Имам проблем с филтъра за твърди частици

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.04.2010
Кара: '04 Е61 530d

Re: Имам проблем с филтъра за твърди частици

Мнение от ge6a86 » 26 Апр 2010, 6:04

Пробвах с карането на Магистрала но нищо не стана за жалост :(
@ndro написа:интересувал съм се, защото и на мен ще ми се случи един ден... и то скоро.
най-добрият вариант е да се махне и да се "излъже" компютърът, че си е там, а и колата ще върви доста по-добре без него ;)
поставя се модул, който ми казаха, че струва около 250 лв.
ако те интересува пиши на лс.

Да и аз съм се спрял на същия вариант. Поразпитах доста познати и те казаха това е оптималния вариант и че колата ще върви по-добре без него.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Имам проблем с филтъра за твърди частици

Мнение от da6ip » 26 Апр 2010, 22:15

за който все пак реши да си чисти дилтъра - ето специално разработен химикал за тази цел (нямам личен опит):
http://www.tunap.com/en/news/diesel-par ... place.html

иначе българските решения ги знаем, те са винаги най-лесните - режи и фърлай :mhihi:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Имам проблем с филтъра за твърди частици

Мнение от @ndro » 27 Апр 2010, 0:17

функцията на този филтър е да намали вредните емисии и саждите (които излизат през ауспуха), за да може колата да отговаря на определени екологични норми. без него колата не е толкова "екологична", но пък изгорелите газове излизат с по-малко съпротивление, което я прави да върви по-добре.
модулът, който се монтира, "лъже" компютъра, че има филтър, за да не дава постоянно грешки. освен това подава сигнал към компютъра, че "филтърът" е винаги чист и системата за автоматично почистване изобщо не се включва. единствената разлика е, че без него, от време на време е възможно да изпушва, което е съвсем нормално (просто филтърът, когато го има, задържа този пушек, което от своя страна го задръства след определен пробег).
и тъй като в българия екологичните норми не се съблюдават (поне засега), тоест никой не слага колата на тест за вредни емисии, когато минава на годишен преглед, съвсем спокойно този филтър се маха и се кара без него, което е по-добре за работата на двигателя, но... не и за околната среда ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Имам проблем с филтъра за твърди частици

Мнение от da6ip » 27 Апр 2010, 7:59

ясно ми е всичко това и то е част от проблема - за нас е по-важно да ни върви колата и да ни е евтино отколкото да не дишаме канцерогенни дизелови сажди. и знам че ще обвиним останалия транспорт (камиони, автобуси, стари коли) за примерно 90% от саждите. само че отнякъде трябва да се започне и логичното е всеки от собствения си заден двор.

и аз може да го махна накрая, принуден от "обстоятелствата", но това няма да направи решението по-малко българско и със един такъв странен привкус. в този смисъл се надявам тея химикали за изчистване да вършат работа.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имам проблем с филтъра за твърди частици

Мнение от X5 E70 » 27 Апр 2010, 8:22

da6ip написа:ясно ми е всичко това и то е част от проблема - за нас е по-важно да ни върви колата и да ни е евтино отколкото да не дишаме канцерогенни дизелови сажди. и знам че ще обвиним останалия транспорт (камиони, автобуси, стари коли) за примерно 90% от саждите. само че отнякъде трябва да се започне и логичното е всеки от собствения си заден двор.

и аз може да го махна накрая, принуден от "обстоятелствата", но това няма да направи решението по-малко българско и със един такъв странен привкус. в този смисъл се надявам тея химикали за изчистване да вършат работа.


Keл файда че ти на замърсяваш като 2 фиестички 1988 лето замърсяват колкото 20 коли на по 2-3 години без ДПФ
Всичко това има смисъл ако се стимулира покупката на нови коли а не отпадъка на Европа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Имам проблем с филтъра за твърди частици

Мнение от pironkov » 03 Май 2010, 9:00

Да, не ясно защо колкото по-нова ти е колата толкова коефициента за изчисляване на данъка е по-голям :banghead:
Вместо да е обратното...нали целта е да се карат по-нови и по-екологични коли... :dummy:

daytona violett
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: e36+24

Re: Имам проблем с филтъра за твърди частици

Мнение от kOnPuBkA » 10 Май 2010, 12:18

Тъй като и аз се сблъсквам с този "проблем", на борда ми изписва 1700 км оставащи на тоя филтър и иска "сървиз", звъннах си на майстора, каза да го чистя с каране... ще се пробва... Пред офертата за 3000 лв нов... Не че няма да се дадат, ама що да се дават за филтър като може за нещо по-сгодно...та..

въпросът ми е как разбирам дали съм го изчистила? Колата си занулява сама броенето на километрите или ? Т.е. ако сега ми показва 1700, ако се изчисти с каране на магастрила се дига числото или след карането аз го "занулявам" както след смяна на масло да речем?

Ако има някой вещ да помогне? :angel:
HAPPINESS IS NOT AROUND THE CORNER, HAPPINESS IS THE CORNER!
Изображение
IMPOSSIBLE IS NOTHING !

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook