Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.06.2023
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91
Мечтае да кара: Комбайн
Детайли за колата: Семеен комбинизон

Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от spaceback » 02 Яну 2024, 12:50

ЧНГ, колеги, живи и здрави, другото е поправимо!

Случи ми се неприятен инцидент и търся мнение:
Колата е BMW 320 e91 2008 177 коня + DPF (автомат)

Линк към youtubе с последния звук на двигателя: https://www.youtube.com/shorts/pJLuKh5uWd8

Карах силно по магистралата с 230-240 км/ч, беше на S (sport) автоматика и изведнъж изгуби мощност и пририта няколко пъти, изгасна и отбих в аварийната.
Запалих и двигателя се чуваше много зле (може да чуете видеото) , потеглих и минах 2-3 км и угасна и повече не иска да запали, върти, но не пали.
Предполагам, че нещо се счупи в двигателя, защото преди това двигателя за дизел работеше супер тихо и хубаво.
Може би скъса верига, защото е на 188 000 км, а всеки ми каза на 200к да сменям веригата на тоя мотор....
Случвало ли му се е на някой друг? Някакви съвети? Какво да правя? Къде да я карам на сервиз?
Много хора ми говориха за тая верига на тези двигатели, смяната й била около 6-7000 лв... а тя колата струва 9500 лв, да я засилвам в някое дере и да й взема каското ли поне и аз не знам какво да правя?!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от vld » 02 Яну 2024, 16:19

По-скоро е изтропал лагер.
За по голяма конкретика трябва да се отвори мотора.
в най лошия случай зависи колко е зле положението, друг мотор, обслужваш го и си пак на пътя.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от turbonetic » 02 Яну 2024, 17:49

Аз не мога да разбера защо го зориш тоя мотор да върви с 220-30 :mhihi:

Като го слушам как тропа си направо за друг мотор..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от Jorixa » 03 Яну 2024, 8:48

spaceback написа:Много хора ми говориха за тая верига на тези двигатели, смяната й била около 6-7000 лв... а тя колата струва 9500 лв, да я засилвам в някое дере и да й взема каското ли поне и аз не знам какво да правя?!


Еми то за тва кат си купиш дизел за 9 бона не го изнасилваш с 240 принципно, не му е тва идеята. На каското също не му е тва идеята, застрахователите не падат от Марс. Ся както казаха трябва да се отвори двигателя за да се каже, ама квото и да е, не звучи на евтино.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от grkv » 03 Яну 2024, 9:55

По историята разбирам, че клипа е сниман някъде между първоначалното изтропване с 240 и тоталното му умиране 2-3 километра по-късно.
На клипа се вижда личицето на детенце на задната седалка, което не е много трудно да предположим, че е било в колата и когато си се напинял с 240 с тая пробита лагерница.

С риск да ме накажат, най-отговорно ти заявявам, че си пълен олигофрен и ти пожелавам ремонта да ти легне толкова скъпо, че да не си и помисляш отново за подобни тъпотии.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от ekalchev » 03 Яну 2024, 10:23

Аз имах такъв двигател на е60-ката и тоя двигател посмъртно неможеше да вдигне такава скорост. Ако е имал чип и си го засилил с такава скорост, мисля че това трябва да е очакван резултат.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.06.2023
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91
Мечтае да кара: Комбайн
Детайли за колата: Семеен комбинизон

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от spaceback » 03 Яну 2024, 12:37

vld написа:По-скоро е изтропал лагер.
За по голяма конкретика трябва да се отвори мотора.
в най лошия случай зависи колко е зле положението, друг мотор, обслужваш го и си пак на пътя.


Забравих да напиша, че на борда нищо не ми светна, ако има значение.
Не е ли по-добре да се ремонтира този двигател, отколкото да купувам друг на старо? (нали и той може да е същия, като този дето се предаде)
От лагер на двигателя може ли така изведнъж да умре? Не трябва ли да има преди това да има някакви признаци този лагер?
Този лагер изведнъж ако блокира чупи и двигателя ли?

Колега @vld , ти сервиз ли имаш? Защото съм виждал много твои мнения във форума, но така и не мога да разбера имаш сервиз или просто си ентусиаст, който има оборудване и си прави само неговите коли?
Тъй като съм в процес на търсене на добър сервиз, защото в тези които ходя им нямам доверие за подобни сложни ремонти, пък и няколко пъти са ме плашили с цена за смяна на верига.

Някой, ако може да ми препоръча добър сервиз, ще съм му много благодарен!

turbonetic написа:Аз не мога да разбера защо го зориш тоя мотор да върви с 220-30 :mhihi:

Като го слушам как тропа си направо за друг мотор..


Ееее... всички коли така си карам извънградско, мен това ми е семеен автомобил. Аз, бебето, щерката, жената, кучето, багаж до тавана и газ колко може ;д
За 20 години стаж зад волана и сменени 15тина автомобила за първи път ми се случва нещо с двигател.
Просто всеки ми каза, че тази кола не е като тези до 2003-2004 и не е толкова издръжлива, ама аз явно трябваше да си го докажа по трудния начин....

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.06.2023
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91
Мечтае да кара: Комбайн
Детайли за колата: Семеен комбинизон

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от spaceback » 03 Яну 2024, 12:51

grkv написа:По историята разбирам, че клипа е сниман някъде между първоначалното изтропване с 240 и тоталното му умиране 2-3 километра по-късно.
На клипа се вижда личицето на детенце на задната седалка, което не е много трудно да предположим, че е било в колата и когато си се напинял с 240 с тая пробита лагерница.

С риск да ме накажат, най-отговорно ти заявявам, че си пълен олигофрен и ти пожелавам ремонта да ти легне толкова скъпо, че да не си и помисляш отново за подобни тъпотии.


Клипът е сниман след като колата загуби мощност, върнах автоматика от спорт на директна и пририта 2-3 пъти нещо и отбих в аварийната и изгасна, накарах жена ми да снима, а аз запалих колата и се чуваше звука от клипа, преди това двигателя работеше тихо като бензинарка.

Благодаря ти за мнението, ама не ме познаваш, за да имаш мнение за мен!

Карам си как си искам, важното е, че не преча на никого, нали?

На теб нещо попречих ли ти? Можех да спестя с колко съм карал, но реших, че е по-правилно да напиша истината за случката.

В този форум сме за да си помагаме или да се нападаме?

Смятам, че всеки има правото да си кара автомобила както си иска, СТИГА ДА НЕ ПРЕЧИ НА ДРУГИТЕ!

А, сега по същество, някой, ако има желание може да ме ориентира към добър сервиз?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от grkv » 03 Яну 2024, 14:36

Не ми е нужно да те познавам лично за да имам вече изградено мнение за теб.
Не пречиш на никой до момента в който не се излетиш неконтролируемо и не очерниш нечие невинно семейство, заедно със себе си, бебето, щерката, жената и кучето.

Няма да те превъзпитавам, явно е вече късно. Жив и здрав да си и дано преосмислиш нещата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от Moni_BMW » 03 Яну 2024, 15:31

ekalchev написа:Аз имах такъв двигател на е60-ката и тоя двигател посмъртно неможеше да вдигне такава скорост. Ако е имал чип и си го засилил с такава скорост, мисля че това трябва да е очакван резултат.


230 почти и 40 съм вдигал с моята стокова 2ка дизел 163кс… Но не съм я държал така километри напред, така че що и тая да не ги вдигне. Въпреки че имам база за сравнение с кола на познат тия 177кс не са кой знае колко по вървежни от 163кс. (Сравнявам мойта с тая на познатия ми )
///M power

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от dxd » 03 Яну 2024, 16:06

Според мен ти си я претрепал с последните 2-3км докато изгасне.Няма смисъл да го правиш този двигател,втора ръка взимаш,обслужваш го от-до и караш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от turbonetic » 03 Яну 2024, 16:55

Moni_BMW написа:
ekalchev написа:Аз имах такъв двигател на е60-ката и тоя двигател посмъртно неможеше да вдигне такава скорост. Ако е имал чип и си го засилил с такава скорост, мисля че това трябва да е очакван резултат.


230 почти и 40 съм вдигал с моята стокова 2ка дизел 163кс… Но не съм я държал така километри напред, така че що и тая да не ги вдигне. Въпреки че имам база за сравнение с кола на познат тия 177кс не са кой знае колко по вървежни от 163кс. (Сравнявам мойта с тая на познатия ми )


По километраж може и 260 да ти вдигне ,но реално да си карал с 200-210.. Те по каталог му дават 210 макс как ги вдигате тия 230-40.. :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1053
Регистриран на: 26.06.2006
Местоположение: Мон
Кара: e60ka

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от krasi_bmw » 03 Яну 2024, 21:56

Лагври на кол. Вал, на 100 пр. Търси друг мотор....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от gromovich » 04 Яну 2024, 1:50

spaceback написа:
В този форум сме за да си помагаме или да се нападаме?

Дааам, дай да ти помогнем, че да се върнеш по-скоро пак на пътя със същото поведение :clap:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.06.2023
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91
Мечтае да кара: Комбайн
Детайли за колата: Семеен комбинизон

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от spaceback » 04 Яну 2024, 12:15

Вече започвам да се чудя в БГ-МАМА ли съм пуснал темата или във форума на БМВ?!

Не мога да повярвам в какво се е превърнал форума на БМВ.... все едно съм в БГ-МАМА и някви загорели женици дето няма кой да им обърне внимание се чудят с кой да се заяждат...

Преди 10+ години това беше най-добрия форум за автомобилисти и фенове на марката, като всеки помагаше и това е целта на форума!
Правеха се срещи, събори, състезания, гонки по улиците дори.... ама тогава ви нямаше КАТ-аджиите дето сега пишете излишни коментари.

Направихте цирк все едно е станало ПТП, а не аварирал автомобил.
Аз съм задал конретен въпрос, какъв може да е проблемът на автомобила и да ми дадете препоръки за сервиз, ако на някой му се е случвало, а повечето хейтъри изписахте какви ли не други излишни глупости само не и по същество!
Е, нямате ли си друга работа, че пишете излишни заядливи коментари?


Пичове, стегнете се малко и не се изглайте, това е форума на БМВ, за маняци и ентусиасти, които съвсем нормално като видят възможност на магистралата да си настъпят колата!

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook