Мнение за ГИ на е90 N46B20

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: Мнение за ГИ на е90 N46B20

Мнение от kali76 » 29 Май 2022, 11:32

Моята уредба е КМЕ и моята имаше какво да се желае с настройката. Купих си кабел и се пробвах и аз малко с настройката, но резултата не беше кой знае какъв. Обаче след смяна на моторчето на валвтроника колата работи с една идея по- добре. КМЕ-то има отметка за валвтроник. Разхода извън града е около под 10. Градско зависи на какъв маршрут караш, дали е загряла е важно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 6.04.2014

Re: Мнение за ГИ на е90 N46B20

Мнение от LUBObe » 29 Май 2022, 13:47

kali76 написа:Моята уредба е КМЕ и моята имаше какво да се желае с настройката. Купих си кабел и се пробвах и аз малко с настройката, но резултата не беше кой знае какъв. Обаче след смяна на моторчето на валвтроника колата работи с една идея по- добре. КМЕ-то има отметка за валвтроник. Разхода извън града е около под 10. Градско зависи на какъв маршрут караш, дали е загряла е важно.


Моторчето и при мен е сменено.
Проверенк е всичко по колата.
На живи данни абсолютно всичко работи перфектно.
Колата винаги загрява. Аз я чакам да вдигне минимум 75 градуса преди да тръгна.
В делнични дни маршрутът ми е Слатина - Дървеница (София). Това са близо 6км в посока.
Усещам я колата как се е*бава със смесите.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 12.07.2021

Re: Мнение за ГИ на е90 N46B20

Мнение от spikerbg » 31 Май 2022, 14:48

Същата работа при мен с N46 сумати пъти ходих да ми настройват газта при най-добрия в Пловдив и пак нищо. При мен проблема е че оборотите играят и като пуснеш на свободна оборотите падат под 500 и колата тръгва да гасне някой път гасне. Решението е да спираш, като оборотите са на 1000 и пуснеш на свободна. Другия проблем ту има мощност ту няма. На бензин никакви проблеми няма. Газаджията ми каза да отида на сервиз да не би нещо да и има и заради това на газ да го прави. Ходих в няколко сервиза и нищо само ламба сонда излиза. Но дори и да я сменя проблема няма да изчезне. Уж пипаха валвтроника да го направят за газта, но ефект никакъв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Мнение за ГИ на е90 N46B20

Мнение от Guberkov » 02 Юни 2022, 12:13

С Газовото , винаги Тей-Става ...

:)

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook