До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последствия..

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последствия..

Мнение от ivan. » 18 Сеп 2007, 12:40

До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последствия за мотора?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последств

Мнение от vld » 18 Сеп 2007, 15:09

ivan. написа:До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последствия за мотора?

1.1 ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последств

Мнение от slavianko » 18 Сеп 2007, 15:41

ivan. написа:До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последствия за мотора?
Не ти се е чупила колата скоро ли??? Щото ми се струва че точно това ще направиш ;) И без тов ТДС-а си върви доста прилично не си чупи колата насила ;)
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 18 Сеп 2007, 20:48

А къв и е стоковия надув :?:


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последств

Мнение от ivan. » 18 Сеп 2007, 22:19

vld написа:
ivan. написа:До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последствия за мотора?

1.1 ;)
ас мисля 4е сток е 2.2бар,не сам сигурен.


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последств

Мнение от ivan. » 18 Сеп 2007, 22:32

slavianko написа:
ivan. написа:До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последствия за мотора?
Не ти се е чупила колата скоро ли??? Щото ми се струва че точно това ще направиш ;) И без тов ТДС-а си върви доста прилично не си чупи колата насила ;)
напално се сагласявам с тебе.идеята ми беше дали някои го е правил и какви са били резултатите.ина4е ако е още здрав тдс-а като освежа някога гаража ,това ще е парвото което ще направя с него,щото ми интерсно.маи разбрах това което исках за момента-4упа си голата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 743
Регистриран на: 2.03.2007
Кара: в шоуто на тройките

Мнение от swh_bmw » 19 Сеп 2007, 13:47

а как става надуването, чрез настройка на самата турбина или чрез бай пасния клапан

Даже ако може да покежете от картинката ще е още по добре
Изображение


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Мнение от ivan. » 19 Сеп 2007, 14:45

swh_bmw написа:а как става надуването, чрез настройка на самата турбина или чрез бай пасния клапан

Даже ако може да покежете от картинката ще е още по добре
Изображение
чрез натягане на баипаса

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 19 Сеп 2007, 17:27

Ей от тая гайка натяга се клапана да освобождава по късно.
Ма не експериментирайте ,че излиза скъпо ;)
Изображение

Сток на ТДС е 1.1 на ТД 0.9 може да има малко отклонение с една десета ма са не ми се рови да го намеря с точност :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Мнение от МАЧКАТОР » 19 Сеп 2007, 19:40

Колкото повече надуеш турбината-толкова по-малко ще ти върви колата.........Дизелът не е бензин, оборотите при този вид дизел се определят от ГНП-то-колкото повече гориво-толкова по-високи обороти, когато напънеш турбото просто ще обедниш колата и ще умре, ни можеш да я счупиш ни нищо.........Ако искаш да върви повече просто й смени софтуера и толкова.........по-богата, повече аванс, повече повер, остави турбото намира :mhihi: То ще си свърши работата след чипосването :D


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Мнение от ivan. » 20 Сеп 2007, 12:11

МАЧКАТОР написа:Колкото повече надуеш турбината-толкова по-малко ще ти върви колата.........Дизелът не е бензин, оборотите при този вид дизел се определят от ГНП-то-колкото повече гориво-толкова по-високи обороти, когато напънеш турбото просто ще обедниш колата и ще умре, ни можеш да я счупиш ни нищо.........Ако искаш да върви повече просто й смени софтуера и толкова.........по-богата, повече аванс, повече повер, остави турбото намира :mhihi: То ще си свърши работата след чипосването :D
не мога да се саглася с тебе,нали има дат4ик,които мери налягането и корегира сместа.за краиния резултат незнам може и да спава мотора

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Мнение от err0r » 20 Сеп 2007, 12:47

krika написа:А къв и е стоковия надув :?:

На М41Д18 не е ли 1.2 по дифоут?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последств

Мнение от turbo » 20 Сеп 2007, 12:52

ivan. написа:До колко бара се надува турбината на ТДС-а без последствия за мотора?


А чип-тунинг имаш ли по принцип? Ако нямаш пробвай...
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Мнение от МАЧКАТОР » 20 Сеп 2007, 20:50

ivan. написа:
МАЧКАТОР написа:Колкото повече надуеш турбината-толкова по-малко ще ти върви колата.........Дизелът не е бензин, оборотите при този вид дизел се определят от ГНП-то-колкото повече гориво-толкова по-високи обороти, когато напънеш турбото просто ще обедниш колата и ще умре, ни можеш да я счупиш ни нищо.........Ако искаш да върви повече просто й смени софтуера и толкова.........по-богата, повече аванс, повече повер, остави турбото намира :mhihi: То ще си свърши работата след чипосването :D
не мога да се саглася с тебе,нали има дат4ик,които мери налягането и корегира сместа.за краиния резултат незнам може и да спава мотора
Не се съгласявай, с мен-не, но с физиката..........трябва да се примириш, остави сега датчиците и леките корекции, че ще стане дълга и мъчителна :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 743
Регистриран на: 2.03.2007
Кара: в шоуто на тройките

Мнение от swh_bmw » 21 Сеп 2007, 9:51

аз съм готов да чета :lol:

Следваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook