tips & tricks

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 29.12.2012
Кара: BMW
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Е60

Re: tips & tricks

Мнение от niksail » 12 Яну 2013, 13:21

_Maranello_, много ти благодаря за инфото :) Включих на ауто, светна зеленото остава да го пробвам вечер :) Не разбрах само каква е връзката с дневните светлини? :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Re: tips & tricks

Мнение от _Maranello_ » 12 Яну 2013, 18:15

niksail написа:_Maranello_, много ти благодаря за инфото :) Включих на ауто, светна зеленото остава да го пробвам вечер :) Не разбрах само каква е връзката с дневните светлини? :)

Ако в настройките на колата нямаш отметка за dayligt - няма да се включват през деня. http://www.youtube.com/watch?v=LjsrEU2ryGM
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 29.12.2012
Кара: BMW
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Е60

Re: tips & tricks

Мнение от niksail » 13 Яну 2013, 9:42

Последното - ясно, за красота, светят си винаги. Въпроса ми е , че това няма нищо общо с авто превключването къси-дълги и обратно,нали? :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 767
Регистриран на: 20.02.2004
Местоположение: София
Кара: 5er

Re: tips & tricks

Мнение от aero » 13 Яну 2013, 13:29

До колкото мога да предположа, ако имаш асистент за дългите е свързано, ако нямаш не е :yes:
Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Re: tips & tricks

Мнение от _Maranello_ » 13 Яну 2013, 16:50

niksail написа:Последното - ясно, за красота, светят си винаги. Въпроса ми е , че това няма нищо общо с авто превключването къси-дълги и обратно,нали? :)

Да - няма общо с асистента за дългите. Просто вметнах това допълнение, с което фаровете стават напълно автоматични, да не хабиш копчето и за да не отнесеш някоя глоба през деня.
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 21.10.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d E60
Мечтае да кара: Всички BMW-та на този свят

Re: tips & tricks

Мнение от bmwpt » 04 Фев 2013, 20:38

Здравейте колеги,искам да попитам има ли някакъв начин да си направя габаритите и фаровете за мъгла да светят по тоя начин както са и на клипа и ако някои го е правил да каже как че съм много запален по това колата ми е 2004 г. !? http://www.youtube.com/watch?v=KjNsiBdOY4U

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: tips & tricks

Мнение от stankata777 » 04 Фев 2013, 21:03

bmwpt написа:Здравейте колеги,искам да попитам има ли някакъв начин да си направя габаритите и фаровете за мъгла да светят по тоя начин както са и на клипа и ако някои го е правил да каже как че съм много запален по това колата ми е 2004 г. !? http://www.youtube.com/watch?v=KjNsiBdOY4U


На постнатия от теб линк си пише,как точно се кодира с NCS Expert и, че може да се направи само за фейс моделите...
Последна промяна stankata777 на 04 Фев 2013, 22:19, променена общо 2 пъти
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 21.10.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d E60
Мечтае да кара: Всички BMW-та на този свят

Re: tips & tricks

Мнение от bmwpt » 04 Фев 2013, 22:14

stankata777 написа:
bmwpt написа:Здравейте колеги,искам да попитам има ли някакъв начин да си направя габаритите и фаровете за мъгла да светят по тоя начин както са и на клипа и ако някои го е правил да каже как че съм много запален по това колата ми е 2004 г. !? http://www.youtube.com/watch?v=KjNsiBdOY4U


На постнатия от теб линк си пише,че се как точно се кодира с NCS Expert и, че може да се направи за фейс моделите...

Да,но моята е 2004г и не е фейслифт => как може да се направи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: tips & tricks

Мнение от iceblast » 07 Фев 2013, 11:46

Смяна на лайт модула (трябва ти ЛМ2). Другият вариант е преправяне по ел. инсталацията на колата да вържеш габаритите към плафона, например. Можеш да си направиш PATHWAY, т.е. когато натиснеш копчето за отваряне на багажника да ти се пускат късите светлини (все едно си цъкнал лоста за дългите преди да слезеш от колата), което пак става с NCS Expert и е приложимо при теб.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: tips & tricks

Мнение от Trixster » 03 Апр 2013, 16:36

Мерси,

Много полезна тема. :yes:
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2013
Пол: Мъж

Re: tips & tricks

Мнение от a1n » 17 Юни 2013, 14:28

Да добавя и аз малка глезотия която забелязах днес, при фейса (а може би и pre-LCI) като прокараш пръст под копчетата за запаметените радиа на мултимедиата ти дава кое радио е запаметене съответно на копчето под което ти е пръста. :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: tips & tricks

Мнение от bmw545i » 17 Юни 2013, 22:26

Колеги, темата е много полезна и интересна - браво на автора. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: tips & tricks

Мнение от Cinder » 17 Юни 2013, 22:44

a1n написа:Да добавя и аз малка глезотия която забелязах днес, при фейса (а може би и pre-LCI) като прокараш пръст под копчетата за запаметените радиа на мултимедиата ти дава кое радио е запаметене съответно на копчето под което ти е пръста. :ok:


В първия пост го пише колега ;) И преди фейслифта копчета няма.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2013
Пол: Мъж

Re: tips & tricks

Мнение от a1n » 27 Юни 2013, 12:01

fefe написа:Подгряването на седалките се спира със задържане на бутона, вместо натискане 3-2-1 пъти.

Крачето за заключване на резервоара (излизате от колата, отваряте резервоара, почвате да зареждате, заключвате колата и влизате в бензиностанцията да пикаете) може да се прибере механично от самия резервоар (вместо да отключвате, затваряте врата, заключвате). Намира се отляво на капачката.

Ако се чудите, от коя страна ви е резервоара, погледнете си нарисуваната бензинова колонка на таблото. От която страна е маркуча, от другата страна е резервоара.

Копчетата за запаметяване на радио станции/телефони/бърз достъп, както и потенциометъра за звука за чувствителни на допир (touch sensitive). Задържайки пръст на 1-2 мм пред тях ще ви покаже какво е запаметено на дадено копче.


Колега, крачето за заключване на резервоара как се прибира механично, моето май е прибрано щото като заключа колата резервоара пак си стои отключен, гледах го мъчих го краче не виждам, някакви насоки или да не би да е счупено?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: tips & tricks

Мнение от iceblast » 09 Юли 2013, 22:03

Отвътре под кората има едно пластмасово "въженце" - като го дръпнеш и се отключва. В твоя случай пробва да го издърпаш с пинсета например, често пъти се заклещват.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook