Проблем с тоците при E91 330Xd

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.08.2022
Пол: Мъж

Проблем с тоците при E91 330Xd

Мнение от bme1 » 23 Авг 2022, 9:57

Здравейте колеги,първо се извинявам,ако има подобна тема,но търсих из форума и не намерих конкретно като моя проблем...Става въпрос,че имах случка като тръгвах за работа и колата си запали от раз ( 2 почивни дни преди това си беше пред блока без да е палена) и спрях да заредя,качвам се и няма палене,таблото свети има признаци на ток :D , но като натисна Старт бутона и всичко приключва,давахме ток (даже с бус) и не успя да запали.На другия ден,понеже бях убеден,че акумулатора ме е предал,взех чисто нов 95Ah и всичко изглеждаше наред ,минал съм над 1500км с новия акумулатор,даже забравих за проблема,до вчера,когато тъкмо си тръгвам от работа,колата пак си запали на секундата,тръгнах и след 20 метра ми светнаха 4x4,DTC,едно червено зъбно колело с удивителен знак,общо взето и половината табло и колата остана на 3та скорост,загасих я и пак същата работа,няма палене...Този път поне с подаване на ток запали,всички лампи угаснаха и все едно нищо не е било,всичко работи и си върви както трябва.Извинявам се,че стана толкова дълъг поста ми,но се опитах да опиша общо взето всичко максимално изчерпателно...Понеже колата е в мен има няма 3 месеца се чух със стария собственик,понеже и марката е за пръв път в мен и той мисли,че е от реле регулатора на алтернатора,но ще се радвам,ако някой тук знае къде точно да търся проблема или ако може да ме насочите към човек или сервиз за гр.София,който е наясно с тоците на тези коли.Предварително благодаря!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с тоците при E91 330Xd

Мнение от vld » 23 Авг 2022, 19:14

Без адекватна диагностика трудно може да се каже повече от това което са ти казали, тоест реле регулатор на алтернатора, ама може и да не е той.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.08.2022
Пол: Мъж

Re: Проблем с тоците при E91 330Xd

Мнение от bme1 » 30 Авг 2022, 13:52

При направена диагностика показва- CAN: Комуникация алтернатор BSD- прекъсва ( 4А07). Алтернатора го мерих при включени консуматори зарежда на 14.1 и не пада надолу...

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook