Сервиз за смяна на датчик ъгъл на завиване - София

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж

Сервиз за смяна на датчик ъгъл на завиване - София

Мнение от kokoz » 03 Окт 2021, 23:35

Здравейте,

от година и половина съм собственик, може да се каже горд, на Mini R56 с 90kW/122к.с. двигател. От самото начало лампата на DSC и FTM светят. Преди около година пуснах тема в под-форум 'Мини' (ако не се лъжа), където разказах цялата сага https://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=9&t=441720 около опита ми с 'любим' на форума механик. Колегите ме насочиха да потърся въпросната развалена част на старо и да отида в друг сервиз да ми я сменят и калибрират волана (съжалявам, ако използвам грешна терминология - наистина съм лаик по темата), но за жалост не мога да се ориентирам нито към сервиз, нито към правилната резервна част.

Накратко - не знам дали датчик ъгъл на завиване е частта, която трябва да сменя, а също така дали лентовият кабел е същата част, но с друго име. В обявите за втора ръка досега не съм срещал въпросния датчик, но пък лентов кабел - всеки продава. Дали от R56 и R50/53 е взаимно заменяем не ми е ясно, тъй като при търсене на OEM номера не намирам точна информация.

Бих се радвал ако някой ме насочи към сервиз, механик, гараж и т.н. (в София), където проблемът може да ми бъде решен. Алтернатива би било и препоръка за автоморга, от която мога да намеря този датчик, тъй като колега от форума, вече изяви желание да я подмени срещу сума, която ме устройва.

Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 5.03.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 330d
Мечтае да кара: E46 330d
Детайли за колата: Touring

Re: Сервиз за смяна на датчик ъгъл на завиване - София

Мнение от alex_sn1 » 14 Окт 2021, 17:16

Датчик ъгъл за завиване и лентов кабел е едно и също , просто второто наименование е разговорно. Според мен тази част трябва да се търси само като нова и само като оригинална.

Поздрави.
No pain , No gain !

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook