Мнение за различните aftermarket авточасти

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 23.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Детайли за колата: не върви

Мнение за различните aftermarket авточасти

Мнение от hibernate » 05 Ное 2020, 13:34

Здравейте колеги. Предстои ми цялостно обслужване на задница на E93. Компонентите никак не са малко,но има и сериозна разлика в цените между различните марки.
Например ако взема отделно носачи, биалети и шарнири, ми излиза около 480-500 лева на Мейле и Лемфьордър микс. Има ремонтен комплект включващ същите части на MOOG, койт острува 260. Разликата е фрапантна, затова ако има някой колега с опит между марките, ще му бъда благодарен.
BMW 335i E93 2007 - Automatic 360 whp at 100 octane Stage 1 MHD
M-Pack, Keyless-Go, CiC Professional + Combox Retrofit, EPS Retrofit, Hi-Fi Retrofit, Sport Recaro, Light package, index 12 injectors

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Мнение за различните aftermarket авточасти

Мнение от Bexim » 05 Ное 2020, 15:13

Не взимай Муг.. Отдавна имам опит, който не съм повтарял. Разбити носачи за под 10К км, на фиат на 15-ки.
Но идва проблемът с автентичността на Лемфьордер или Мейле. Оригинално повечето носачи са TRW при е90.
Тъй като колата ти пада под тези със субсидирани части от БМВ, не помня как се казваше категорията, бих те посъветвал да си купиш оригинални части от БМВ. Ще ти дадат хубави отстъпки и поне знаеш, че е ОЕМ.
Ако пък ги смениш там - 2 години гаранция. Демек забравяш.
Аз бих поискал оферта и от тях. :yes:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 23.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Детайли за колата: не върви

Re: Мнение за различните aftermarket авточасти

Мнение от hibernate » 05 Ное 2020, 16:07

Bexim написа:Не взимай Муг.. Отдавна имам опит, който не съм повтарял. Разбити носачи за под 10К км, на фиат на 15-ки.
Но идва проблемът с автентичността на Лемфьордер или Мейле. Оригинално повечето носачи са TRW при е90.
Тъй като колата ти пада под тези със субсидирани части от БМВ, не помня как се казваше категорията, бих те посъветвал да си купиш оригинални части от БМВ. Ще ти дадат хубави отстъпки и поне знаеш, че е ОЕМ.
Ако пък ги смениш там - 2 години гаранция. Демек забравяш.
Аз бих поискал оферта и от тях. :yes:


Субсидирани от кого, колега? Гледах цената на същите части (носачи, шарнири и биалети) в mcar sofia shop и цената е 1840,42 с ДДС.
BMW 335i E93 2007 - Automatic 360 whp at 100 octane Stage 1 MHD
M-Pack, Keyless-Go, CiC Professional + Combox Retrofit, EPS Retrofit, Hi-Fi Retrofit, Sport Recaro, Light package, index 12 injectors

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Мнение за различните aftermarket авточасти

Мнение от Bexim » 05 Ное 2020, 17:38

Ако отидеш в Дару кар и поискаш оферта, например, ще имаш отстъпка.
Ако е толкова голяма разликата и не ти се дават, няма смисъл, няма да отидеш на 1/3 със сигурност.
Търси си другаде, но поне разпитай да са оригинални. Аз не знам от къде мога да си купя оригинални части :dunno:
Магазини бол, ментета бол+ макс...
Чувал съм за аутодок добри отзиви, но румънците са ми под въпрос винаги.
Успех!
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Мнение за различните aftermarket авточасти

Мнение от dokie » 05 Ное 2020, 18:16

Това, което се убедих в годините написано в няколко реда:
Окачване (носачи, тампони): Lemfoerder; алтернатива: избягвам - иначе Febi, Meyle HD на късмет
Aмортисьори: Sachs, Kayaba; aлтернатива: най-евтиното на пазара и то ако пасне (какви филми са само)
Спирачки: оригинал или АТЕ; алтернатива - може би: Tarox :mhihi:
Лагери: SKF; алтернатива: FAG (като няма SKF или е на тройна цена)
Помпи: Kolbenschmidt и Pierburg; алтернативи: на късмет
Ремъци: Continental, SKF; алтернатива: Gates
Ролки: SKF; алтернатива: INA (вече не са това, което бяха)
Крушки: Osram, Phillips

Много хубави в миналото марки вече са тотална скрап...
Иначе и с AS Metal или Optimal може някой да остане доволен, но аз не рискувам... омръзнало ми е да правя едно нещо 2 и повече пъти...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Мнение за различните aftermarket авточасти

Мнение от SpeedyMan » 06 Ное 2020, 7:02

Към SACHS бих добавил BOGE, които са друга марка на MAHLE.
За съединители и маховици - LUK, освен ако маховиците не са рефърбиш. Ако са рефърбиш, което ще се случи след някоя друга година - VALEO или секънд хенд.

Някой има ли опит с демпферни шайби? Много хора се оплакват. Мисля за CONTINENTAL, при положение че е доста по-евтина от CORTECO.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мнение за различните aftermarket авточасти

Мнение от ivanski_2 » 06 Ное 2020, 9:49

SpeedyMan написа:Към SACHS бих добавил BOGE, които са друга марка на MAHLE.
За съединители и маховици - LUK, освен ако маховиците не са рефърбиш. Ако са рефърбиш, което ще се случи след някоя друга година - VALEO или секънд хенд.

Някой има ли опит с демпферни шайби? Много хора се оплакват. Мисля за CONTINENTAL, при положение че е доста по-евтина от CORTECO.


Сложих 2 други марки различни от кортеко, е супер бяха, цели 2 месеца..... моя съвет е да не експиремнтираш като мен ...
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: Мнение за различните aftermarket авточасти

Мнение от BABHOMED » 06 Ное 2020, 13:08

Дочух че истинския Lemforder се познава по типичното лого (бухал ли е сова ли е ) Изображение което е излято на самите железа.На менте варианта липсва въпросното лого и е заменено с със отлято "L".До колко е вярно това твърдение не знам,но видях еднакви части с повече от 30% разлика в цената от различни магазини точно с тези различия.
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Мнение за различните aftermarket авточасти

Мнение от dokie » 07 Ное 2020, 16:07

Аз съм виждал и по-голяма разлика в различните магазини, но голямо значение има кой колко сваля от клиентските цени... На места 10%, на места 30%...с по-дълги връзки и 40%... А клиентските цени просто са си яко надути, за да изглежда че свалят "лично за теб" голям процент...
Иначе на носачите съм виждал L, ама съм виждал и R :mhihi:
По-интересното е, че на едните ми носачи Lemfoerder номерът беше "изшлайфан" с флекс или нещо подобно... Ще видим колко ще изкарат... Иначе имаше бухал... Странна работа...

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook