Е46 330д заблуда на мап сензор ..

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Е46 330д заблуда на мап сензор ..

Мнение от K0ntrax » 29 Дек 2016, 7:09

Колеги колата е 46 330д с турбо 2269 дузи и така нататак ..... въпроса е следния как да заблудя мап сензора да отчита налягане до 1.5 бара с деод съпротивление или нещо подобно .. Турбото е направено на боост няма вакумно управление премахнат е Н75 ... И сега колата когато мине 1.5 забива .. Идеята е заблуда на мап сензора да отчита налягане до 1.5 бара .. Някои жичкаджия може ли да помогне ..

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 23.08.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e46 330d 184hp

Re: Е46 330д заблуда на мап сензор ..

Мнение от ivogk » 29 Дек 2016, 7:49

това се прави софтуерно.така що объркаш гориво въздушната смес

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Е46 330д заблуда на мап сензор ..

Мнение от zvetiko » 29 Дек 2016, 10:23

Направи го механично- МАР да е извън колектора- като при М51, в кутийка с клапан на 1.5бара. ;) Ако се направи с електронни компоненти ще внасят смущения в сигнала и до 1.5бара, освен ако не се разработи платка за целта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Re: Е46 330д заблуда на мап сензор ..

Мнение от K0ntrax » 29 Дек 2016, 23:00

zvetiko написа:Направи го механично- МАР да е извън колектора- като при М51, в кутийка с клапан на 1.5бара. ;) Ако се направи с електронни компоненти ще внасят смущения в сигнала и до 1.5бара, освен ако не се разработи платка за целта.



Аз мислех да изведа маркуче от колектора до мап сензора изнесен някъде отстрани посредством боост контролер ... мисля че трябва да се получи ...

Идеята на това което правя .. Знам че софтуерно се калибрира към по голям мап сензор .... Но на колата и е пуснато 1700 бар на рела инжекторите са отворени на максимум от времето ... остава ми само да си оправя бооста на турбото ... а не ми се дават 300 лева за калибрация и още цял ден може би 2.... Утре ще пробвам дали мога да го направя по начина които по горе описах взех бостконтролер днес 65 лв ... може би един от ментаците ... Надявам се че ще сработи ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Е46 330д заблуда на мап сензор ..

Мнение от Jordana » 11 Фев 2017, 19:39

Прави се с един потециометър , тука някъде преди години бях качил схема как се връзва . Можеш да го настроиш каквото ти кефне да показва , или повече буст или по-малко . Това е аналогов сензор , няма нужда да калибрираш нищо .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook