Коя нафта е най качествена в BG?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от da6ip » 09 Яну 2012, 22:57

Днес ми беше почти празен резервоара (26 км оставаха на бордовия) и минавайки покрай Еко-то на София Ленд, реших да заредя там. Заредих нормална нафта, няква специална така или иначе не видях да имат. Моментално двигателят ми стана по-шумен, осезаемо по-малко мощност има, и по-бавно реагира на натискане на газта. Имам усещането че колата се мъчи докато ускорява. :banghead: Никога повече Еко, или със сигурност не това Еко!

За информация на колегите, 99% зареждам на ОМВ в района на околовръстното, бул. България, Гешов, Дървеница. Между обикновената и скъпата нафта на ОМВ не намирам разлика. Зареждал съм и друг път за проба на Еко на България и на Лукойл в провинцията, не съм забелязал голяма разлика.

Но това "гориво" на Еко днес определено ми дойде в повечко!
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от xerial » 10 Яну 2012, 14:32

Дам... така е аз лично от по- "хубавата " нафта на Еко сменях дюза....

Така че аз лично отдавна приключих с тестовете... Най-малко или никакви проблеми само с ОМВ Макс мотион...
(въпреки че е бълвоч, но не съм имал проблеми и колата си върви..)
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от nikolayp » 10 Яну 2012, 16:48

и какво? в крайна сметка където и да заредиш се надяваш на късмет да не ти се падне прецакана нафта. а хубава такава.... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10491
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Leon » 11 Яну 2012, 10:26

Тук нафтата е като политиците - няма добра, само лоша, по-лоша и най-лоша. Целта е да намериш къде е просто лоша ;)
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.04.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E65 730d 2006
Мечтае да кара: 650i GranCoupe 760i

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Baro 530d » 11 Яну 2012, 23:19

Здравейте колеги!И аз да драсна от къде храня ''Делебата Берта'' -винаги когато имам възможност му слагам на ОМВ Макс Моушън!Колата мърка като котенце нахранен със Уискас и когато няма ОМВ наблизо (от Асеновград съм и си нямаме ОМВ за съжаление) слагам от Лукойл Екто Дизел от което също съм доволен!Но като цяло нафтата в наща мила родина е отвратителна!Не препоръчвам обикновенната нафта на ШЕЛ или некви измислени бензиностанции..! аз съм :yes: ОМВ! Поздрави,Баро! :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от xexoral » 16 Сеп 2012, 21:31

Днес заредих до горе на ЕКО хваления дизел... И колата ми се стори малко по-мудна... Не знам дали не си внушавам де, но няма и как да разбера. Досега съм карал само с макс коушън и екто дизела. Голям проблем е това с дизела значи. Човек да не знае къде да зарежда...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от memorex » 16 Сеп 2012, 21:58

Когато за първи път стъпих на ЕСО им заявих че искам карта за отстъпка.Така на майтап а те взеха че ми дадоха/5 ст на литър/.Затова зареждам по възможност само от там ,от една и съща безиностанция и колонка и на празен резервоар доколкото е възможно.Никога съм нямал проблеми .Зимата слагам добавка на Кастрол.
Ако сега някой от тях види какво пиша и увеличи отстъпката съвсем ще ме спечели като клиент .
И да върви повече колата с Макс моушън на ОМВ колко повече да върви тя и без това е самолет и аспуха е чист.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530d

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Herdim » 17 Сеп 2012, 13:29

И аз зареждам дизел в ОМV, до момента не съм имал никакви проблеми с него. Съгласен съм с колегата Da6ip, не намирам някаква осезаема разлика между премиум и нормалните им горива през лятото, а през зимата Алпин Дизела е с една идея по-добре.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 8.05.2012

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от kurti999 » 17 Сеп 2012, 20:50

По принцип ползвам нафта на Ромпетрол.Не съм забелязал последици от това.Нито кади,нито шуми,върви си нормално.По принцип нафтата я държим в цистерна и като наливам слагам добавки,особено зимно време.Имам 530d,2004.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от RuM6n » 17 Сеп 2012, 21:33

Коя нафта е най качествена в BG?
отговор: Крадената :mhihi:

А сега по темата: Аз зарездам основно в Ромпетрол и по малко в ОМВ, проблеми съм нямал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от _Maranello_ » 17 Сеп 2012, 21:52

Shell V-power diesel. Има такава тема. Коментирали сме надълго и широко.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 17.01.2012
Пол: Мъж
Кара: e91 330xd

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от acorde » 18 Сеп 2012, 19:57

По мои наблюдения от последните 2 месеца ектодизел най бива.Шел и ОМВ нещо направиха с хубавото гориво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 12.01.2008
Пол: Мъж
Кара: '00 BMW 320d, '04 BMW 530d

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от plamen0242 » 19 Сеп 2012, 10:01

Цял живот съм си зареждал БМВ-тата със V-Power Diesel на Shell и никога не съм имал проблеми с двигателите им. Откакто купих Е60-ката винаги пълня резервоара до горе, ама тая ламя събира много гориво и започна да ми скъпее на Шел, та почнах да сипвам ту на ЕКО, ту на Петрол и по-рядко от обикновената нафта на ОМВ, и така близо две години. Резултата беше- на диагностика проблем с две дюзи, на стенд- неравномерна работа и на 6-те, иглите им бяха позеленели в резултат на вода в нафтата (според майсторите). Джоба ми олекна сериозно, за да ги рециклирам и 6-те, лиших се от едно море, заради този ремонт и от тогава кракът ми не стъпва по въпросните бензиностанции. Получих скъп урок, че винаги по-евтиното излиза по-скъпо. От тогава си сипвам само V-Power и нямам проблеми.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от ICE » 20 Сеп 2012, 21:03

Предлагам да се направи един фонд, да събираме пари и всеки месец да даваме в лаборатория нафтата от няколко бензиностанции..., в противен случай темата е безмислена, защото всеки е на различно мнение! :smoke:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от spower » 24 Сеп 2012, 9:11

В офроуд форума бяха правили проби с нафтата от различни бензиностанции бяха я слагали във фризер и гледаха при различните температури в какво състояние е.
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=46576
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook