Регулатор на налягането на бензина???

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

IBIZA Killer
Аватар
Мнения: 2038
Регистриран на: 6.03.2003
Местоположение: North Hollywood

Регулатор на налягането на бензина???

Мнение от bawareca » 21 Май 2004, 20:52

Аве от известно време ми се пявява странен дефект :arrow: при по-сериозни натоварвания много ми се качва налягането в интейка , та понякога почва да не стига бензина , т.е. обеднява горивната смес , дето не било мноо приятно 8) Та чувал съм че има регулатори на налягането които действат по-голям диапазон от фабричните , даже знам как да си поръчам от отвъд океана , ма мноо време и пара. Та въпроса ми е, знае ли някой дали в близката околност може да са намери такваз дяволийка :?:
Изображение

Tuning Meister
Tuning Meister
Аватар
Мнения: 1295
Регистриран на: 27.01.2002
Местоположение: Russe

Мнение от KAMIKADZE » 21 Май 2004, 21:00

КО КО
Май вече не моа чета
Кво ти тряааа веееее брачет
Земи едно веберче - сложи го на 4 бара и си супер ноо пък 4екай малко земи от ония дето качват налягането според бооста ама и една свясна помпа де :)
[img]http://drifting-bg.info/landicar/landi.jpg/img]

IBIZA Killer
Аватар
Мнения: 2038
Регистриран на: 6.03.2003
Местоположение: North Hollywood

Мнение от bawareca » 21 Май 2004, 21:10

А-аааа вече сме със спринцовка :!: От днеска :!: Забравих да уточня :oops:
Изображение

Tuning Meister
Tuning Meister
Аватар
Мнения: 1295
Регистриран на: 27.01.2002
Местоположение: Russe

Мнение от KAMIKADZE » 21 Май 2004, 21:15

Е Е ЕЕ Е Е Е Е Е Е Е Е я пиши малко в по долния форум да знаим
[img]http://drifting-bg.info/landicar/landi.jpg/img]

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Мнение от Postman » 21 Май 2004, 22:29

Каква спринцовка сложихте ? Кой модел ? С кой дебитомер ?
Има едни специални прогресивни регулатори (около 360...400 лева нови), които за не много голям бууст решават проблема с обедняването дори когато дюзите работят с максималния дюти сайкъл зададен по сигнал от дебитомера (ако е от Л-Жетроник), Цмисъла от тях е, че ако бууста ти нарастне с 1 бар примерно, регулатора повишава нялагянето на горивото с 1,2 или 1,4 бара (според модела) и така частично спасява ако електрониката те лимитира.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 907
Регистриран на: 1.06.2003
Местоположение: София

Мнение от landikar » 22 Май 2004, 0:38

Баварец,отивай при Владо Мантата.Днеска извади отнекаде точно такъв управляем клапан.Май беше от Интеграла.

IBIZA Killer
Аватар
Мнения: 2038
Регистриран на: 6.03.2003
Местоположение: North Hollywood

Мнение от bawareca » 22 Май 2004, 21:10

А , момчета знаех си че ще ме разберете правилно :lol: Те точно за тоа прогресивен регулатор стаа дума , ма 400 лв. ша ми додат бая множко , то на E-BAY мое са намери за под 100$ , ма с доставката е куцо :x Все пак ще се поразровя , надявам се помощта ви да е "животоспасяваща" , за моторя де :lol:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 907
Регистриран на: 1.06.2003
Местоположение: София

Мнение от landikar » 22 Май 2004, 23:20

И аз търся усилено.Ще поразгледам по моргите.Дано някой да си го е забравил някъде :D
Postman,къде ги има тези твоите.Искам да ги видя,защото днес ми казаха,че има на Вебер 200 и нещо лева.С налягане според буста.
Камикадзе,ти нямаш ли нещо конкретно?Нали знаеш 1-1.5 буст не е много :D УЖ!!!!
А някой мисли ли за проблема със запушването на някоя дюзичка?Как да се избяга от това?Само профилактика ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Мнение от Postman » 22 Май 2004, 23:44

Доколкото ми е известно, такъв регулатор е имало преди време в Макс Драйв а може и в момента да има, но аз лично не съм го видял с очите си и не мога да твърдя че е истина. Мой познат си поръча такъв и цената след доставката с транспортните разходи беше около 390...400 лева. Става дума за нов регулатор с гаранция и коефициент 1,4. Той също е регулируем за началното налягане на горивото.

KAMIKADZE написа:Е Е ЕЕ Е Е Е Е Е Е Е Е я пиши малко в по долния форум да знаим
А за този въпросният форум "по-долу" (аз дори не го виждам), издавате ли читателски карти или е само за членове ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 907
Регистриран на: 1.06.2003
Местоположение: София

Мнение от landikar » 25 Май 2004, 23:17

Значи,офертата е 180 лв за регулируем клапан Вебер,чисто нов.Доколкото разбрах,никой не иска да продава такова нещо,ако му е в ръцете.Затова поръчах нов.Да видим дали ще ми го пратят.Минималното налягане е 3 бара.С регулиране според буста.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 1.12.2003

имам такива клапани .......

Мнение от nikicar » 31 Май 2004, 10:28

Ако ви устройва такъв клапан вебер за 180лвкрайна цена за клиента може да ми пишете на nikikarbg@abv.bg.Наскоро продадах такъв клапан и клиента остана доволен .Ако решите че искате пишете !

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 14.03.2004

Мнение от KILLER GTI » 31 Май 2004, 22:24

като гледам така виждам 4е сте големи фенове и предполагам 4е знаете 4е всеки добър стругар може да жи сжърсши работа, имам ж преджид 4е може да го направи, в този слу4аи старият прешер остава там където си е , а ножият или по то4но казано (кран4е) се монтира на марку4а за обратният бензин в резервуара ,пражи се реголируем и му се задава налягането което желаете.
ако не6то не ви е ясно питаите.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 14.03.2004

здравеите

Мнение от KILLER GTI » 31 Май 2004, 22:27

като гледам така виждам 4е сте големи фенове и предполагам 4е знаете 4е всеки добър стругар може да жи сжърсши работа, имам ж преджид 4е може да го направи, в този слу4аи старият прешер остава там където си е , а ножият или по то4но казано (кран4е) се монтира на марку4а за обратният бензин в резервуара ,пражи се реголируем и му се задава налягането което желаете.
ако не6то не ви е ясно питаите.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 14.03.2004

Мнение от KILLER GTI » 31 Май 2004, 22:31

опа гре6ка станаха две :)))))

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 25.09.2002
Местоположение: Варна

Re: здравеите

Мнение от kelesha » 01 Юни 2004, 9:09

KILLER GTI написа:като гледам така виждам 4е сте големи фенове и предполагам 4е знаете 4е всеки добър стругар може да жи сжърсши работа, имам ж преджид 4е може да го направи, в този слу4аи старият прешер остава там където си е , а ножият или по то4но казано (кран4е) се монтира на марку4а за обратният бензин в резервуара ,пражи се реголируем и му се задава налягането което желаете.
ако не6то не ви е ясно питаите.

Мухахааххаха да на мене не ми е ясно и искам да питам......кво стааа когато мембраната на стария "прешер" и са ебе мамата от този "кран тунинг" мухахахахахах.....карай ся аз съм малко прос и не разбирам за туй питам......ааааааа и искам да попитам още нещо, ти скивал ли си на къв х** прилича турбо мотор след този "тунинг" и след съдрана мембрана на "прешера" :?:. Аве лек предложи нещо смисленно ве тези селении от рода на "кранове", ключета 10мм, лъгане на water temp sensor-a, въртене на дебитомера(при джетрониците) и други подобни ако трябва да се fuel-не турбо мотор просто не вървят бе, това е пробвано пробвано пробванооооооо и резултата ествественно винаги е един и същ, просто зависи колко е физически здрав мотора и кога ше са счупи щото последното е неминуемо, така с тези методи, fuel за турбо мотор не са прави :!:........естественно ся ще питате хуу де тъпан кажи как стаа тогава, ами стаа трудно и с много мерене, замерване и тестове, мнооо изгорен 98 задължително бензин, малко късмет и добра "апаратура" за замерването за да е миродавно то. Също така и за без пари НЕ СТАВА :!: :!: :!:

Следваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook