318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Някъде по света
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: на 1.2лв/л бензин

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от BMW дизайн » 01 Май 2012, 21:07

по скоро другата неделя след 6 май понеже тогава съм на събора ;) ако искаш дай телефон на Лс и след празниците ще се чуем и ще се до разберем
...."хайде да продадем България и да си купим нещо по на ЮГ"....
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 10.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше компакта да се пързаля постоянно
Мечтае да кара: е46 M3
Детайли за колата: bmw e46 328ci

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от troublemaker » 10 Май 2012, 20:59

След като говорих с AVGO на събора,помислих малко и усъзнах че колата ми няма достатъчно въздух,понеже съм с панелен спортен филтър,а той е за стоковото турбо.Да не говорим че ми го няма и оригиналният въздуховод от бъбрека който е ,а и тези тдс-и мн глупаво са ги измислили въздуха минава на змия докато стигне до турбото и филтъра залепен за мотора....не остава много кислород....и сега смятам да скъся пътя на въздуха като махна цялата кутия и от турбото 1 маркуч(овит с термолента) и направо конусен филтър с интейк хоуммейд.Въпроса ми е има ли смисъл да давам 200 лв за филтър....HKS стават ли?Че си харесах един такъв тип гъба за 50лв или да търся някой употребяван КН те пак долу горе толкова вървят...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от AVGO » 11 Май 2012, 8:42

troublemaker написа:След като говорих с AVGO на събора,помислих малко и усъзнах че колата ми няма достатъчно въздух,понеже съм с панелен спортен филтър,а той е за стоковото турбо.Да не говорим че ми го няма и оригиналният въздуховод от бъбрека който е ,а и тези тдс-и мн глупаво са ги измислили въздуха минава на змия докато стигне до турбото и филтъра залепен за мотора....не остава много кислород....и сега смятам да скъся пътя на въздуха като махна цялата кутия и от турбото 1 маркуч(овит с термолента) и направо конусен филтър с интейк хоуммейд.Въпроса ми е има ли смисъл да давам 200 лв за филтър....HKS стават ли?Че си харесах един такъв тип гъба за 50лв или да търся някой употребяван КН те пак долу горе толкова вървят...


Брат , знаеш ли де що съм изчел за тези филтри като търсих моя... Гъбата не я вземай ! Нищо не филтрира.
Ето виж този тест , http://www.mkiv.com/techarticles/filters_test/2/
Аз съм с най-хубавия тук посочен Апекси пауър интейк.

Според мен не се набиутвай толкова, един хубав КН втора ръка ще ти свърши работа :bchug:
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 10.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше компакта да се пързаля постоянно
Мечтае да кара: е46 M3
Детайли за колата: bmw e46 328ci

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от troublemaker » 12 Май 2012, 23:23

точно твоя тдс ме накара да се замисля за загубите на кислород при мен Авго .....ще те послушам!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от vladobate » 12 Май 2012, 23:39

Колега на какви обороти вдигаш пика на турбото , засичал ли си и също на коя предавка при какви обороти дига пиково налягане . И последно знаеш ли компресорното колело какви са му данните или от каква турбинка е поне . Благодаря . ПС: Свирука ли турбото на ниски обороти с тоз хибрид.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 10.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше компакта да се пързаля постоянно
Мечтае да кара: е46 M3
Детайли за колата: bmw e46 328ci

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от troublemaker » 04 Юли 2012, 19:45

колега турбото си свирка стабилно(карам го 15к км ) пика му е около 2800об ,на 5-та със вси4ката гас е 1,35 и го държи постоянно,на 1-ва и 2-ра е около 1,2 ,3-та и 4-та около 1,3 бара....
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от Zubcho » 06 Юли 2012, 13:58

troublemaker написа:....а и тези тдс-и мн глупаво са ги измислили въздуха минава на змия докато стигне до турбото и филтъра залепен за мотора....не остава много кислород...


Това са го измислили да не влезне вода директно във филтъра, от там в турбото и после в мотора. Направено е с цел. Никой не е мислел, че ние ще се хванем да ги тунинговаме тези мотори. Правени са едно време когато беше нафтата 50-70ст. литъра да се карат милиони километри по магистралите.

Та да обобщя. Намери си тази пластмаса, защото тя е от огромно значение за мощността. Аз като я махна при мен същата пластмасова "змия" и колата ми умира на цяло, защото започва да смуче топъл въздух от този около мотора. А ако сложиш конусен филтър задължително му прави щит, който да го изолира от двигателя по най-добрия начин. Също ти препоръчвам да не излагаш самия филтър на директен въздушен поток, който да влиза отпред (примерно през сваления фар) точно с цел да не влезе вода при някой силен дъжд и да стане воден удар. Просто трябва да има достъп на свеж въздух от вън :)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 10.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше компакта да се пързаля постоянно
Мечтае да кара: е46 M3
Детайли за колата: bmw e46 328ci

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от troublemaker » 07 Юли 2012, 11:48

Това го направих взех си един нов КН на добра цена и му направих топл.щит...но се чудя дали да не направя една метална тръба от турбото до КН-а че сега е с едни пвц-та снаждани и да си направя и метални тръби с ф-то на входа и изхода на кулера,понеже мойте са по-малки...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от Zubcho » 08 Юли 2012, 13:21

troublemaker написа:Това го направих взех си един нов КН на добра цена и му направих топл.щит...но се чудя дали да не направя една метална тръба от турбото до КН-а че сега е с едни пвц-та снаждани и да си направя и метални тръби с ф-то на входа и изхода на кулера,понеже мойте са по-малки...


Направи, защото четох за прецакано турбо от скапал се вече оригинален маркуч след филтъра. Същия маркуч се ронел и парчетата заминавали направо в лопатките на турбината. Човека сменил за 1 месец два пъти лопатки на турбината. Доста скъпо се връзва това.

Иначе браво за ентусиазма.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 10.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше компакта да се пързаля постоянно
Мечтае да кара: е46 M3
Детайли за колата: bmw e46 328ci

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от troublemaker » 08 Юли 2012, 18:53

благодаря,така и ще направя...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от AVGO » 08 Юли 2012, 21:32

Хехе, правят ли се още тез дъртите печки :mhihi: :mhihi:

:yes: :bchug:
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 10.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше компакта да се пързаля постоянно
Мечтае да кара: е46 M3
Детайли за колата: bmw e46 328ci

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от troublemaker » 11 Юли 2012, 22:43

вече съм дал размерите и другата седмица слагам новите тръби,а сега и други глупости си мисля : за друг всмукателен и изпускателен колектор...някакви идеи и мнения ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Някъде по света
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: на 1.2лв/л бензин

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от BMW дизайн » 12 Юли 2012, 20:17

Вчера те мернах на рибната борса колата ти изглежда много добре, ела на сбирките в неделя да разкажеш повече ;) пък тези дни като сменя карето на кардана ще ги замерим с моя компот
...."хайде да продадем България и да си купим нещо по на ЮГ"....
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 10.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше компакта да се пързаля постоянно
Мечтае да кара: е46 M3
Детайли за колата: bmw e46 328ci

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от troublemaker » 12 Юли 2012, 21:43

:oops: мерси за копмплимента...тази неделя може да дойда .Да не съм офф дайте мнения за тези колектори,да си правя ли други и ако да какви някоя снимка примерна има ли смисъл(като се има на предвид че няма да плащам за материали и заварки)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: 318tds как да му се вдъхне максимално живот помощ!!!

Мнение от vladobate » 12 Юли 2012, 22:22

Извинявай че не е баш по темата , но колко градско ти прави след хибридизацията и голфетата още ли ги душиш.

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook