Промивка на Охладителната систена - Мнения.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Промивка на Охладителната систена - Мнения.

Мнение от Guberkov » 17 Авг 2022, 20:47

Здравейте

Бая поизчетох по наши и чужди форуми и сайтове по темата , като повечето мнения са за промиване 3-4 пъти с чиста вода или в комбинация с оцет във водата, и доста против промиване с по-агресивна химия и готови продукти за целта.

Ако вземем варианта с вода и оцет, то тогава в каква пропорция трябва да са и какъв трябва да е оцета - ябълков или винен - примерно ако общото количество охладителна течност е 6-7 литра , колко количество оцет и колко вода за да е ефективна сместа, но и в съсщото време щадяща алуминия,пластмасата и гумата.

Налага ми се след спукан маслен сепаратор(охладител) на маслото и проникнало масло в антифриза.

Ако някой го е правил , нека сподели за процедурата с очета и водата.

Също и ако някой след такъв проблем е използвал готов продукт и е доволен как си е свършил работата, без да има след това течове и негативи да сподели на коя марка и как се казва точно продукта.

Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Промивка на Охладителната систена - Мнения.

Мнение от integral » 17 Авг 2022, 23:03

При проникване на масло в охладителната система и смесването му с охладителната течност това обикновенно води до образуване на маслена емулсия вътре в маркучите и системата.
Оцета е киселина, респективно няма как с киселина да разтвориш / измиеш маслена емулсия.
Трябва ти препарат който е на алкална основа и има масло-разтварящи свойства. Всеки читав препарат си има инструкции за употреба. Ако всичко се следва и прави правилно не би трябвало да имаш никакви проблеми след това.
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Промивка на Охладителната систена - Мнения.

Мнение от zvetiko » 18 Авг 2022, 8:57

Отделно оцета е киселина, в охладителната система има доста елементи, които са от алуминиева сплав и са чувствителни към киселинно въздействие. Специализиран марков препарат, може би два пъти с него и междинни промивки с чиста вода ще реши проблема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Промивка на Охладителната систена - Мнения.

Мнение от Guberkov » 18 Авг 2022, 10:42

Препоръки и отзиви за конкретни продукти като марка и име,специализирани за отмиване на маслото в антифризният тракт , ако някой е използвал и е останал доволен от крайният резултат с промиването и изчистването.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Промивка на Охладителната систена - Мнения.

Мнение от ivoaudi » 18 Авг 2022, 14:25

Меглио ползват хората и са доволни. Малка подробност, че трябва наистина многократно изплакване. За оцета вече са ти обяснили добре.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Промивка на Охладителната систена - Мнения.

Мнение от Kroki » 18 Авг 2022, 17:43

Има си специална добавка за промиване на системата от масло. Ние го правим 2 пъти в сервиза
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: Промивка на Охладителната систена - Мнения.

Мнение от DiscontroL » 18 Авг 2022, 21:41

Ние в сервиза ползваме на бардал добавката за промивка на охладителна система. Миналата седмица едно ауди със спукан охладител на dsg-то беше бутнало стабилно количество масло в антифриза и беше станала някаква много по-гадна каша от тази която става с двигателното масло, въпреки това системата се изчисти доста добре. :)
Race cars is my escape from all bullshit in life...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Промивка на Охладителната систена - Мнения.

Мнение от Guberkov » 19 Авг 2022, 10:39

Kroki написа:Има си специална добавка за промиване на системата от масло. Ние го правим 2 пъти в сервиза



Да , обаче каква, специални добавки за промивка на охладителната система има на доста производители ...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 18.04.2009
Местоположение: София
Кара: TOYOTA

Re: Промивка на Охладителната систена - Мнения.

Мнение от Двигателист » 20 Авг 2022, 9:50

Колеги са ползвали добавка на Вюрт, но почти всички фирми за добавки имат подобни продукти. Важно е да е обезмаслителна, защото има и комбинирани, както и за отлагания (последните не са подходящи). Става и с Меглио, както Иво е писал, или с разни професионални обезмаслите с които работят по автомивките. Примерно Ma-fra имат силни обезмаслители, не остава и следа от масло, но трябва наистина много, много плакнене след това, защото съм имам случай, точно с такъв препарат, ако има някъде някакви порести отлагания (в случая такъв налеп имаше в пластмасовия разширителен съд) и след това има проблем с разпенване на антифриза. Та за по-сигурно си купи добавка.
И не отлагай процедурата много, защото EPDM маркучите за антифриз са слабо устойчиви на маслото, което може да ти вгорчи живота след време.
Лудия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Промивка на Охладителната систена - Мнения.

Мнение от Guberkov » 30 Авг 2022, 14:59

Вече в охладителна система съм с оригинален Син BMW антифриз и е чисто като сълза , след многократно промиване с чиста вода и посредата на процедурата специален обезмасилтел за радиатори на алкална основа , после пак многократно промиване , промиване и изчистване и на разширителният съд , всичко с маркуча от чешмата на работещ двигател и отворено да тече от двете пробки на радиатора, както и на затворена система да върти при напълно загрял мотор и отворен термостат да върти и през малкият кръг и радиаторчето на парното.

После на автомивката с водоструйката силно изчистване на листата и мухите между перата на радиатора , и сега вече и температурата ми е от 96 до 100 градуса макс на загрял мотор , парното прай яка жега.

Всичко е Окей.

Благодаря на всички за идеите и съветите.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 19.03.2019
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е90 330

Re: Промивка на Охладителната систена - Мнения.

Мнение от SlayHot » 02 Окт 2022, 18:09

Моятаимаше малко масло утаено в казанчето влязло през уплътнението на масления охладител предполагам. Промих с добавка на Лики Моли, след което се поразпени, след 6тата смяна на вода ( малко множко ми се стори :mhihi: ) но системата стана идеално чиста, налял съм розов антифриз G12 и над 1000 км си стои бистър и няма никакъв проблем.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook