Разлика на цените в официалните сервизи

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 1er

Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от symb » 25 Фев 2023, 16:10

Здравейте,

Имам 3та серия от 2012 година и има технически проблем по парктрониците на автомобила и обиколих няколко майстори които уж бяха топ диагностици пък нищо не направиха, само си дадох парите. Затова съм решил да закарам колата в официален сервиз където вече най-накрая се надявам да я оправят защото ми писна от разправии.

Затова се чудя дали има разлика в сервизните цени на М Кар София и Плевен? До колкото разбрах Дару Кар имат по-добри цени спрямо М Кар.

Дали може да споделите вашият опит с тях и ако сте запознати как са разликата в цените на официалните сервизи в София и в страната.
Последна промяна symb на 25 Фев 2023, 16:43, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от madafaka_donkele » 25 Фев 2023, 16:29

symb написа:...обиколих няколко майстори които уж бяха топ диагностици пък нищо не направиха, само си дадох парите...


:mhihi: Така са сегашните майстори, без значение дали са свършили работа или не, ти взимат парите, не е като едно време, ако не могат да оправят нищо да не плащаш.
За официалните просто звънни на който сервиз те интересува и питай цена за диагностика и си преценяваш къде те устройва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от DoesNot » 25 Фев 2023, 19:01

Здравей. Какъв е проблема с парктроника, че чак официален сервиз да търсиш ?

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 1er

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от symb » 25 Фев 2023, 20:53

DoesNot написа:Здравей. Какъв е проблема с парктроника, че чак официален сервиз да търсиш ?


При тръгване за паркиране дава, че системата за автоматично паркиране не може да се ползва заради проблем. Не я ползвам функцията, но много ме дразни, че не се пуска камерата за задно виждане заради грешката и трябва да цъкам 2 пъти ок за да се пусне. Ходих при няколко различни техници уж трябваше да се сменят 2 парктроника, сменихме ги и 2 дни беше всичко точно, но след това пак така. Отидох при друг той каза, че отново трябва да се сменят защото не отчитат правилно новите пак ги сменихме, но отново същото. Смяната я играем вече 3 пъти. Затова реших да пробвам в официален сервиз защото се надявам, че там ще го оправим един път за винаги.
BMW F20 118d 2012

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от ivanski_2 » 25 Фев 2023, 20:57

symb написа:
DoesNot написа:Здравей. Какъв е проблема с парктроника, че чак официален сервиз да търсиш ?


При тръгване за паркиране дава, че системата за автоматично паркиране не може да се ползва заради проблем. Не я ползвам функцията, но много ме дразни, че не се пуска камерата за задно виждане заради грешката и трябва да цъкам 2 пъти ок за да се пусне. Ходих при няколко различни техници уж трябваше да се сменят 2 парктроника, сменихме ги и 2 дни беше всичко точно, но след това пак така. Отидох при друг той каза, че отново трябва да се сменят защото не отчитат правилно новите пак ги сменихме, но отново същото. Смяната я играем вече 3 пъти. Затова реших да пробвам в официален сервиз защото се надявам, че там ще го оправим един път за винаги.
Оригинални датчици ли сложи?
Просвирихте(проверихте) ли кабелите ?
Опита ли да им размениш местата ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 1er

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от symb » 25 Фев 2023, 20:59

ivanski_2 написа:
symb написа:
DoesNot написа:Здравей. Какъв е проблема с парктроника, че чак официален сервиз да търсиш ?


При тръгване за паркиране дава, че системата за автоматично паркиране не може да се ползва заради проблем. Не я ползвам функцията, но много ме дразни, че не се пуска камерата за задно виждане заради грешката и трябва да цъкам 2 пъти ок за да се пусне. Ходих при няколко различни техници уж трябваше да се сменят 2 парктроника, сменихме ги и 2 дни беше всичко точно, но след това пак така. Отидох при друг той каза, че отново трябва да се сменят защото не отчитат правилно новите пак ги сменихме, но отново същото. Смяната я играем вече 3 пъти. Затова реших да пробвам в официален сервиз защото се надявам, че там ще го оправим един път за винаги.
Оригинални датчици ли сложи?
Просвирихте(проверихте) ли кабелите ?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Тук мога да ти отговоря както ми казаха последният път - сложени са оргинални, кабелите нямат проблем. Сега дали наистина е така, за жалост няма как да знам. :D
BMW F20 118d 2012

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от ivanski_2 » 25 Фев 2023, 21:06

На твое място бих разменил местата на датчиците и покарал малко така и така ще се разбере къде е проблема.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 1er

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от symb » 25 Фев 2023, 21:55

ivanski_2 написа:На твое място бих разменил местата на датчиците и покарал малко така и така ще се разбере къде е проблема.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Проблема е, че то уж си работят и визуално се отчита, но дават грешка. Просто нон стоп излиза грешка, че има проблем със системата нищо повече.
BMW F20 118d 2012

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от ivanski_2 » 25 Фев 2023, 22:07

symb написа:
ivanski_2 написа:На твое място бих разменил местата на датчиците и покарал малко така и така ще се разбере къде е проблема.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Проблема е, че то уж си работят и визуално се отчита, но дават грешка. Просто нон стоп излиза грешка, че има проблем със системата нищо повече.


Прочети я с иста и сподели грешката, след размяната може да записва грешка на различен датчик.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от немо » 25 Фев 2023, 23:15

symb написа:че не се пуска камерата за задно виждане заради грешката и трябва да цъкам 2 пъти ок за да се пусне.

Не разбрах : като цъкнеш 2 пъти системата тръгва ли нормално ? Имай предвид,че при BMW един датчик да не ти е ОК цялата система не работи.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от 3186 » 26 Фев 2023, 7:13

Дигностиката показва кой датчик е проблемен, разменяш го с някой работещ. Ако отново същата позиция е проблемна, взимаш мултицета и проверяваш кабелите за прекъсване. За улеснение иста може да ти извади схема на окабеляването и цветовете кабели според vin-а ти, за да не се луташ. Ако и кабелите са ОК(ама трябва да си сигурен в това), отиваш на нов парктроник модул.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от kikko » 26 Фев 2023, 9:47

Моят опит с официален сервиз за откриване на електрически проблем е горчив. Взеха ми пари, но проблем не конкретизираха.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от zvetiko » 26 Фев 2023, 13:34

symb написа:
ivanski_2 написа:
symb написа:
DoesNot написа:Здравей. Какъв е проблема с парктроника, че чак официален сервиз да търсиш ?





Sent from my iPhone using Tapatalk


Тук мога да ти отговоря както ми казаха последният път - сложени са оргинални, кабелите нямат проблем. Сега дали наистина е така, за жалост няма как да знам. :D


Ориентирай се по цените- гледам един оригинален датчик в Дару кар е 454.70 BGN. Ти си ги сменил два пъти, значи трябва да си дал до тук около 1800лв. Ако отидеш в Дару кар ще започнеш с 454.70х2. Ако ти кажат, че е бъгнал и модула- може би още 2000…Като труд мисля, че беше около 160лв на час.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 1er

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от symb » 26 Фев 2023, 13:49

zvetiko написа:
symb написа:
ivanski_2 написа:
symb написа:
DoesNot написа:Здравей. Какъв е проблема с парктроника, че чак официален сервиз да търсиш ?





Sent from my iPhone using Tapatalk


Тук мога да ти отговоря както ми казаха последният път - сложени са оргинални, кабелите нямат проблем. Сега дали наистина е така, за жалост няма как да знам. :D


Ориентирай се по цените- гледам един оригинален датчик в Дару кар е 454.70 BGN. Ти си ги сменил два пъти, значи трябва да си дал до тук около 1800лв. Ако отидеш в Дару кар ще започнеш с 454.70х2. Ако ти кажат, че е бъгнал и модула- може би още 2000…Като труд мисля, че беше около 160лв на час.


Мерси за информацията! Взеха ми около 250лв на брой, предният път със сигурност не бяха оргинални там излязоха 200лв общо двата. Значи най-вероятно не са оргинални.
BMW F20 118d 2012

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 9.06.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2001 E39 M5

Re: Разлика на цените в официалните сервизи

Мнение от Kordoff » 26 Фев 2023, 22:23

symb написа:
zvetiko написа:
symb написа:
ivanski_2 написа:
symb написа:
DoesNot написа:Здравей. Какъв е проблема с парктроника, че чак официален сервиз да търсиш ?





Sent from my iPhone using Tapatalk


Тук мога да ти отговоря както ми казаха последният път - сложени са оргинални, кабелите нямат проблем. Сега дали наистина е така, за жалост няма как да знам. :D


Ориентирай се по цените- гледам един оригинален датчик в Дару кар е 454.70 BGN. Ти си ги сменил два пъти, значи трябва да си дал до тук около 1800лв. Ако отидеш в Дару кар ще започнеш с 454.70х2. Ако ти кажат, че е бъгнал и модула- може би още 2000…Като труд мисля, че беше около 160лв на час.


Мерси за информацията! Взеха ми около 250лв на брой, предният път със сигурност не бяха оргинални там излязоха 200лв общо двата. Значи най-вероятно не са оргинални.

PMA системата работи само с оригинални датчици, с всичко друго дава често грешки, затова само оригинални предлагаме, при автомобили с тази система.

За коли, които нямат PMA сме имали и успех с китайски датчици (от Интеркарс), но факт е че най-добре е с оригинален датчик, но повечето хора когато чуят цената и се отказват.
За най-бърза връзка с мен - Viber/WhatsApp/Telegram - +359895653175

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook