Виене след 50-60 км/ч

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.11.2023
Пол: Мъж

Виене след 50-60 км/ч

Мнение от bufor91 » 02 Яну 2024, 13:29

Здравейте колеги! От няколко седмици насам имам странно виене след 50 км/ч. Звукът е един и същ, не се усилва с ускорението на автомобила. Навсякъде ми дават различна диагностика - лагер на опашката на скоростната кутия, диференциал, лагер на колело, но трябвало да изчакам малко, понеже сега не можели да хванат точно на колело е... и др. До тук сме сменили тампоните на мотора с ОЕМ, висящ лагер на кардана, гуменото каре отзад към диф-а, рециклирано турбо и продължава да се чува. Бихте ли ми препоръчали добър сервиз за Варна или Добрич?
Колата е BMW E90 320D 177 конски сили, Март 2009-та, автомат.

Видео - https://streamable.com/6jtqj6
Последна промяна bufor91 на 03 Яну 2024, 11:23, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Виене след 50-60 км/ч

Мнение от NGneer4eto » 08 Яну 2024, 1:03

Брат, при това описание, ако си сменил висящ лагер, тампони мотор, турбо и гумено каре заради константно виене над 50, тоя майстор го признавам за голям играч! :bowdown: Винаги е добре да почнеш от скъпото и това, което няма нищо общо с проблема. Оставете лагерите за накрая!
Някакво локализиране правили ли сте на това виене? Едно е да вие отдолу от към диферинциала, друго от към ремъка, водна, помпа, ролки и т.н. Оттам се почва - поне да знаеш звука от къде идва.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.11.2023
Пол: Мъж

Re: Виене след 50-60 км/ч

Мнение от bufor91 » 10 Яну 2024, 15:44

Някъде под скоростният лост се чува и се предава напред, много е трудно да се улови, понеже на място или вдигната на подемник го няма звук-а. Ще посетя БМ Моторс във Варна, доста добри отзиви получих за тях, да видим там какво ще кажат. Мен лично ми се струва, че е някакъв лагер, но кой точно не знам. Дано успеят да разберат проблемното място.

Видео клип с въпросният резонанс / въпросното виене - https://streamable.com/2cod49

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook