Коя нафта е най качествена в BG?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от @ndro » 28 Сеп 2011, 13:32

т'ва с нафтата в германия, италия и други такива държави е абсолютно вярно - разлика си има.
miroalpina написа:колкото салама е от месо и хляба от брашно
толкова и горивата са ни на ниво

хахаха, даже и нещо като рима има +1 :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 7.07.2008
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: 525 D

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от miroalpina » 28 Сеп 2011, 14:26

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2011, 14:32 Заглавие: Re: Коя нафта е най качествена в BG?
Отговори с цитат Докладвай
младши ентусиаст
Аватар

Кара: на твърдо гориво
Регистриран на: 17.12.2009
Мнения: 775
т'ва с нафтата в германия, италия и други такива държави е абсолютно вярно - разлика си има.
miroalpina написа:
колкото салама е от месо и хляба от брашно
толкова и горивата са ни на ниво

хахаха, даже и нещо като рима има +1 :yes: :ok: :ok: :ok: :ok: така си е БРАТ :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от peters75 » 30 Сеп 2011, 23:22

Според мен няма качествени горива тук,без значение нафта,бензин или друго.Всичко е боклук и съсипва колите ни.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 30.09.2011
Пол: Мъж

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от icakissaes » 01 Окт 2011, 0:09

icakissaes написа:
_Maranello_ написа:От 5 години зареждам v-power diesel. Да кажем 90 процента от всичките ми посещения на бензиностанция. Алтернатива ми е omv sprint diesel. Винаги слагам от по-скъпите горива, защото съм се убедил, че има разлика в положителен смисъл. Няколко пъти съм залитал към други бензиностанции, поради многото приказки на мои приятели как ще си прецакам колата. Но пък винаги съм готов ако Лукойл пуснат по-хубава нафта от досегашната прехвалена, да пробвам. Факт е, че никога не съм имал проблем с горивната система. Надявам се и да нямам. Не знам дали е поради това, че подбирам горивата. Вече втора кола на дизел. При предната лесно можех да разбера дали е хубава нафтата, като заредя след поредния съвет и на 20 км след лукойл, еко, меко...като почне да изкадява... А почти винаги зареждам догоре. Та голям яд докато изцедя резервоара. След няколко съвета почнах да не им обръщам внимание. Сега обаче с дпф-а и тез чисти бурии мога да се ориентирам единствено по разхода. Искам само да допълня, че 2-3 пъти ми се е случвало да съм недоволен от скъпите горива. Последния път на Шел-Калотина, един път на omv, на Total- exellium diesel в Италия. В Сърбия на omv има само Евро дизел-обикновен, но рядко съм бил недоволен от него. В Европа почти не мога да намеря разлика между обикновения и по-скъпите, така че зареждам смело и нормален дизел. Е то стана цяла книга. Ще ви мързи да четете. :)
И аз зареждам от ром петрол много съм доволен.Лек път.


icakissaes написа:
@ndro написа:
swing написа:Пробвахте ли новия дизел с добавки на ЛУКОИЛ? Доста е добър !!!! :yes:

как го установи това?
какво значи "доста е добър"? вече вдигаш 300 при среден разход 6.3 :mhihi:
сподели малко повече.

И аз така колега :D


Emooo написа:Аз почнах да зареждам от ромпетрол, с идея да ограничим монопола на Лукойл.

Точно така трябва да направим всичките
В нашата мила родина май всички горива са под нивото на което трябва да бъдат :(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от @ndro » 01 Окт 2011, 9:36

снощи сипах ecto дизел от лукойл.
изминах 240 км, разходът беше един и същ, какъвто е бил винаги на тази отсечка при "мойто" каране, но забелязах, че двигателят наистина работи по-тихо и по-мазно (което като че ли усещам най-вече при ускорение), като го сравнявам с обикновената нафта от омв (която сипвам обикновено).
разлика в мощността вероятно има, но е твърде незначителна.
цената в момента е 2.52, което е с 8 стотинки повече от обикновената нафта на лукойл, което ми се струва разумно.
при разход около 8 на сто, разликата от 0.65 лв/100км си струва, поне според мен.
пробвайте и споделете.

колега swing, ти си първият, който сподели за тая нафта.
същото нещо като мен ли забеляза?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от asasin18 » 01 Окт 2011, 11:18

аз мога да кажа след много дълго каране с обикновенната нафта на лукойл колата ми харчеше 15 градско, сега с в поуъра на шелл ми харчи 13, което за мене си е бая разлика и си заслужава разликата в цената. Тая новата на лук не съм я пробвал ама май не виждам и смисъл при положение че съм доволен от шел за сега

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Созопол
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: карах почти всичко

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от batzlati » 08 Окт 2011, 20:41

При мене с Аудито , усещам по-добро вървене само от V-power на Шел. Доста пъти съм зареждал от Ромпетрол и като цяло двигателя работи по-тихо и стабилно. От Лукойлската нафта /тя е най-дървената/ BMWто пропушва малко. Аудито не мога да го разбера дали пуши , защото е с DPF. Трябва да пробвам новата нафта Екто.
Като пътувам на дълго зареждам V-power - дава икономия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от g.petrow » 13 Окт 2011, 9:12

Относно нафтата - смятам, че няма пряка зависимост между качеството на нафтата и марката бензиностанции. Принципно зареждам само на Лукойл, но от един до друг Лукойл има много голяма разлика в качеството на горивата. Случвало ми се е да зареждам по път на Лукойл из страната и съм усещал фрапираща разлика в мощността ( в лошия смисъл). Все пак голяма част от тия бензиностанции са франчайз и качествения контрол едва ли е един и същ навсякъде. Уравнението с качеството на нафтата е с прекалено много неизвестни и няма еднозначно решение, поне за мен :) Сипвайте и се кръстете, друг начин няма :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от xerial » 13 Окт 2011, 12:28

Носят се някви слухове че ОМВ ще се отеглят от БГ и по специално дистрибуторската си мрежа на бензиностанции. Идеята е че смятат да си преориентират бизнеса кам рафиниране на петролни продукти и т.н.
Въпреки че на скоро обновиха почти вс станции поне в СФ.....
Някой нещо повече да знае :roll:
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от bossorange » 27 Окт 2011, 10:45

Някой да сподели мнение за Екто Дизел, и в кои Лукоил го предлагат.
Продавам си колата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 7.07.2008
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: 525 D

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от miroalpina » 27 Окт 2011, 18:34

:mhihi: :mhihi: :mhihi: екто дизел от лукоил :ok: баси и блажната боя нищо лично ама то лукоил последни да сложат добавки да не са КАПО :bchug: :ok: :ok: :ok: беха ОМВ ШЕЛ е каде спа лукоил тогава :kuku: чак сега се сетиха за присадки ужжжж е тва се вика КОМУНИСТИ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 15.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 520d / E90 320d

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от blagun » 03 Ное 2011, 17:14

Emooo написа:Аз почнах да зареждам от ромпетрол, с идея да ограничим монопола на Лукойл.

Точно така ;)
Аз зареждам само на ЕКО и РОМПЕТРОЛ!!! Зимата ОМВ АЛПИН ДИЗЕЛ!!!
Миналата зима на - 10С градуса , на един приятел му замръзна нафтата заредена от ЛУКОЙЛ!!!
Видях с очите си как беше станала на желе - през един силиконов маркуч! По точно парафинът се желира....ама това е недопустимо, според мен!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от badjo E60 » 04 Ное 2011, 16:29

И аз да се включа :D Пробвах на Лукойл новия дизел ЕКТО ,може и да се заблуждавам но ми се струва че мотора ми е по тих и някък колата е малко по пъргава.А за разхода ,минавам веднъж месечно един маршрут от около хиляда километра зареждам все на едни и същи бензиностанции и за едни и същи пари.Този път имам нафта в резервоара за около 200 километра от горе. :driving:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: гр. Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d touring

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от bawar 1 » 06 Ное 2011, 11:58

И аз съм доволен от Екто дизела на Лукойл и вече зареждам само от него. Моторът утихна. Колкото до пъргавината, колата си е пъргава и без това. Разлика не усещам. Промяна в разхода няма. Преди зареждах евродизела на Лукойл, докато не беше излязло екто-то.
За Шел Ви Пауър мога да кажа, че не е лошо гориво, обаче Шел са мошеници и слагат вътре разни помии. Никога повече при тях.
ОМВ водата и без пари да я дават пак не я искам.
Дизалът на Еко, дори и скъпият, няма съществени предимства пред Лукойл.
Това лято пътувах до Германия и наливах дизел в Сърбия, Австрия и Германия. Не се усеща разлика в мощността. Разходът пада, поради движение по равен терен, с изправени завои, без стръмни баири като в БГ. Ех, Унгария и особено Германия има магистрали-мечта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 7.07.2008
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: 525 D

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от miroalpina » 12 Ное 2011, 20:06

особенно в ГЕРМАНИЯ екто на лукоил :mhihi: :mrgreen: :lalala: :yes: :ok: :ok: :ok: там много карат с него даже на ЛЬО МАН ауди с дизеларката дето троши бензиновите коли на конкурентите :ok: :ok: :ok: :ok: кара с горивата на златев от нашия НЕФТОХИМ - сега в германия а скоро и в КОСМОСА
баси и яката реклама :bchug:
колега сипи един резервар в ГЕРМАНИЯ дизел и тогава да говорим за разлика в горивата :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook