Някой купувал ли си е такива от тук, или от друго място.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Някой купувал ли си е такива от тук, или от друго място.

Мнение от Guberkov » 19 Сеп 2022, 17:37

https://www.olx.bg/d/ad/solenoiden-klap ... bserved_ad

Търся от къде да закупя 2 работещи соленоида - отлично работещи оригинални 2-ра употреба , или нови афтърмаркет вършещи работа , и да не са на цена парите на света.

Ако някой е минавал през това , ще съм благодарен да сподели от къде и на каква цена , трябват ми за N46 мотор , мисля че и N62 са същите - 2 броя.

Поздрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Някой купувал ли си е такива от тук, или от друго място.

Мнение от zvetiko » 20 Сеп 2022, 11:25

Най-вероятно няма да успееш. Тези с парите на света струват толкова не само заради емблемата BMW , но заради вложените материали, качеството на изработка и заради това, че тези фактори са перманентна величина с течение на времето. Неоригиналните части до един момент може да са качествени, после нещо сменят заради конюнктурата на пазара и всичко се променя, но подобна информация може да ти даде само човек, на който бизнеса е да продава части за BMW и знае за тези моменти.
Частите втора ръка какво да се коментират- няма втора ръка перфектни, най-малкото заради това, че не се знае дори и да работят в момента, кога ще спрат да го правят.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Някой купувал ли си е такива от тук, или от друго място.

Мнение от The Heartlistener » 20 Сеп 2022, 14:39

Аз от 2 години съм със сменени соленоиди - 2 броя оригинални от Мегапартс за по 10-15 кинта :) . След първоначално хубаво промиване, работят перфектно до ден днешен. Сигурно съм ужасен късметлия :mhihi: . Пробвал съм чистокръвни китайчета преди това, като тези "безмарковите" от линка ти. Върнах ги още същия ден след като веднага нарапа грешките "vanos control" и мотора заработи зле. Дори буксите от инсталацията клапчаха сериозно при включването.
П.П. И N42 e със същите соленоиди.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Някой купувал ли си е такива от тук, или от друго място.

Мнение от Guberkov » 20 Сеп 2022, 20:08

The Heartlistener написа:Аз от 2 години съм със сменени соленоиди - 2 броя оригинални от Мегапартс за по 10-15 кинта :) . След първоначално хубаво промиване, работят перфектно до ден днешен. Сигурно съм ужасен късметлия :mhihi: . Пробвал съм чистокръвни китайчета преди това, като тези "безмарковите" от линка ти. Върнах ги още същия ден след като веднага нарапа грешките "vanos control" и мотора заработи зле. Дори буксите от инсталацията клапчаха сериозно при включването.
П.П. И N42 e със същите соленоиди.



Това имах впредвид с въпроса си , за което ти благодаря колега @The Heartlistener .

Но все-пак, ако някой още е купувал безизвестните китайчета и има наблюдение, нека сподели.

Явно и аз ще трябва да играя спорт-тото с 2-ра употреба да си тествам късмета :)

Иначе абсолютно-съгласен с колегата @zvetiko , така е - въобще спор по въпроса няма .

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook