разход на масло

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 17.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5

Re: разход на масло

Мнение от ACT » 04 Авг 2016, 12:39

dextuar написа:
Taruno написа:И освен, че направи една реклама на дадения господин какво каза - нищо, което не е казвано многократно - КУПУВАЙТЕ от проверени източници. При мен и с EDGE и от 4ри смени с Mobil повече от 200-300 гр на 15к не пипа, но нямам ремап(надали и ще имам някога) и колегата Atsalov може да потвърди (че сваляхме колектор и преди няколко дни) ,че двигателя ми е сух на барут, никакви течове никъде, а е вече на 190к.


Откакто оправихме вакуум помпата и при мен няма никакви течове, но сега за 2000 км е свалило около 300 грама по щека, което ми се струва много. Какво следва оттук нататък, щом течове няма, в колектора също е сухо, тоест харчи го. Не изключвам вариант маслото да е ментак, въпреки че го купих от човек във форума този път.

Провери дали не е в кулера, липсващото масло. Другия вариант е да имаш леко сцепен маркуч или недобра снадка и от там да го е издухало от въздушните пътища (но колата щеше да има лек пушек заради загубата на въздух). Третия вариант ти е да си попаднал на ментак и да го гори.
П.с. за колегата дето се е загрижил- Ники Златков си има стабилна реклама и клиенти и едва ли мой пост във форума ще му докара умопомрачителни приходи. Споменах го, в качеството му на официален вносител, имащ го на страницата на Мотул за България. Не виждам къде е рекламата или пак ми скачате по незнайни причини ?
Аман от модераторски и админски произвол! Тема за турбо не мерц седи в раздел за Е60-тка и на никой не му дреме! Иначе сме безпристрастни!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: разход на масло

Мнение от DigitalExile » 04 Авг 2016, 12:41

Четвъртия вариант е да си изпекъл маслото и да няма свойствата които е имало и пак почва да го гори, но при този случай първите няколко хиляди км няма да го пипа и след т'ва ще почне харча. :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: разход на масло

Мнение от CrazyElement » 04 Авг 2016, 13:17

dextuar написа:
Taruno написа:И освен, че направи една реклама на дадения господин какво каза - нищо, което не е казвано многократно - КУПУВАЙТЕ от проверени източници. При мен и с EDGE и от 4ри смени с Mobil повече от 200-300 гр на 15к не пипа, но нямам ремап(надали и ще имам някога) и колегата Atsalov може да потвърди (че сваляхме колектор и преди няколко дни) ,че двигателя ми е сух на барут, никакви течове никъде, а е вече на 190к.


Откакто оправихме вакуум помпата и при мен няма никакви течове, но сега за 2000 км е свалило около 300 грама по щека, което ми се струва много. Какво следва оттук нататък, щом течове няма, в колектора също е сухо, тоест харчи го. Не изключвам вариант маслото да е ментак, въпреки че го купих от човек във форума този път.


И моята започна да харчи по толкова след като маслото за стана на 7-8000 км , в началото както казах беше около 200 мл на 4000 , според мен след като си сменил и вакум помпата и ако турбината е ОК, просто трябва да пробваме с друго масло ,аз сега лично ще сипвам премиум серията на бардал , където литъра е 35 лева с отстъпката , да видим как ще е , ако пак е същия харч слагам от там нататък масла за по 17 лв литъра макс , лично при мен както казах и вакум помпата и турбините са чисто нови или рециклирани преди 2000 км, което остава да мисля , че или имам някакъв проблем с гумичките по клапаните или , просто маслото сдава багажа след 7-8к км или просто мапа наистина си ми е агресивен и като я карам колата мъжката си хапва :) общо взето имах 1 литър и 200 мл в тубата , минал съм 14 300 км , маслото е на малко над средата и имам 200 мл в тубата или точно ми е отрошила 1.2 л за 14 300 км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: разход на масло

Мнение от Dextuar » 04 Авг 2016, 13:23

Ти си добре, при мен ще излезе сега за 10000 км към 2 л масло, което е много. Айде вакуумната я оправих, но дори след това си похарчва. Скоро ще сменя маслото и ще засека наново. По-скоро ме притеснява, че вече няма никакви течове по кората и омаслявания по тръбите и ако се продължи със завишения разход какви са ми опциите. Моят ремап е доста умерен, така че изключвам от него да идва харча.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: разход на масло

Мнение от CrazyElement » 04 Авг 2016, 13:27

dextuar написа:Ти си добре, при мен ще излезе сега за 10000 км към 2 л масло, което е много. Айде вакуумната я оправих, но дори след това си похарчва. Скоро ще сменя маслото и ще засека наново. По-скоро ме притеснява, че вече няма никакви течове по кората и омаслявания по тръбите и ако се продължи със завишения разход какви са ми опциите. Моят ремап е доста умерен, така че изключвам от него да идва харча.


Гумички клапани, ама както казват майсторите дизелите рядко страдат от този проблем, но не е изключен, и най-важния просто ментак масло, аз и затова казах , че сега ще сложа ето това масло http://bardahl.bg/bg/product/a/6159 и ако пак си харчи по-същия начин се отказвам да търся проблем, защото той ще включва разглобяване на целия мотор и смяна на всички вътре ,що уплътнява нещо. 2 литра на 10 000 е в допустимите граници , от БМВ не предприемат основен ремонт на мотора докато не започне да харчи по 1 литър на 1000 км, да знам , че не е малък разхода , но ако ти харчи само по-толкова и не се вдига те съветвам да не си отваряш мотора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 17.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5

Re: разход на масло

Мнение от ACT » 04 Авг 2016, 15:11

CrazyElement написа:
dextuar написа:Ти си добре, при мен ще излезе сега за 10000 км към 2 л масло, което е много. Айде вакуумната я оправих, но дори след това си похарчва. Скоро ще сменя маслото и ще засека наново. По-скоро ме притеснява, че вече няма никакви течове по кората и омаслявания по тръбите и ако се продължи със завишения разход какви са ми опциите. Моят ремап е доста умерен, така че изключвам от него да идва харча.


Гумички клапани, ама както казват майсторите дизелите рядко страдат от този проблем, но не е изключен, и най-важния просто ментак масло, аз и затова казах , че сега ще сложа ето това масло http://bardahl.bg/bg/product/a/6159 и ако пак си харчи по-същия начин се отказвам да търся проблем, защото той ще включва разглобяване на целия мотор и смяна на всички вътре ,що уплътнява нещо. 2 литра на 10 000 е в допустимите граници , от БМВ не предприемат основен ремонт на мотора докато не започне да харчи по 1 литър на 1000 км, да знам , че не е малък разхода , но ако ти харчи само по-толкова и не се вдига те съветвам да не си отваряш мотора.

За тези пари дето си приготвил, МОТУЛ компетишън 300в е милион пъти по-добро. Пробвано многократно от мен. Да не говорим, че половината драг рейсъри го използват. Има само плюсове спрямо бардала
Аман от модераторски и админски произвол! Тема за турбо не мерц седи в раздел за Е60-тка и на никой не му дреме! Иначе сме безпристрастни!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: разход на масло

Мнение от CrazyElement » 04 Авг 2016, 16:25

ACT написа:
CrazyElement написа:
dextuar написа:Ти си добре, при мен ще излезе сега за 10000 км към 2 л масло, което е много. Айде вакуумната я оправих, но дори след това си похарчва. Скоро ще сменя маслото и ще засека наново. По-скоро ме притеснява, че вече няма никакви течове по кората и омаслявания по тръбите и ако се продължи със завишения разход какви са ми опциите. Моят ремап е доста умерен, така че изключвам от него да идва харча.


Гумички клапани, ама както казват майсторите дизелите рядко страдат от този проблем, но не е изключен, и най-важния просто ментак масло, аз и затова казах , че сега ще сложа ето това масло http://bardahl.bg/bg/product/a/6159 и ако пак си харчи по-същия начин се отказвам да търся проблем, защото той ще включва разглобяване на целия мотор и смяна на всички вътре ,що уплътнява нещо. 2 литра на 10 000 е в допустимите граници , от БМВ не предприемат основен ремонт на мотора докато не започне да харчи по 1 литър на 1000 км, да знам , че не е малък разхода , но ако ти харчи само по-толкова и не се вдига те съветвам да не си отваряш мотора.

За тези пари дето си приготвил, МОТУЛ компетишън 300в е милион пъти по-добро. Пробвано многократно от мен. Да не говорим, че половината драг рейсъри го използват. Има само плюсове спрямо бардала


Хм , да го пробвам пиши ми на лично от къде го купуваш да не взема някакво менте.

https://www.youtube.com/watch?v=4rehsPCa9rw нещо не ми вдъхва доверие , по- евтиния вариант 8100 изглежда по-добре, смисъл по-бързо се стича при - температура ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: разход на масло

Мнение от Dextuar » 04 Авг 2016, 17:44

В момента съм с такъв мотул, 18лв литъра, ама откъде да знам дали не е ментак


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: разход на масло

Мнение от atanasov_aa » 04 Авг 2016, 19:03

Това масло има официални вносители. Не е трудно да се намерят. За целта има достатъчно инфо при производител и на тези ширини.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 17.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5

Re: разход на масло

Мнение от ACT » 04 Авг 2016, 20:44

Маслоо го купувам от Ники Златков.Фирмата му е Prospeed.Той е официален вносител. Има го в сайта на мотул. Единствено той е за България. Маслото е бетон ш до сега ядове с него не съм имал. Той е и офиц. вносител и на Bardahl де.
Аман от модераторски и админски произвол! Тема за турбо не мерц седи в раздел за Е60-тка и на никой не му дреме! Иначе сме безпристрастни!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: разход на масло

Мнение от CrazyElement » 04 Авг 2016, 21:40

Да де то и бардала от там щях да го взимам, ами колега dextuar можеш ли да кажеш ти от къде взе твоя МОТУЛ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: разход на масло

Мнение от Dextuar » 05 Авг 2016, 7:29

CrazyElement написа:Да де то и бардала от там щях да го взимам, ами колега dextuar можеш ли да кажеш ти от къде взе твоя МОТУЛ?


5л бях купил от Rexol. След това веднъж съм взимал 1л от масло1.ком ( да знам :mhihi: :mhihi: :mhihi: ), че беше до нас, и 1л съм взимал от колегата laviatan.

Btw: Сега отворих сайта на рехол. Имат промоция:

MOTUL 8100 X-CESS 5W40 5L - 4 броя ( 1 КАШОН ) -- 228,00лв


100% оригинално :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 17.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5

Re: разход на масло

Мнение от ACT » 05 Авг 2016, 8:39

dextuar написа:
CrazyElement написа:Да де то и бардала от там щях да го взимам, ами колега dextuar можеш ли да кажеш ти от къде взе твоя МОТУЛ?


5л бях купил от Rexol. След това веднъж съм взимал 1л от масло1.ком ( да знам :mhihi: :mhihi: :mhihi: ), че беше до нас, и 1л съм взимал от колегата laviatan.

Btw: Сега отворих сайта на рехол. Имат промоция:

MOTUL 8100 X-CESS 5W40 5L - 4 броя ( 1 КАШОН ) -- 228,00лв


100% оригинално :twisted:


Е това е безобразие! Аз 8 литра взимам почти на тая цена, те тука бидон 20 литра ми продават за тия пари. После да не се питате защо колите ни харчели масло!
Аман от модераторски и админски произвол! Тема за турбо не мерц седи в раздел за Е60-тка и на никой не му дреме! Иначе сме безпристрастни!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: разход на масло

Мнение от DigitalExile » 05 Авг 2016, 8:44

Айде на бидона :mhihi: ще му пускаме търг :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 17.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5

Re: разход на масло

Мнение от ACT » 05 Авг 2016, 9:03

Nedko Anev написа:Айде на бидона :mhihi: ще му пускаме търг :mhihi:

Няма нужда от търг. Търговеца се е запасил с ментета яко. Ще има за всички печеливши. Очаквам в близките месеци рязко да се покачи харча на масло в тази тема :mhihi:
Аман от модераторски и админски произвол! Тема за турбо не мерц седи в раздел за Е60-тка и на никой не му дреме! Иначе сме безпристрастни!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook