Форсиране на DPF регенерация

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 8.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 5GT F07 530 xDrive 258hp

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от bijuto » 20 Яну 2014, 12:33

Slay написа:
bijuto написа:
timur_lenk написа:Приемчика щом е казал,край.
А бе не е точно така ама хайде. Исках да проверя това което ми каза да ли е така, все пак са официален дилър на БМВ , и те би трябвало да знаят най-добре как се прави регенерация и с каква скорост. Друг е въпроса дали наистина знаят.Ако някой има официална информация или нещо подобно, нека сподели.
iceblast написа:В двигателния модул в ИНПА-та се четат Информационните съобщения и там записва кога е била последната регенерация.

Не знам каква е разликата, понеже виждам, че си фейслифт, но това със скороста специално за коли преди фейслифт не е така. Регенерацията започва веднага, когато температурите са ок и налягането е високо, не са нужни 110км. (как ги сметна :mhihi: ), нито трябва да караш Х време със 110км/ч за да започне.

Не съм смятал аз км. така ми казаха от сервиза. Аз го питах не е ли по добре да карам на по високи обороти известно време, той каза-не ,скорост 110, това е.

И аз ходих преди време в същото представителство със същият въпрос ( съвпадение и двигателя ми е същия като твоя ).
Отговора беше абсолютно същия.Приемчика ме увери че аз дори няма да разбера че тече процес на регенерация.
На мен ми е първото БМВ , а и имам колата от година и не съм наясно със всичко.

А при теб тръбите на аспуха черни ли са ? Какво ти казаха в сервиза за ДПФ-а ?
--------------------------------------------------------------------------------

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 11.12.2007
Пол: Мъж
Кара: Е60 525Д'09
Мечтае да кара: по хубави пътища

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Slay » 20 Яну 2014, 13:56

Тръбите са идеално чисти.ДПФ-а не са го гледали.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от bossorange » 02 Фев 2014, 16:55

nik0las написа:Малко да завъртя нещата в обратната насока.
При мен дпф е махнат и колата ужким е мапната но все още ми се пуска регенерация. Има ли начин да бъде забранена изобщо?
Иначе колата плюе 3 грешки за света на 5ти цил., ниско налягане на изгорелите газове в дпф., сензор а на дпф.

И на мен така, уж ми е сложен нов софтуер, а пък вече за втори път в рамките на три месеца чувам да се включва регенерацията.
Продавам си колата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от iceblast » 02 Фев 2014, 23:00

Значи не е махнат добре. Попринцип регенерационният цикъл се изтрива.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Горна Оряховица
Пол: Мъж
Кара: на кафе и цигари цял ден
Мечтае да кара: Нещо с V10

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от oem » 06 Фев 2014, 19:52

Не се изтрива цикъла. Регенерацията е обща функция в системата която се спира изцяло. Много сервизи започнаха да махат дпф чрез софтуерно емулиране което много често се случва да не е изпълнено качествено тъй като голяма част от тези сервизи работят със софтуер който не е тестван от производителя и се случва при някои софтуерни версии да не работи правилно.

Най-правилния начин е да се потърси сервиз или човек който се занимава с това и дава гаранция за изпълнението. Човек който има необходимите инструменти и знания да го направи.

Когато дпф е махнат и въпреки това регенерцията се пуска, проверявайте дали не се покачва нивото на маслото!
Skype: oemotorsport

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 8.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 5GT F07 530 xDrive 258hp

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от bijuto » 15 Фев 2014, 11:28

Вчера на диагностика ми излезе грешка 452 А , доколкото разбрах е свързазано нещо с ДПФ-а. Опитахме да я изтрием ,обаче нищо не стана. Някой може ли да помогне с информация относно тази грешка ?
А между другото на диагностиката с ДЕЛФИ показа че ДПФ-а има живот още 55000 км.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.04.2014

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от ogi00 » 12 Апр 2014, 23:32

• Fault 452а се явява като филтър за частици по-голямата част на пробега е превишил максимално и служи като информация / справка за филтъра в BMW експертна работна среща да бъде заменен.
• 4D4A Fault появява като въпреки искането за замяна филтъра не се вземат никакви мерки и общият пробег на филтъра за частици е превишена.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 22.11.2013
Пол: Мъж

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Preslav327 » 03 Фев 2015, 0:04

Здравейте колеги, след регенерация на DPF на е61 3.0d след работа на двигателя около 7-10 минути излиза Particle Filter warning. Има ли вариант да си я изтрия сам, без да се налага закачане?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Taruno » 03 Фев 2015, 19:36

Това значи, че не ти регенерира филтъра и, че е пълен не само грешка, а трябва да се опита принудителна регенерация и да се анмери причината защо колата не е регенерирала сама, при наличи на грешка за подгревни свещи също не стартира регенерация от самосебе си, а само принудителна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от bordo_77 » 04 Фев 2015, 8:38

Всеки път ли я изписва тази грешка когато има проблем с DPF-a?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Taruno » 04 Фев 2015, 11:36

Не и това е тъпото, може да имаш проблем и колата да не е регенерирала с месеци и накрая просто ще изпише, че е пълен :D, за това е препоръчително да се следи дали регенерира

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от lazomilev » 04 Фев 2015, 13:58

Taruno написа:Не и това е тъпото, може да имаш проблем и колата да не е регенерирала с месеци и накрая просто ще изпише, че е пълен :D, за това е препоръчително да се следи дали регенерира

Точно така, после следва отстраняване на проблема, и TUNAP с две-три регенерации :)

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 6.09.2013
Местоположение: Перник/Атина
Пол: Мъж
Кара: Е61 LCI

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от lenkOFF » 09 Апр 2015, 16:41

Здравйте Колеги,
Появи ми се предупреждение Particle Filter преди малко, но ми предстой пътуване около 300км (отиване и връщане).
Въпросът ми е, дали е рисковано да ползвам автомобила преди да посетя сервиза след Великден.
Благодаря ви предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Taruno » 09 Апр 2015, 19:57

Еми може да влезнеш в авариен режим, попитай някой колега с rheingold или DIS да ти пусне принудителна точно преди пътуването (трябва да се изтрият всички грешки)

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 2.01.2015
Пол: Мъж

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от etjoro » 09 Апр 2015, 21:15

колега и на мен се появи тоя надпис и се оказа,че има зануляване всяка година,намираш някой да ти го занули с лаптопа и трябва да се изчистят всички грешки.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook