K&N RECHARGER FILTER CARE SERVICE KIT???

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

K&N RECHARGER FILTER CARE SERVICE KIT???

Мнение от gazzzar » 27 Апр 2004, 22:38

Нека някой, който е използвал спрея и олиото да каже как става и ако има някви трикове да ги сподели :) Благодарско :D
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

ентусиаст
Аватар
Мнения: 907
Регистриран на: 1.06.2003
Местоположение: София

Мнение от landikar » 27 Апр 2004, 22:51

Може да не даваш пари за спрей и олио.скъпи са.Измиването става и с обезмаслител...сега забравих как се казва.Утре ще попитам.Продава се в супермаркетите.Беше гръцки.А филтъра го пръскам с WD40,спрей за ръжда.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 21.03.2002
Местоположение: Пловдив

Пране на спортен филтър

Мнение от Vento » 28 Апр 2004, 1:31

Аз си прах моя филтър (не е K&N, a e INXX - немски, конусен - но принципно е същото). В един магазин тук в Пловдив продават наливно от верото (около 2-3лв. е за едно пране) и дават да си напрсъкаш с шпрея (пак 2-3лв. мисля). Двете бяха на фирмата King Dragon когато аз си прах моя есента, но мисля, че има и на K&N.
Принципно няма нищо слойно в миенето - аз си напълних едно като малка ваничка с топла вода, разтворих добре на пяна вероти и сложих филтъра да се кисне 10-15 мин, като развномерно го въртях. Понеже моят не е от хартия или памук (с разни дунапрени е), няма опасност колкото и да стои във водата. НО тези от хартия или памук не е желателно да се мокрят много, за да не се разпаднат. Всъщност то си го пише и в описанието на всеки как точно да се пере де.
Моят го бях карал около 10.000км и външно не изглеждаше мръсен, но каква чернилка падна от него не мога да ви опиша!!! :shock: :o :o
След като го киснах го изплакнах на чешмата няколко минути с хладка вода, докато почна да пуска само чиста. След това го оставих да съхне 2-3 часа и го напръсках с шпрея за смазване (жълт беше на цвят).
Ами това беше - не е голяма философия! И не виждам смисъл да се купуват препаратите за пране, защото обикновено са около 50лв. двата, а няма да ги изразходваш никога само за 1 филтър! Или направете партия няколко човека, или потърсете както мен наливно в някой магазин. Мога да ви светна, че в D&N също ги перат, ама май искаха 20лв. :arrow: оставяш, перат го, смазват го и си го получаваш! Те също продават препаратите, не знам дали дават наливно.

УСПЕХ! :D
D.
ИзображениеИзображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 13.12.2003

Мнение от V_G_Z » 28 Апр 2004, 9:48

landikar написа:Може да не даваш пари за спрей и олио.скъпи са.Измиването става и с обезмаслител...сега забравих как се казва.Утре ще попитам.Продава се в супермаркетите.Беше гръцки.А филтъра го пръскам с WD40,спрей за ръжда.


MADEL е добър обезмаслител който се продава в търговската мрежа...
единия е в прозра4на помпа и е като лимонада на цвят а другият е в непрозра4на ярко 4ервена помпа....много е практи4ен освен за спортни филтри и за миене на двигателя... пръскате двг , 15 мин стои и после пароструйка и става като нов :wink:
" on stages where we ran 4 bar boost in qualifying, it was a case of closing your eyes, and praying that it would stay pointed straight ahead"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 907
Регистриран на: 1.06.2003
Местоположение: София

Мнение от landikar » 28 Апр 2004, 22:20

MEGIO или MEGLIO.Така се казва обезмаслителя.Нещо 3-5 лв струва и върши чудна работа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 13.12.2003

Мнение от V_G_Z » 29 Апр 2004, 17:32

landikar написа:MEGIO или MEGLIO.Така се казва обезмаслителя.Нещо 3-5 лв струва и върши чудна работа.


meglio озна4ава веро на италиански :mha:
П.С успех със легаси-то и да не правите такива фалове с клапаните :yes:
" on stages where we ran 4 bar boost in qualifying, it was a case of closing your eyes, and praying that it would stay pointed straight ahead"

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Мнение от madpetio » 29 Апр 2004, 18:58

а защо като си къпих КN филтър ми казаха да не го пръскам с WD40? и с обезмаслители? а? А? и с други тъпотии? а?
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

ентусиаст
Аватар
Мнения: 907
Регистриран на: 1.06.2003
Местоположение: София

Мнение от landikar » 29 Апр 2004, 20:41

V_G_Z написа:
landikar написа:MEGIO или MEGLIO.Така се казва обезмаслителя.Нещо 3-5 лв струва и върши чудна работа.


meglio озна4ава веро на италиански :mha:
П.С успех със легаси-то и да не правите такива фалове с клапаните :yes:

Не е веро приятелю.Обесмаслител е :D
A фала с клапаните не сме го направили ние.Има един велик майстор на Субарита в България,по точно в София.Даже на сервиза му пише "SUBARU".Той ги прави тези велики работи.Сега метем насраното,а се оказа,че той много големи лайна оставил. Еееееей такива :puke:
madpetio,ама питай де,какво са имали предвид.Щото ние сме си малко...нали знаеш. :D Не каквото ни кажат,а както ни се иска.

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook