gledahme go s dvama poznati i te vikat -"za 800 lv go zimai ,posle 6te mu misli6,vinagi moge6 da mu zeme6 sa6tite pari".ama az iskam da go oprava 6toto kolata mnogo si mi haresva.gore dolu kolko pari - min i max?v kraen slu4ai ne moge li da se nameri motor ot druga 7-tza ,gledam 4e po tolkoz si varvat tzelite za 4asti?
dom.tel 62 01 93, 088 329 729 -ivan,sled 3 4asa 6toto rabota no6tna smiana :)
ni6to ne znam za zbirkite vi,moge li da polu4a info?
PS
molia ako mi pi6ete na meila -na latinitza,6toto niamam kir.tolkova sam se nerviral 4e se karah i s gadjeto mi zaradi bmw-to a i 6tiah da stro6a pc-to 6toto taka i ne razbrah kavo pi6e6 v pismoto zaradi prokletata kir

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2002
Местоположение: София

отг::А какво ще кажете за....

Мнение от //M_Power » 28 Авг 2002, 23:33

Ideqta e mnogo dobra, a vaprosi ima mnogo:)

89'316i

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::А какво ще кажете за....

Мнение от Роската » 29 Авг 2002, 0:09

Здрасти Акула!Баш ми е драго!Аз съм Роската и второто ми име е ММММММ30.
Чука значи казваш.Остави всичко каквото си чул от БАЙОВЦИТЕ и ми кажи къде точно локираш шума-горе в главата или долу.
Имай предвид ,че чупен клапан така дрънчи,че го чуваш като лагер и се разнася из целия мотор.Иначе разтоварва ли ти масло,тоест на малки обороти присветва ли ти лампата?
Абе я си дигай чуковете и идвай насам.За М30 имам всичко,вземи пари само за гарнитури и почерпка.Колата ,ще ти я направя да върви като 325-ца.

И КАЖИ НА БАЙОВЦИТЕ ЧЕ << L-JETRONIC>> НЯМА SELF TESTING НИТО АВАРИЕН РЕЖИМ.
СЪЩО ИМ КАЖИ ,ЧЕ БМВ НЯМАТ ПРОБЛЕМИ С БУТ.БОЛТ И БИЕЛАТА,ИНАЧЕ ДОСЕГА НЯМАШЕ ДА ИМАШ МОТОР.

Най-верояно е колата ти да е повлекла биелен лагер.Не я мъчи повече ,докато можеш да минеш само с един,за да не стане накрая както ти казват жигулкаджийте.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

отг::А какво ще кажете за....

Мнение от akula » 29 Авг 2002, 10:41

mnogo got Roska .kade e tova "tuk" i po -dobre ostavi telefoni za vrazka

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

отг::А какво ще кажете за....

Мнение от Ivan » 29 Авг 2002, 14:56

Роска, мойта ш'е мо'еш ли да я направиш да върви като 325-ца? :-) :-) :-)
това на майтап естествено, но имам нужда от смяна на гарнитура на картера и ремък на хидравликата, както и отстраняване на малко теч от същата тази хидравлика на волана. съединителя също ще трябва да го сменям скоро, защото педала е малко висок. замислил съм и освежаване на двигателя - гарнитура на главата и каквото още е необходимо. та да идвам ли да гледаш и мойта кола? ;-)
_________________________
BMW 320i touring /E30 '89 :-)
'99 Peavey EVH Wolfgang Special ;-)

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::А какво ще кажете за....

Мнение от Роската » 30 Авг 2002, 12:00

Разбира се ,че ще мога ,но трябва да сменим впръскването ,а аз го нямам.Иначе ще може да бяга повече от 325default.На някоя от следващите сбирки смятам да ви покажа едно 320 84год. -пълен самолет.Няма малка турбо чикия ,която да му излезне.
То другите ти проблеми са елементарни,ще ги отстраним за нула време.

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook