Коя нафта е най качествена в BG?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Emooo » 22 Сеп 2011, 20:40

На входа на ОМВ бензиностанциите има договорите с доставчиците на горива в една папка. Винаги съм мислел че са някакви по качествени но се загледах последния път и видях че всъщност имат договор в Лукойл. Незнам дали важи за всичките горива или само за част от тях но погледнете и вие следващия път.
Tool - Fear Inoculum


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от quickshare » 22 Сеп 2011, 20:54

dpetrov написа:Много интересно как всички си споделяме някакви мнения и в един момент винаги се намира някой, който да дойде и да ни обясни колко сме неграмотни, какви профани сме, засяга се смисъла за подземния живот на картофите, стигаме до там, че държавата ни е виновна за всичко и т.н. И това почти във всяка тема да му се не знае...
Колега, аз не казвам, че не си прав. Не те наричам заблуден, но искам да те попитам - ти можеш ли да се аргументираш и да докажеш, че ОМВ продават единствения Евро 5 дизел в България? Това, че не съдържа абсолютно никаква сяра според мен е меко казано пресилено, но ако успееш и това да докажеш - ще се съглася. За ЕКО и РомПетрол не мога да кажа, че съм сигурен, но знам, че вкарват горивата си отвън. Дали е така - не мога да гарантирам. Ако можеш и за това да се аргументираш - и с това ще се съглася.
Не ме разбирай погрешно, но може би наставническия "тон" с който идваш тук и ни обясняваш "колко сме заблудени" ме провокира да ти задам всички тези въпроси, които вероятно ще останат без отговор :) (Нелепите коментари, оправдания и приказки от сорта на "аз чух от шуринейката на чичо ми, че ОМВ нафтата не съдържала сяра" - няма да ги броя :))

Айде със здраве и без лоши помисли ;)


До последно....до преди мисля 1 година (скоро не съм проверявал) беше единственият дизел Евро 5 (без сяра)!!!!
Ромпетрол си имат рафинерии в Румъния но и от Лукойл взимат горива.Еко (мисля че нямат рафинерия..поне немога на 100% да го твърдя) и те взимат горива от Лукойл.Но и те си имат горива които си ги внасят.И като съм казвал че повечето са заблудени не казвам че са тъпи ми просто в тази и в други теми съм чел кви ли не романи относно горивата.И да ПОДЧЕРТАЯ!!! НЕ СЕ ИЗКАРВАМ РАЗБИРАЧ, а просто това което пиша е от опита ми и от информацията, която съм събирал с години.Айде със здраве :winky:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от @ndro » 22 Сеп 2011, 21:18

@ndro написа:твърде субективни са всички мнения...
http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... post551462

доколкото си спомням при тестовете на нафтата от колегите от офроуд форума OMV Alpin беше най-добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от emoo » 22 Сеп 2011, 21:43

колеги като съм в България 99% зареждам от OMV много рядко зареждам от други аз лично съм много доволен един път ми се наложи да заредя от petrol и ми наляха бензин :banghead: луда работа като си тръгна за Англия винаги зареждам от Рафинерия та на OMV в Австрия не знам дали някои от вас е зареждал но разликата е от земята до небето та чак ма е жал да я изхарча тая нафта а в Англия. bp ,TEXACO,Shell,Castrol, и други която и да заредя разлика не усещам разход вървене :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от asasin18 » 23 Сеп 2011, 15:32

Аз от много години карах само с нафтата на лукоил, но сложих 2 резервоара с шел в поуър, и съм много доволен дава ми по нисък разход колата също така. Т.е. за мен в момент шел скъпата №1

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: София
Кара: E30М52B28
Мечтае да кара: Ty-154

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от DynoDigital » 24 Сеп 2011, 22:21

Аз карам с ЕКО, .. само те и може би Ромпетрол си внасят нафтата.. Всички останали купуват от Нефтохим Варна.. може би алпин дизела на ОМВ също е вносен.. но долните Маляки, няма как да си купят от нас така че сигуря внасят нафтата от Солун.. Иначе със Шел, на 80 000 смених глава на помпа-дюза на служебен автомобил каран само с тяхна нафта..Гадната нафта скапва и ДПФа бързо..
(00==ОО==00)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от badjo E60 » 25 Сеп 2011, 17:33

DynoDigital написа:Аз карам с ЕКО, .. само те и може би Ромпетрол си внасят нафтата.. Всички останали купуват от Нефтохим Варна.. може би алпин дизела на ОМВ също е вносен.. но долните Маляки, няма как да си купят от нас така че сигуря внасят нафтата от Солун.. Иначе със Шел, на 80 000 смених глава на помпа-дюза на служебен автомобил каран само с тяхна нафта..Гадната нафта скапва и ДПФа бързо..

Нефтохиме се намира в Бургас :idea: :winky:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от da6ip » 25 Сеп 2011, 18:01

badjo E60 написа:
DynoDigital написа:Аз карам с ЕКО, .. само те и може би Ромпетрол си внасят нафтата.. Всички останали купуват от Нефтохим Варна.. може би алпин дизела на ОМВ също е вносен.. но долните Маляки, няма как да си купят от нас така че сигуря внасят нафтата от Солун.. Иначе със Шел, на 80 000 смених глава на помпа-дюза на служебен автомобил каран само с тяхна нафта..Гадната нафта скапва и ДПФа бързо..

Нефтохиме се намира в Бургас :idea: :winky:

Абе стига бе, колегата направи такъв подробен емпиричен анализ на пазара на горива в България, ти тука за някакви подробности се заяждаш... Само знай че гърчолята сигуря внасят (че как иначе, нали са маляки?!?), друго не ти трябва.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: София
Кара: E30М52B28
Мечтае да кара: Ty-154

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от DynoDigital » 25 Сеп 2011, 19:51

Да.. това за Варна не знам от къде ми дойде.. и аз се посмях.. нищо тука става въпрос за "нафтица".. и ако някой хора в Пловдив си говорят на майна.. в Бургас някои си говорят на "нафта"... "нафта".. това , "нафта" онова.... можеби защото в някои ниви ако копнеш избива нафта... :driving:
(00==ОО==00)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Re: Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от _Maranello_ » 25 Сеп 2011, 20:04

DynoDigital написа:Аз карам с ЕКО, .. само те и може би Ромпетрол си внасят нафтата.. Всички останали купуват от Нефтохим Варна.. може би алпин дизела на ОМВ също е вносен.. но долните Маляки, няма как да си купят от нас така че сигуря внасят нафтата от Солун.. Иначе със Шел, на 80 000 смених глава на помпа-дюза на служебен автомобил каран само с тяхна нафта..Гадната нафта скапва и ДПФа бързо..

Не знаех, че има фирми, които зареждат служебните си автомобили с v-power.
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: София
Кара: E30М52B28
Мечтае да кара: Ty-154

Re: Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от DynoDigital » 25 Сеп 2011, 20:20

_Maranello_ написа:
DynoDigital написа:Аз карам с ЕКО, .. само те и може би Ромпетрол си внасят нафтата.. Всички останали купуват от Нефтохим Варна.. може би алпин дизела на ОМВ също е вносен.. но долните Маляки, няма как да си купят от нас така че сигуря внасят нафтата от Солун.. Иначе със Шел, на 80 000 смених глава на помпа-дюза на служебен автомобил каран само с тяхна нафта..Гадната нафта скапва и ДПФа бързо..

Не знаех, че има фирми, които зареждат служебните си автомобили с v-power.

Да.. данъчните все още не са издали предписание по този въпрос... :mhihi:
(00==ОО==00)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от msi200 » 25 Сеп 2011, 20:22

До момента никога не съм забелязвал разлика в разхода и вървежа, а това с по-скъпите горива си е начин за вдигане на печалбата.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от g.petrow » 26 Сеп 2011, 8:56

Here we go again ... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 7.07.2008
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: 525 D

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от miroalpina » 28 Сеп 2011, 9:57

абе колеги не знам ама и тва с MAXX MOTION DISEL е поредната смешка в нашата скромна татковина :ok: всичко е пълен маййййтап сипвах и от него и от V-POWER SHELL ефекта е един ПУШИ ТА СЕ НЕ ТРАЕ миналата седмица дадох на баща ми да сипе 4 туби немска нафта на тръгване от мюнхен 2 сипах веднага от тях макар че нафтатата е от ARAL бензиностанция не OMV-LUKOIL:)) SHELL или некоя мега рафинерия :bchug: :ok: и след първите 100 км ЧУДО колата не пуши не смърди върви като бензинова та това с наште хубави лаина дето слагаме не искам да чувам за КАЧЕСТВЕНИ БГ ГОРИВА
това е от мен

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 7.07.2008
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: 525 D

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от miroalpina » 28 Сеп 2011, 10:00

колкото салама е от месо и хляба от брашно толкова и горивата са ни на ниво :ok: :ok: :ok: супер е всичко :bowdown:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook