За или против газта !

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 05 Май 2004, 16:58

Добре , газта като има по високо октаново число - съответно по малко детонации ,по добро смесообразуване и изгаряне как ще отговориш тогава на простичкия въпрос защо на газ върви по малко и гори повече ? Би следвало да е обратното :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 27.06.2002
Местоположение: София

Мнение от july`s » 05 Май 2004, 17:03

въпорс на настройки...
в повечето случаи не се изтисква максимума който може да даде

а и все пак газта е второ гориво, настройките по него са с по-нисък приоритет спрямо основното (бензина)
<br>
br

Crash Master
Аватар
Мнения: 1883
Регистриран на: 22.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '86 316; '89 520i
Мечтае да кара: Е28 М5

Мнение от viper » 05 Май 2004, 18:05

Ами единственият недостатък на газта е, че гори с по-ниска скорост. Това може да се компенсира донякъде с 2-3 градуса в повече изпреварване на запалването, но пак казвам донякъде. Няма нищо съвършено - хем да не е скъпо, хем и да върви като бензина. Просто газта е един добър компромис, но в никакъв случай не поврежда мотора, както смятат повечето хора - даже напротив. БМВ дори имат модел със заводски вградена газова уредба - 325еl

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 06 Май 2004, 0:01

Ко направихте бе пичове? ;) Вие се изкарахте по умни от тези, който са конструирали двигателите. Предлагам да им пишете едно писмо, че досега не са се сетили, че колите ще вървят по-добре на газ ;)
А защо върви по-малко ли?
Защото газта хубаво е с по-високо октаново число, но е по-ниско калорична...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 10.03.2004
Местоположение: Лом

:)

Мнение от bodan » 06 Май 2004, 11:41

Леле леле ,каква стана тя !Два лагера !
Едини я за , единия против!
Е аз понеже не съм Шумахер , и за мен не толкова
важно колата да лети ,и след като доколкото
разбирам при нормална експлоатация не би трябвало да има проблеми
с газта - Си оставам на газ и ще си карам бес да ми пука :))
Пак благодаря за мненията на всички !

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 08 Май 2004, 20:36

viper написа:БМВ дори имат модел със заводски вградена газова уредба - 325еl


Доколкото знам въпросния модел е 318G

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1047
Регистриран на: 2.03.2004
Мечтае да кара: М-ка деснячка с газова уредба Mimgas :D

Мнение от PIONEER » 08 Май 2004, 22:13

споко мога да ви кажа аз.нищо му няма на двигателя от газта.нашата кола е с газ вече към 5 години :D .не че правя реклама-газовото е ланди с руска бутилка и досега не е правен никакъв ремонт по уредбата.
свещите не се працакват никак :nono: ...само за вървежа го няма дърпането. :? :roll: то москвич кво да дърпа ама на бензин си залепя за седалката :D .а зимата ако колата ти настройките са наред си пали от раз. :) и особено в големите скорости и обороти по точно бавно набира.
за метана не знам много но знам че като си слагаш такава система трябва да си смениш и окачването щото се прецаквало от тежкото.поне на вуйчо ескорта е така-вдигнат отзад.и уредба+окачване става мнооо повече от газово.трябва да караш много че да си избиеш.
и последно че много се разписах.горене,мазане не ги разбирам много на теория но ако си беше газта по-добро гориво нямаше да ги има бензинките а направогаз.хората/инженери и разни други/са направили хиляди тестове и знаят кое е добро.така че няма какво да спорим според мен.не е супер горивото ама не и зле
:wink:
Изображение
8.32

Предишна

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook