Смукателни колектори Е60 помощ

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Смукателни колектори Е60 помощ

Мнение от da6ip » 18 Дек 2009, 22:33

да режеш и лепиш със смола определено е "българското" решение, макар че и много хора на запад го правеха преди да излязат тапите на ПМВ

Тапите струват към 115 лири 6-те и според моето непрофесионално мнение са истинското решение.
(http://www.pmwltd.co.uk/ - ако все пак решиш да си ги купуваш, звънни им да се разберете кой размер пеперуди имаш че са два..)

Иначе доколкото знам ролята им е единствено екологична - помагат за намаляване на емисиите. Така че е личен избор. Но досега не съм прочел някой да забелязва разлика във вървежа на колата без тия пеперуди.

Кажи все пак каквото решиш и какъв е бил резултата...
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Смукателни колектори Е60 помощ

Мнение от galant » 18 Дек 2009, 23:46

da6ip написа:да режеш и лепиш със смола определено е "българското" решение, макар че и много хора на запад го правеха преди да излязат тапите на ПМВ

Тапите струват към 115 лири 6-те и според моето непрофесионално мнение са истинското решение.
(http://www.pmwltd.co.uk/ - ако все пак решиш да си ги купуваш, звънни им да се разберете кой размер пеперуди имаш че са два..)

Иначе доколкото знам ролята им е единствено екологична - помагат за намаляване на емисиите. Така че е личен избор. Но досега не съм прочел някой да забелязва разлика във вървежа на колата без тия пеперуди.

Кажи все пак каквото решиш и какъв е бил резултата...


ОК,в понеделник ще споделя
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.01.2010
Пол: Мъж

Re: Смукателни колектори Е60 помощ

Мнение от KLESHTITE » 24 Яну 2010, 10:31

не махай клапите а си купи от 3литра че са по дебели и не дават проблем а функцията им е спомага разтоварването на мотора като пренадуе турбото иначе има опасност да остане отворен клапан и колата да загасне или да прекъсва около 1мин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Смукателни колектори Е60 помощ

Мнение от galant » 27 Яну 2010, 14:07

galant написа:
da6ip написа:да режеш и лепиш със смола определено е "българското" решение, макар че и много хора на запад го правеха преди да излязат тапите на ПМВ

Тапите струват към 115 лири 6-те и според моето непрофесионално мнение са истинското решение.
(http://www.pmwltd.co.uk/ - ако все пак решиш да си ги купуваш, звънни им да се разберете кой размер пеперуди имаш че са два..)

Иначе доколкото знам ролята им е единствено екологична - помагат за намаляване на емисиите. Така че е личен избор. Но досега не съм прочел някой да забелязва разлика във вървежа на колата без тия пеперуди.

Кажи все пак каквото решиш и какъв е бил резултата...


ОК,в понеделник ще споделя



Забравих да споделя колега.Отворихме колектора заради смяната на релето и се оказа че е почти нов,без нагар,без луфтове абе перфе(за мой късмет).На колата и е сменено турбото заради изгоряла електроника(някакъв блок за управление) преди 15-20000км и вероятно са сменили и колектора.Просто се разминах без проблем(дай Боже) :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Смукателни колектори Е60 помощ

Мнение от da6ip » 27 Яну 2010, 14:23

Браво, това да се чува :bchug:

Иронично е че това са малките радости на употребяваната кола - когато човек открие че нещо е сменено :mrgreen:

И при мен е сменяно турбото (една от причините да я взема) а иначе ще и отварям колектора и ЕГР-то като се стопли времето. Никакви оплаквания към момента, просто искам да видя какво е състоянието на всичко вътре.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Смукателни колектори Е60 помощ

Мнение от galant » 28 Яну 2010, 0:41

da6ip написа:Браво, това да се чува :bchug:

Иронично е че това са малките радости на употребяваната кола - когато човек открие че нещо е сменено :mrgreen:

И при мен е сменяно турбото (една от причините да я взема) а иначе ще и отварям колектора и ЕГР-то като се стопли времето. Никакви оплаквания към момента, просто искам да видя какво е състоянието на всичко вътре.

:yes: :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Re: Смукателни колектори Е60 помощ

Мнение от ясен николов » 30 Яну 2010, 14:21

махаите ,,пеперудите,, че боли глава от последствията които нанасят на мотора :mhihi: п.с премахваме ги успешно на нормална цена :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Смукателни колектори Е60 помощ

Мнение от galant » 30 Яну 2010, 15:24

ясен николов написа:махаите ,,пеперудите,, че боли глава от последствията които нанасят на мотора :mhihi: п.с премахваме ги успешно на нормална цена :ok:


Е ако са нови пак ли да ги махаме!?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1139
Регистриран на: 8.12.2005
Местоположение: ВРАЦА
Пол: Мъж
Кара: E65 745I;Е53 Х5;TVR;SKYLINE;E60 М5
Детайли за колата: 745-Самолет:Х5-Болид:TVR-Истребител:SKYLINE-Шейна:М5-БЕЗ ДУМИ

Re: Смукателни колектори Е60 помощ

Мнение от БОРКО-ЧИПА » 30 Яну 2010, 16:44

galant написа:
ясен николов написа:махаите ,,пеперудите,, че боли глава от последствията които нанасят на мотора :mhihi: п.с премахваме ги успешно на нормална цена :ok:


Е ако са нови пак ли да ги махаме!?

и мен това ме интересува та да знам в понеделник това да ми е първата работа :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Смукателни колектори Е60 помощ

Мнение от galant » 30 Яну 2010, 19:42

Щом са сложени и продължават да ги слагат значи трябва да са там.Ако нямат луфтове,ако ти е чист колектора и затварят и отварят без проблем няма смисъл да се пипат.Доколкото разбрах проблема идвал най-вече от натрупаният нагар и в момента на гасене на мотора се получавал проблема.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Re: Смукателни колектори Е60 помощ

Мнение от ясен николов » 31 Яну 2010, 4:18

които както реши ,просто гаранцията че няма да се скъса и да отиде в мотора е 100 % когато ги няма тези клапи наречени ,,пеперуди ,, :yes:
Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook