Проблем с PDC

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.09.2009

Проблем с PDC

Мнение от indocile » 09 Окт 2022, 12:52

Колата е E90 320 D 2005 г. 163 кс. Колата е фабрично само със заден парктроник , сложих и преден като смених модула , прекарах инсталацията и кодирах новия модул.Всичко вървеше месеци наред до вчера докато давах назад не опрях бронята в една улична лампа.Светна грешка PDC и копчето почна да мига зелено постоянно.Показа грешка ,че линията на заден среден датчик е повредена . Легнах под колата и се оказа че единия от трите кабела към датчика е прекъснат - бронята го е натиснала към гредата. Възстанових кабела и изчистих грешката и всичко тръгна.В момента когато угасих колата и я запалих пак - отново грешка

1. 9E3С - Acoustic generator , rear
2. 9E28 - Control module , internal fault

При запалена кола изчистих грешката и всичко тръгна до момента до като не угасих и запалих колата.Грешките отново се появиха.Предвид втората грешка , реших че проблема е с модула при скъсване на кабела.Сложих стария модул за четири датчика и кодирах.Всичко тръгва до като не изгася колата.При контакт или запалване и даване на задна предавка - грешките изкачат и PDC спира.Вече се изчерпих от към идеи.Ясно е , че не e модула щото го смених и датчика също.Някакви идеи ?

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.09.2009

Re: Проблем с PDC

Мнение от indocile » 23 Окт 2022, 21:48

Развитие по казуса.Смених цялата инсталация на задните парктроници и проблема отново стоеше.Друг модул за проба - отново грешката изкачаше.Винаги когато изкачаше проблема се появяваше проблем със заден акустичен генератор - 9E3С - Acoustic generator , rear.Започнах проверка къде се намира този акустичен генератор и се оказа ,че нямам такъв.Коли преди фейса нямат акустичен генератор - това е отделна колона за звука от PDC.
Колко съм бил глупав и цялата хамалогия съм я направил излишно.При вкючване на клейма 15 - това е всъщност е даването на контакт , модула прави проверка на сензорите и търси устройството което изкарва звука от сензорите.Не го намира и грешката изкача.Изчиствам грешката и сензорите тръгват до като не изключа от контакт и всичко започва от начало.Когато поправих скъсания кабел направих отново кодировка и там без да съобразя съм посочил ,че колата има отделна колона за възпроизвеждане на звука.Да ама не ....звука при моята кола се изкарва от задните и предни колони.Върнах оригиналния файл който си пазя и всичко си дойде на мястото.Лично аз работя с Pro Tools и съм много доволен от този софтуер.ако някой има заден парктроник и реши да си слага преден - оригинален такъв може да ми пише да му кажа как да го направи.Всичко излиза около 300 лева от моргите .Взима се модул с 3 те букси и 4 датчика .Схемата на свързване ще дам на всеки който пожелае .След инсталацията просто трябва да се кодира.Добавя се във VO - 508 и се записва в CAS и FRM.Всичко отнема около ден работа.Другото с което мога да бъда полезен е инсталирането на 360 градусова система или така нареченото орлово око.Инсталацията я извършвам Аз съвсем безплатно за всеки тук ...просто трябва да си поръчате системата - 350 - 400 лв.Системата е съвместима със всички монитори с RCA букса.Системата е универсална за всички марки коли.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook