Проверка ДПФ Е90!

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от SpeedyMan » 17 Сеп 2023, 19:28

Колега, няма начин да имаш сажди ако е здрав. Факт. Най-приятелски ти обясних нещата, така че ти си прецени какво ще направиш.
Ако не вярваш, не прави нищо и се убеди сам, естествено това че си минал 50 000 км. така е нещо нормално, но до около 30 000 км. или следващото бързо каране до морето другото лято може да получиш бонус повишен разход на масло.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от Denislav7777 » 18 Сеп 2023, 0:56

NGneer4eto написа:
Denislav7777 написа:
SpeedyMan написа:Опитът показва друго - остарял DPF създава предпоставка за чести регенерации, при което прегрява постоянно и стапя част от питата малко по малко. Но имаш няколко симптома и съответно стадия:

Първо усещаш гадна миризма при градско каране от време на време в купето. Тук още има шанс да се разминем с изпиране на Dpf.

Второ: след известен пробег виждаш саждите по ауспуха.Още имаш време да реагираш за да се спасиш от ремнонт на мотора. DPFa вече е умрял.

Вече зачестяват регенерациите и питата свети червено.

Ако нищо не направиш, при дълъг преход с колата това може да ти разкали сегментите един хубав слънчев летен ден.

Трето: започва разходът на масло.

Ако продължиш така трябва да гледаш нивото намаслото на щеката всеки 500 км. за да не съсипеш останалите части от мотора.

Четвърто: получаваш грешки на таблото ежедневно, защото регенерациите са напълно неефективни.


И си в сервиза по няколкото проблема, които вече си получил за подарък. Намразваш марката, защото, че всички майстори са те съветвали да не махаш DPFa... ама един ден се сещаш, че са чакали да им кацне с ремонт за няколко хиляди лева.

Сори отплеснах се.


Sent from my SM-A346B using Tapatalk


Всичко от изброеното е вярно от личен опит :D


Това със саждите по ауспуха и умрелия ДПФ е пълна глупост. Стига сте филмирали хората! Черният ауспух не е показател за заминал ДПФ! Излиза, че вече 55000км карам с DPF, който всеки момент ще ми взриви двигателя. Че ми и даваат 4-та еко категория с тоя ауспух. Стига сте преувеличавали за несъществуващи симптоми! Това е, като с турбото, дето като почнело да вие и значи всеки момент, ще се счупи. Затова старата ми Е46ца има навъртяни над 150000км с виещо като линейка турбо и още не се е счупило. Всичко е индивидуално.
Има си доказани причини кога DPF е за смяна и тук са изброени някои, но не и черния ауспух.


Това че ви е черен ауспуха с наличен дпф и ви дават 4та еко категория няма нищо общо, предишното ми бмв без ДПФ и катализатор също получи 4та категория :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от SpeedyMan » 18 Сеп 2023, 10:14

4ка дават и без ДПФ. Стига да си я покарал няколко Хил. км да изчисти колектори и т.н.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от Fulgrum » 28 Сеп 2023, 10:36

Колеги, преди няколко дни сложих добавка за почистеване на дпф-а в резервоара и ми се наложи пътуване, през целия път следях какво се случва с регенерациите и бях изумен. За целия път не пусна нито един път регенерация, саждите от примерно 16г, постепенно падаха по малко до към 11-12г и през целия път ги държеше така без регенерация. Колата държеше постоянно около 300 градуса температура на гърнетата и това явно спомага за изгаряне на саждите при по-ниска температура. За сравнение за същия път без добавка колата ми правеше по 3-4 и повече пъти регенерации! Колата занули интервала на регенерациите на 400км.
В града се забелязва същото нещо, примерно до работата ми е 7км и сега изобщо не се налага да си пуска регенерация, саждите се вижда как стоят на едно място и постепенно с малко падат. Преди беше тъкмо обратното до работата ми винаги пуска регенерация и не я завършва, защото се налага да я изгася.
До сега не бях ползвал такива добавки и съм много приятно изненадан. За градско каране е перфектно да си държите ДПФ-те чисти, пише, че се слагат на всеки 3000км, цената е около 20лв, слагат се на пълен резервоар.
При колеги които имат грешка примерно за чести регенерации е перфектен вариант за почистване и профилактика.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от SpeedyMan » 28 Сеп 2023, 12:24

Коя е добавката?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от Vasko_G » 28 Сеп 2023, 13:10

Магическа е добавката, с нея по маршрута са направени нула регенерации, а без нея по същия маршрут каляската правила четири пъти повече регенерации.

Изпратено от моят Lenovo TB-8505X с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от SpeedyMan » 28 Сеп 2023, 15:56

Да не е марка къртач?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от Fulgrum » 28 Сеп 2023, 17:05

Добавката е STP Diesel Particulate Filter Cleaner

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от Fulgrum » 05 Ное 2023, 22:37

Колеги, днес свалих дпф-а за да видя визуално състоянието му. Това което установих е, че питата на дпф-а е чиста, няма и следа от пукнатини или дупки, нито има черно по нея. Най-вероятно пропуска сажди през ватата която е около него, сигурно се е уронила с времето и затова цапа ауспуха. Друго обяснение не можах да намеря.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.10.2023
Кара: E90

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от acm89 » 11 Дек 2023, 14:05

Здравейте, на 320д М47 163к.с. може ли да се премахне само дпф без катализатора? Дпф дава 0,5бара back pressure и се задръства бързо, явно е разстопен? Някъде бях прочел, че ако се остави катализатора без дпф след време се разтрошавал и запушвал генерацията.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от SpeedyMan » 13 Дек 2023, 19:34

Провери го какво му има на тоя ДПФ първо. Може и да го спасиш с промиване.

На някои коли катализатор и ДПФ са в едно тяло, не знам дали твоята е такава.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.10.2023
Кара: E90

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от acm89 » 30 Яну 2024, 16:27

Колеги, майстора махна дпф, но каза софтуерно да не се изключва, били "пари на вятъра". След като се махне дпф записвало грешки в паметта на компютъра за много ниско обратно налягане на газовете и забранява регенерацията автоматично. Това така ли е или задължително се изключва софтуерно? Е90 320д 163кс.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от SpeedyMan » 05 Фев 2024, 20:42

Ми нормално, догодина като си купиш нов всичко ще си тръгне от раз.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от Denislav7777 » 07 Фев 2024, 15:48

acm89 написа:Колеги, майстора махна дпф, но каза софтуерно да не се изключва, били "пари на вятъра". След като се махне дпф записвало грешки в паметта на компютъра за много ниско обратно налягане на газовете и забранява регенерацията автоматично. Това така ли е или задължително се изключва софтуерно? Е90 320д 163кс.

Задължително се изключва, какви са тези глупости че не се изключвало, май трябва да смениш майстора

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Проверка ДПФ Е90!

Мнение от SpeedyMan » 07 Фев 2024, 19:26

При M47 няма смисъл да се бута нищо по софтуера.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook