Проблем с автопилота Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2840
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: София

Проблем с автопилота Е60

Мнение от ///sasho » 15 Яну 2009, 12:55

Колеги , получи се проблем с автопилота на колата. Значи проблема е следния:
Когато се включи автопилота и като се повишава скоростта на движение от лосчето и изключва , на скорост около 140 km./h. Проблема не е постоянен , защото по-някой път си работи нормално.
Колата е Е60 525D 177 PS , преди около 1 месец е поставен чип на колата , но тези при , които е поставен чипа казват , че едва ли проблема е възникнал от него. Макар , че в темата , която бях пуснал преди поставянето на чипа имаше обяснен случай , в който след поставянето на чипа се е получил почти същия проблем /ето я и темата/.
Значи за начало колата мина на една диагностика за изчистване на всички грешки , сега е в "Дару Кар" са смяна на софтуер. Някой да има на идея какво още трябва да се провери дали е наред. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.11.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от batpepi » 15 Яну 2009, 22:25

От чипа е гаранция.Не е направен върху твоя....сега ще ти "утрепат"чипа с новия софтуер.Що не отиде да го покажеш на "масторите"и да си искаш първо парите.Сега ти е 2ката за твоя сметка...Ако аз го бях направил и има евентулен проблем щях да ти върна парите поне.На едно момче му ги бяха върнали за едно А3 2.0ТФСИ след като се оказало ,че качило само 20Нм
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2840
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: София

Мнение от ///sasho » 15 Яну 2009, 22:51

С хората от "Digitaltuning" имаме точно такава уговорка. След днешото посещение в сервиза е установено , че автопилота работи нормално. Утре отиваме да качът чипа отново и ако пак се появи проблем с автопилота ще ни върнат парите , но не е там работата , защото преди всичко целта е чипа да си остане на колата и да и работи всичко нормалноо по нея. Попринцип с темата исках да разбера дали има нещо друго , от което може да се появява този проблем? :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.11.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от batpepi » 15 Яну 2009, 23:02

Еми аз имам оферта за теб вече на лични
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2840
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: София

Мнение от ///sasho » 15 Яну 2009, 23:18

Poлучих ЛС-то Колега и ти написах , че ние общо взето сме доволни от чипа с изключение на изчезването на автопилота , но за момента незнаеме със сигурност дали проблема е причинен от чипа. Допълнителни тунинги или да сменяме чипа с друг за момента неискаме да правиме , надяваме се , че ще се реши въпроса и всичко по колата ще работи нормално и с този чип. :D

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 16 Яну 2009, 15:06

Според мен съществува възможност
от пренастройването на Екю-то да ти
даде грешка, при положение, че темпомата
следи и таблиците... Но ти според мен си
постъпил правилно, гледаш с двата
софтуера как се държи колата и ще
разбереш дали причината е от ремапа.

Иначе има шанс и някой датчик на АБС-а
да е сдал, те понякога правят подобни проблеми
с темпомата, но проблеми ще се явят и в ДТЦ-то!
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Проблем с автопилота Е60

Мнение от Huku » 16 Яну 2009, 19:55

Българина има невероятната способност да прави от малко пръдня много боя. И резултата се вижда после на гащите.
Не бих причинил такива интервенции по моята кола.
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Проблем с автопилота Е60

Мнение от galant » 16 Яну 2009, 20:29

///sasho написа:Колеги , получи се проблем с автопилота на колата. Значи проблема е следния:
Когато се включи автопилота и като се повишава скоростта на движение от лосчето и изключва , на скорост около 140 km./h. Проблема не е постоянен , защото по-някой път си работи нормално.
Колата е Е60 525D 177 PS , преди около 1 месец е поставен чип на колата , но тези при , които е поставен чипа казват , че едва ли проблема е възникнал от него. Макар , че в темата , която бях пуснал преди поставянето на чипа имаше обяснен случай , в който след поставянето на чипа се е получил почти същия проблем /ето я и темата/.
Значи за начало колата мина на една диагностика за изчистване на всички грешки , сега е в "Дару Кар" са смяна на софтуер. Някой да има на идея какво още трябва да се провери дали е наред. :D


Колега,това го има и при мен на Е90 320д,макар че нямам чип.Като тръгна да ускорявам примерно от 80км/ч с лоста и мисля че там някъде 130-140км/ч изключва,няма грешка,няма нищо.Според мен си е така,може би софта си е такъв и няма кво да я пипаш,да не ревнеш после


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Re: Проблем с автопилота Е60

Мнение от V-max » 16 Яну 2009, 20:40

Huku написа:Българина има невероятната способност да прави от малко пръдня много боя. И резултата се вижда после на гащите.
Не бих причинил такива интервенции по моята кола.


то на твойта и да я пипнеш файда голяма няма , та пази си я от майстори и разбиачи , само в БМВ сервиз :D

до колегата с пробелма , едва ли от Дигитал са се посрамили , със сигурност не им е първата такава . Помоли ги сега да направят тунинга по новия оригинален файл и това ще е достатъчно да не се получаа този проблем повече ;)

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Проблем с автопилота Е60

Мнение от Huku » 16 Яну 2009, 20:47

Абе аз ного-ного не съм си играл с тая фунцкия ама ако наистина спира да ускорява до към 140 може да е така зададено заради максимално разрешената скорост. За да не се появи некой после и да земе да се оправдава "еми той компютъра сам си разви тая скорост".
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Мнение от galant » 16 Яну 2009, 21:01

А бе и аз така мисля,почти съм сигурен че е зададено като вид защита,пък и има логика да е така.


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 16 Яну 2009, 21:08

galant написа:А бе и аз така мисля,почти съм сигурен че е зададено като вид защита,пък и има логика да е така.


каква е логиката , да не набираш повече от 140 наведнъж ли :mhihi: Ако беше логично щяха ли от ДАРУ да преинсталират целия софтуер на колата :?:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Мнение от galant » 16 Яну 2009, 21:40

V-max написа:
galant написа:А бе и аз така мисля,почти съм сигурен че е зададено като вид защита,пък и има логика да е така.


каква е логиката , да не набираш повече от 140 наведнъж ли :mhihi: Ако беше логично щяха ли от ДАРУ да преинсталират целия софтуер на колата :?:



:mhihi: :mhihi: :mhihi: ,който последен се смее.....почти съм сигурен че е така и сега книжката е пред мен и пише нещо за диапазона до 140,ама италианския много ми е чужд,но утре ще съм го превел точно,ако някой знае италиано:

L'ambito di velocita ottimale da utilizzare su strade secondarie e autostrade ben strutturate e all'incirca tra gli 80km/h sino ai 140km/h.Osservare a tale scopo la relativa velocita massima prescritta.
La velocita minima desiderata e di 30km/h,la massima di 180km/h


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 17 Яну 2009, 0:16

гледай ти , пълна забава :mhihi: :mhihi: Важното е , че веднага бяха оплюти тунинг фирмите , имаше контраоферти от "по-можещите" , които пък в една друга тема са леко зачесани на тема качество....ц ц ц , обичам ги тези форуми :mhihi: :mhihi: Какво да кажем и за компетенцията на сервизите , ако това наистина се окаже заложена защитна опция от производителя :?: важното е да се преинсталира , нали има кой да си плаща ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Мнение от galant » 17 Яну 2009, 0:55

V-max написа:гледай ти , пълна забава :mhihi: :mhihi: Важното е , че веднага бяха оплюти тунинг фирмите , имаше контраоферти от "по-можещите" , които пък в една друга тема са леко зачесани на тема качество....ц ц ц , обичам ги тези форуми :mhihi: :mhihi: Какво да кажем и за компетенцията на сервизите , ако това наистина се окаже заложена защитна опция от производителя :?: важното е да се преинсталира , нали има кой да си плаща ....


:yes:

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook