E90 320Д проблем с ДСЦ

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 7.08.2020
Пол: Мъж

E90 320Д проблем с ДСЦ

Мнение от Smile9449 » 19 Ное 2023, 21:12

Здравейте, колеги от известно време имам следният проблем който не е постоянен и не знам къде и как да го разреша.
По време на движение първоначално светваше и ми вадеше грешка за дсц на навигацията и на таблото и след няколко секунди изчезваше.
В момента грешка няма.
Вчера по време на движение отнова ми изкара грешка дсц след което навигацията изгасна и движейки се с около 90 км/ч стрелката отиде до 0 км/ч и светлината на таблото изчезна.
След около 20- 30 секунди всичко се нормализира.
След като спрях за около 30 мин и отново тръгнах ми направи същия проблем само, че грешката беше за АБС и пак изгасна навигацията и таблото спря за около 20-30 секунди.
Когато карам автомобила с постоянна скорост да речем поддържам 90 имам усещането, че отнема газта всякаш нещо ме дърпа назад не мога да го опиша.
Някой може ли да ми каже къде в Пловдив могът да диагностицират проблема и да го разрешът.
Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: E90 320Д проблем с ДСЦ

Мнение от Guberkov » 20 Ное 2023, 12:55

Проблема или в някой от датчиците на ABS-са отпред/отзад , или в датчика за ъгъл на завиване в кормилната колона.

Закачи я на диагностика и там казва ако датчик на ABS кой точно като позиция на кое коллело, както и казва ако е в датчика за ъгъл на завиване.

Това е също един често-срещан проблем при нашите коли.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 7.08.2020
Пол: Мъж

Re: E90 320Д проблем с ДСЦ

Мнение от Smile9449 » 20 Ное 2023, 18:35

Благодаря за отговора колега.
Дали е проблем да се покара така извесно време докато намеря читав сервиз, че вече не се намират лесно.
По време на движение да изгасне мотора или нещо друго възможно ли е да се случи ?

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 23.05.2016
Пол: Мъж

Re: E90 320Д проблем с ДСЦ

Мнение от valio2686 » 20 Ное 2023, 20:02

Вадиш задните датчици и подлагаш по една шаиба,и проблема ще изчезне.Карам така вече година и няма проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: E90 320Д проблем с ДСЦ

Мнение от Guberkov » 21 Ное 2023, 10:49

valio2686 написа:Вадиш задните датчици и подлагаш по една шаиба,и проблема ще изчезне.Карам така вече година и няма проблем.

Да обаче, стига да не са се опилили и прекъснали вече датчиците, ако са кабардисали от ръжда полуоските и да са надигнали и деформирали гривните за ABS-са.
И не се знае дали проблема въобще е от тях и дали отпред или отзад на кое колело, и както вече казах проблема може да не е от тях, а от датчика за ъгъла на завиване.

И пак докъде стигнахме?

Задължително най-напред диагностика, защото там най-добре и точно се вижда от къде произлиза проблема, и чак тогава ремонт но вече е на сигурно, а не на сляпо.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 7.08.2020
Пол: Мъж

Re: E90 320Д проблем с ДСЦ

Мнение от Smile9449 » 21 Ное 2023, 18:54

Отзад сменях гривните, защото, по време на движение светваше на арматурното табло DSC-то при ускорение но не ми даваше грешка на навигацията и на таблото.
Просто светваше и ми отнемаше газта.
Явно трябва читава диагностика така да го разбирам.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: E90 320Д проблем с ДСЦ

Мнение от zaharia » 08 Яну 2024, 11:54

Само за протокола - имах същият проблем - силна ръжда на задните полуоски която е раздула ABS гривните. Последните са се допирали до датчиците и са задействали от време на време DSC системата. Пробелмът се реши със смяна на гривните, на едната полуоска се наложи да се слага запълващо вещество, тъй като ръждата бе изяла част от метала. Колегата Guberkov е дал точни насоки за възможните причини на пролбема, с което помогна за бързото разрешаване, за което благодаря.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook