Въпрос за шум при завой

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Въпрос за шум при завой

Мнение от wdas » 23 Сеп 2022, 13:43

Здравейте, колеги. Искам да попитам за мнение на шум, който се получава при десен завой. Колата е е90 дизел. Забелязах преди известно време, че при десен завой, при по-остър завой, се чува едно метално тракане, сякаш някаква ламарина опира някъде или сякаш има заседнал камък в гумата но звука е метал в метал. Звука се чува за секунда с оборотите на колелото, ако се движа по-бързо в завоя се чува по-често и обратно, като това става при доста остър завой, реално когато е напрегнато колелото (чува се отпред предно ляво колело). Помислих да не би да е главина, но не скърца и не е постянен звука а цъка. Може ли да ми дадете идея кое да погледна?

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 16.04.2019
Пол: Мъж

Re: Въпрос за шум при завой

Мнение от firencs » 23 Сеп 2022, 14:20

Здравей, вдигни предната гума на крик и чуй дали трака.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Въпрос за шум при завой

Мнение от NGneer4eto » 23 Сеп 2022, 18:49

Или нещо под калника ти се е откачило и опира в гумата или лагер на главината или ако си сменял скоро накладки не са ти сглобили нещо като хората по колелото. На Е46-цата като паркирах ми простъргваше на пълен десен една ламаринка май нещо не я бяха сложили като хората при смена на накладките. Не знам дали тази, която пази от прах и камъни или друга ламаринка, но като я наместиха се оправи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Въпрос за шум при завой

Мнение от Guberkov » 24 Сеп 2022, 11:35

wdas написа:Здравейте, колеги. Искам да попитам за мнение на шум, който се получава при десен завой. Колата е е90 дизел. Забелязах преди известно време, че при десен завой, при по-остър завой, се чува едно метално тракане, сякаш някаква ламарина опира някъде или сякаш има заседнал камък в гумата но звука е метал в метал. Звука се чува за секунда с оборотите на колелото, ако се движа по-бързо в завоя се чува по-често и обратно, като това става при доста остър завой, реално когато е напрегнато колелото (чува се отпред предно ляво колело). Помислих да не би да е главина, но не скърца и не е постянен звука а цъка. Може ли да ми дадете идея кое да погледна?



Имал съм случей, влиза камъче между предпазната ламарина и диска и се таркаля там и стърже - без принудително изваждане не пада, звука е подобен на този,който описваш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Re: Въпрос за шум при завой

Мнение от wdas » 08 Окт 2022, 19:40

Благодаря за мненията, потърсих визуално нищо няма, разклатих биалетки,окачване,стабилизиращи щанги и тн, нищпо, вдигнах колата и разклатих джантата - нищо (без шум и луфт). Няма нищо криво и видимо удряно или търкано. Пробвах на по сериозен завой и металното тракане си е там, със оборотите на гумата е тракането. Нз какво да го правя, ако някой даде друго мнение ще е супер.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Въпрос за шум при завой

Мнение от NGneer4eto » 08 Окт 2022, 21:06

Давам друго мнение: Отиди на майстор!

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook