наляха ми дизела с бензин помагайте

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: наляха ми дизела с бензин помагайте

Мнение от badjo E60 » 02 Апр 2010, 4:41

За сега всичко е на ред така казаха в М КАР но препоръчват смяна на горивната система--защото не дават гаранция че нещо няма да стане след време.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: наляха ми дизела с бензин помагайте

Мнение от Leon » 02 Апр 2010, 22:24

Смяна? Що направо не ти препоръчат да бракуваш колата... :kuku:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: наляха ми дизела с бензин помагайте

Мнение от LUCIFER'S » 03 Апр 2010, 9:09

badjo E60 написа:За сега всичко е на ред така казаха в М КАР но препоръчват смяна на горивната система--защото не дават гаранция че нещо няма да стане след време.



Защо всички, ама на всички производители автомобили, оториризараните сервизи са такива глупендри... Е*** малоумието... :no:
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: наляха ми дизела с бензин помагайте

Мнение от @ndro » 03 Апр 2010, 10:52

badjo E60 написа:За сега всичко е на ред така казаха в М КАР но препоръчват смяна на горивната система--защото не дават гаранция че нещо няма да стане след време.


ако разходите се покрият от съответната бензиностанция, можеш и други неща да смениш :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 4.01.2010
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: е46
Мечтае да кара: x6

Re: наляха ми дизела с бензин помагайте

Мнение от malkiq utd » 03 Апр 2010, 11:01

Един приятел направи същото преди месец.
Колата му изгаснала в движение,посля просто източихме горивото и готово.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: наляха ми дизела с бензин помагайте

Мнение от BMW120 » 03 Апр 2010, 16:31

пич на мене ми се случи същото преди месец само дето не беха тея от бензиностанцията ами аз хахахах
сипах ама малко бяха 5л и тогава и баща ми и тея в бензиностанцията ми казаха само да долея до горе и да си карам...даже било хубаво от време на време да се слагат по няколко литра бензин особено през зимата...сега незнам при тебе е повечко бензина дето си сложил ама съм сигурен че ше се оправиш ;)
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е90 320d, е70 3.0d

Re: наляха ми дизела с бензин помагайте

Мнение от borisov1979 » 03 Апр 2010, 18:33

При мен стана същия гаф, преди около 2 месеца, но за радост не съм карал нито 1 км. На бензиностанцията ШЕЛ, която е до Пикадили Парк ми сипаха бензин за 40лв., а вътре в резервоара имаше 10л нафта. Но се усетих и от бензиностанцията извикаха Пътна помощ и ми я източиха след доста разглобяване. А тия от бензиностанцията мълчаха като гъзове, то какво да кажат-излишно е, а и аз не вдигнах голям панаир-малък. Добре, че човека от Пътна помощ беше доста в час, явно и друг път е разглобявал е90. Но той ми каза, че ако е повече бензина от нафтата, както беше при мен съм щял да имам сериозни проблеми. Сега винаги гледам първо бензинджията кой шланг хваща, че направо бях побелял за минути.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: наляха ми дизела с бензин помагайте

Мнение от badjo E60 » 12 Апр 2010, 13:30

При мен сега всичко е на ред дано да ми се е разминало :lol: :bang: :bang: :D
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 26.09.2009
Пол: Мъж
Кара: на кюмур
Мечтае да кара: Лимузина 7ма серия или А8

Re: наляха ми дизела с бензин помагайте

Мнение от s8_tdi » 26 Май 2010, 15:22

Колеги, нека разясна малко от малко за различните видове горива. Когато в бензинов двигател попадне дизелово гориво, не може да стане нищо фатално. Това е така защото дизелово гориво не е толкова агресивно при експлозиите в горивната камера. Отделно двигателя предназначен да работи на бензин е предвиден за по-силни и агресивни експлозии, което защитава още повече мотора. За това когато в бензинов мотор попадне дизелово гориво, няма да е пагубно за него. Но когато в мотор предназначен да работи на дизелово гориво, попдане бензин, то се получава обратното на гореописаното с бензиновия мотор, но дизеловия двигател не е предназначен за бензина, най-вече от материалите от които е направен - сплавите от които са направени буталата, биелите, коляновия вал, клапаните и т.н. не са толкова издръжливи колкото при бензиновия двигател.
Никое усилие, което ще положиш не струва толкова, колкото ще ти тежи през целия живот, че не си опитал.
"Kenny Rogers - LADY" - for one lovely LaDy Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: наляха ми дизела с бензин помагайте

Мнение от saleen » 28 Май 2010, 8:17

Някъде бях чел, че има опасност от прегряване, ако дизеловият двигател заработи повечко време с бензин.
Никой не мое ма връне на селу!

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 29.09.2009
Пол: Мъж
Кара: бавно
Мечтае да кара: X5 M , McLaren F1

Re: наляха ми дизела с бензин помагайте

Мнение от SpArCo_o » 28 Май 2010, 8:26

s8_tdi написа:Колеги, нека разясна малко от малко за различните видове горива. Когато в бензинов двигател попадне дизелово гориво, не може да стане нищо фатално. Това е така защото дизелово гориво не е толкова агресивно при експлозиите в горивната камера. Отделно двигателя предназначен да работи на бензин е предвиден за по-силни и агресивни експлозии, което защитава още повече мотора. За това когато в бензинов мотор попадне дизелово гориво, няма да е пагубно за него. Но когато в мотор предназначен да работи на дизелово гориво, попдане бензин, то се получава обратното на гореописаното с бензиновия мотор, но дизеловия двигател не е предназначен за бензина, най-вече от материалите от които е направен - сплавите от които са направени буталата, биелите, коляновия вал, клапаните и т.н. не са толкова издръжливи колкото при бензиновия двигател.



не е ли точно обратното буталата и биелите на дизела не са ли по здрави ??? ;)
Без риск няма тръпка !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d
Детайли за колата: 520d 177p.s. E60

Re: наляха ми дизела с бензин помагайте

Мнение от sinbad0 » 28 Май 2010, 18:24

Много ясно че дизела е по здрав,само като видиш компресията и ти става ясно кое е по-здраво...

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook