Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

Мнение от galant » 08 Дек 2009, 21:51

Колеги някой знае ли дали се маха тапицерията на седалките на е60 че искам да я изпера но зимата няма съхнене и затова питам дали може да се свали тапицерията и ако някой го е правил ако може да сподели ;)
Последна промяна galant на 10 Дек 2009, 13:28, променена общо 1 път
Изображение

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: Разтапицирване на седалка на Е60

Мнение от 00Cool » 09 Дек 2009, 15:17

почти на 100% от колите тапицерията се маха !!!
Но те са едни щипчици те са едни скобички то е едно чудо ,да не говориме че веднъж като я свалиш ще се видиш в чудо да я сложиш наново ,както е било оригинално .
Съвет, има вече разни пяни за сухо пране то е като обикновенно чистене ма за мен най удачния вариан ако си с кожа тва . Ако си с текстил най добрия вариант си е пране, свали седалките и ги качи някаде да изсъхнат хубаво ,че наистина ако ги оставиш на колата верно нема съхнене
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

Мнение от galant » 10 Дек 2009, 14:36

Колеги реших си проблема без излишни "гимнастики".След дълго ровене в интернет попаднах на чистител за купе на "WURTH".Тапицерията ми беше ужасна(светло сива е),цялата на петна от прах и капки дъжд-приличаше на 15год дарак.Изтупах малко седалките и започнах да нансям пяната.Пръска се равномерно.Първо пръснах седалката,оставих около 30-45сек. да попие леко и после със суха кърпа обирам пяната и леко разнасям.Остава леко влажно.После облегалката по същият начин.Съхне относително бързо и като се има впредвид времето-една вечер.Ефекта е почти нови седалки,буквално перфектни.Спестих си време пари и колата блесна.Ако някой колега има такъв проблем със зацапана светла тапицерия това е решението.Цената на спрея е 17.42лв и стига за всички седалки.Поздрави!

http://www.wuerth.bg/products/get/400.pdf
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

Мнение от MaXimal » 11 Дек 2009, 9:03

Колега дай снимки преди и сега ако имаш. Х3ката е със същата тапицерия и има следи от вода както ти описа.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

Мнение от galant » 11 Дек 2009, 16:57

MaXimal написа:Колега дай снимки преди и сега ако имаш. Х3ката е със същата тапицерия и има следи от вода както ти описа.


Колега снимки от преди нямам,но си представи една голяма мазаница,капки от дъжд,черни петна прах и вода(без мазни петна),предполагам при теб е същото,но сега я снимах специално да ти я покажа.Снимките не са от най-качественните но седалките са без грам проблем,още немога да повярвам че се разминах така,не ми е за 100-те лева на мижка,ама като знам как го правят-не ми се мислеше.Ефекта е поразителен,само да се спазва указанието.Поздрави

Изображение
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

Мнение от MaXimal » 11 Дек 2009, 17:16

Аз съм я карал на мивка да я чистят, бяха светнали, единственият минус е, че става бавно. Но пак се изцапа понеже в колата се вози бебе...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

Мнение от galant » 11 Дек 2009, 17:19

А бе и аз съм карал други коли да ги мият,даже 2-пъти,ама последният път не бях доволен,но сега основен проблем е съхненето,в това време на годината просто не ми се мисли.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

Мнение от steltphone » 12 Дек 2009, 11:44

колега и аз съм със сив салон и ходих на автомивка, но при първия дъжд пак жабката стана на петна. От къде го купи този спрей?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

Мнение от galant » 12 Дек 2009, 12:59

steltphone написа:колега и аз съм със сив салон и ходих на автомивка, но при първия дъжд пак жабката стана на петна. От къде го купи този спрей?


Бизнес парка на Младост 4,до "Райфайзен" магазина на "WURTH",лично аз съм удивен от резултата като се има впредвид че реших само да пробвам и въобще не съм му се старал,т.е. гледах бързо да го мина,без да разтърквам много-много и т.н.,аа бе както се казва "джаста-праста" и светна.Поздрави!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пазарджик-Велинград
Пол: Мъж
Кара: X5
Мечтае да кара: MX5

Re: Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

Мнение от gido » 12 Дек 2009, 19:24

много е добър,чисти и тавани :yes:
[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

Мнение от sparky01 » 12 Май 2010, 9:53

Колега,ще може ли да исчисти петно от цигара.Не е изгорено просто е тръкнато с цигарата и като пробвах да го исчистя се размаза.Става въпрос за гредата над прозореца.

П.С.Ще дадеш ли нянкакъв парт номер защото гледах в сайта, но са много продуктите и нз точно кой е :wave:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

Мнение от galant » 12 Май 2010, 18:37

Колега като отидеш във "Wurth" Бизнес парк Младост 4,или като им звъннеш ще ти кажат.За съжеление незнам парт.номер а и изхвърлих флакона.Успех!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: Разтапицирване на седалка на Е60-РЕШЕНО!!!

Мнение от sparky01 » 15 Май 2010, 16:41

galant написа:Колега като отидеш във "Wurth" Бизнес парк Младост 4,или като им звъннеш ще ти кажат.За съжеление незнам парт.номер а и изхвърлих флакона.Успех!


Мерси :yes:
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook