Проблем с подгрев на седалка

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Проблем с подгрев на седалка

Мнение от Denislav7777 » 25 Яну 2024, 21:39

Здравейте, подгрева на седалката отказа от нищото.Когато цъкна копчето за подгрева на шофьорската седалка само святкат 3те лампички за 1 секунда и изгасват, в същото време на натискане на копчето се чува леко цъкане от към седалката.Винаги си го пускам само на 1ва степен подгрева.На дясната седалка подгрева работи без проблем.Ако някой е имал същия проблем нека сподели или ако мисли от какво може да е.Седалката не се мърда никога и не вярвам кабелите отдолу да са се прекъснали, движи си се без проблеми седалката, там не е засегнато нищо.Е92 е колата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 505
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Проблем с подгрев на седалка

Мнение от rhase » 26 Яну 2024, 14:01

Прегледай хубаво жълтата букса под седалката и модула, който е закачен под седалката. Той е черен с 2-3 букси. Може да развиеш болтовете на седалката и да я облегнеш върху задната, за да ти е по-удобно. Понякога се разместват, например след автомивка ако са ръчкали с прахосмукачката отдолу :D Но НЕ откачай букси преди да си свалил акумулатора. В нета дават бушон 3, 29, 32 и 49 за седалки с подгев, но ме съмнява да е от там, защото щеше да го прави и при двете седалки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Проблем с подгрев на седалка

Мнение от Denislav7777 » 26 Яну 2024, 14:09

rhase написа:Прегледай хубаво жълтата букса под седалката и модула, който е закачен под седалката. Той е черен с 2-3 букси. Може да развиеш болтовете на седалката и да я облегнеш върху задната, за да ти е по-удобно. Понякога се разместват, например след автомивка ако са ръчкали с прахосмукачката отдолу :D Но НЕ откачай букси преди да си свалил акумулатора. В нета дават бушон 3, 29, 32 и 49 за седалки с подгев, но ме съмнява да е от там, защото щеше да го прави и при двете седалки.


По принцип по автомивки не ходя, аз си я чистя и долу никога не съм ръчкал под седалката за да съм прекъснал нещо, странното е че понякога тръгва за 5-6 секунди и изключват лампичките на копчето, понякога изключва за 1 секунда след включване.Набиват ми филма че вътре подгрева е прекъснат в седалката което силно ме съмнява ама не е изключено и така да е.Прегледах всичко отдолу изглежда че всичко е на мястото си.Ако е прекъснат самия подгрев вътре в седалката защо понякога тръгва за 5 секунди? Друг път изключва веднага

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Проблем с подгрев на седалка

Мнение от DoesNot » 26 Яну 2024, 14:44

Най-вероятно повредени реотани и окъсява някъде. На диагностика излиза :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Проблем с подгрев на седалка

Мнение от Denislav7777 » 26 Яну 2024, 18:12

Преди малко подгрева тръгна за около 30 секунди, тъкмо взе да затопля и спря пак? Май няма да е изгорял реотан, иначе как ще затопля.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 505
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Проблем с подгрев на седалка

Мнение от rhase » 26 Яну 2024, 22:43

Странна работа. На мен ми звучи като проблем с окабеляване или модул.
А как ти е акумулатора? Моят стария преди да умре изключваше подгрева и също вентилатора на парното духаше само на 1-ва степен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Проблем с подгрев на седалка

Мнение от Denislav7777 » 26 Яну 2024, 23:55

rhase написа:Странна работа. На мен ми звучи като проблем с окабеляване или модул.
А как ти е акумулатора? Моят стария преди да умре изключваше подгрева и също вентилатора на парното духаше само на 1-ва степен.

Дясната седалка подгрева работи идеално, пали си без никакви проблеми няма признаци за умиращ акумулатор

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook