някой има ли м140i стокова мерена на Dyno?

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 9.12.2018
Пол: Мъж
Кара: F20 m140i

някой има ли м140i стокова мерена на Dyno?

Мнение от Bst » 04 Авг 2022, 14:56

Здравейте,

Търся някой колега който има m140i xDrive (може и не xDrive, но принципно от другата иформацията ще е по-точна) стокова която е замервана на Dyno? Бих искал да видя какви стойности вади на колелата, че никъде в интернет не мога да намеря такава информация, на всякъде пишат на двигателя колко е. За да уточня от къде това любопитство, просто искам да видя замеванията на моята къде горе долу стоят, че като я мерих ми изкараха графика на колелата и сега нямам идея загубите колко са и тн. , че да я сметна. А и като гледам един тон противоречиви мнения за тия сметки за това предпочитам някой колега който има стокова направо да каже цифрите. Иначе знам, че на двигател вадят стоково по 350-360 коня (10-20 над обявените от BMW).
Даже съм навит да платя на някой който има такава да си направи dyno test ако не е правил :) . Така, че драскайте ако ви се намира такъв автомобил под ръка.
И се извинявам ако темата не в правилната грааф на форума ама другаде никъде не виждам за 1-чки теми освен в техническия и особено за F20-ки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: някой има ли м140i стокова мерена на Dyno?

Мнение от In_Memoriam » 17 Авг 2022, 11:54

Ако не намираш M140i прегледай за 340i, еднакви резултати ще са. Около 300 на гуми на диноджет.

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 9.12.2018
Пол: Мъж
Кара: F20 m140i

Re: някой има ли м140i стокова мерена на Dyno?

Мнение от Bst » 14 Окт 2022, 16:18

Мерси за отговора колега! Ако тази 340i без xdrive вади 300 значи една 140i xDrive ще е към 290 зарадо по-големите загуби. Поне аз така си ги смятам малко на изуст. Значи моята на dyno показа 363 на колелата значи мога да предположа, че е поне 440 на двигателя. Мислех да я мапвам и тн. ама то някой се е погрижил за тия неща преди мен... остава да помисля за Pure 800 турбина ако искам повече коне.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: някой има ли м140i стокова мерена на Dyno?

Мнение от In_Memoriam » 27 Окт 2022, 10:59

Можеш да постигнеш и 550+ със сток турбо, но има нужда от допълнителни жокери - по-голям кулер, водно-метанолова система, къстъм мап т.н.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 9.12.2018
Пол: Мъж
Кара: F20 m140i

Re: някой има ли м140i стокова мерена на Dyno?

Мнение от Bst » 27 Окт 2022, 17:51

Аз за сега не мисля да гоня големи цифри, просто исках да знам къде се намира колата горе долу, че като я вземах ми се искаше да е стокова аз да си я модвам ама се оказа мапната. Доста добре се държи в момента и е супер приятна за каране така, че това с ъпгрейдите ще го оставя за по-нататък. А и честно казано ако ъпгрейдвам не съм фен на метанол и тн, тъй-като не искам никакви допълнителни койнтейнерй да слагам които да трябва да пълня и тн. Стигна ли до ъпгрейд ще видя колко може да изкара със турбо, 3.5 инча генерация, може би както казваш интеркулър, но уж твърдят, че нейния си бил доста добре и нямало нужда. И колкото покаже на 100 октана гориво без метанол за охлаждане и етанолови блендове за повече коне и тн., толкова. Мисля, че на 100 октана може да се докара до 400-450 коня на колелата което за мен си е супер. Пък ако качи нагоре още по-добре. А и за тия коне няма да е лошо да се пипне малко окачване и спирачки, че там им става слабо място. Ама както казах да мине малко време да я побутам така и ще видим. Мерси колеги за отговорите!
Но ако все пак някой който има 140i-ка мерена прочете темата да се чувства поканен да сподели мнение :) колко стоково дава.

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook