E60 - смяна копчета климатик?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

E60 - смяна копчета климатик?

Мнение от da6ip » 05 Май 2010, 9:22

колеги сърби ме да си сменя трите кръгли копчета на климатика с такива като на снимката - от някакъв метал са, май му викат рутениум в БМВ.. мойте са от по-старите, от една такава сива пластмаса. не са лоши, ама по-новите се връзват с другите метални елементи в интериора.

някой сменял ли е такива копчета по една или друга причина и знае ли как става, и дали могат да се поръчат само те?

сега гледах в RealOEM и там за съжаление е показан като част само целия контролен елемент на климатика, за 700 зелени гущера.. :conf:

AirCon knobs metal.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: E60 - смяна копчета климатик?

Мнение от @ndro » 06 Май 2010, 9:24

според мен трудно ще намериш оригинални само врътките или няма да си струват парите...
но може би ще стане добре, ако боядисаш твоите с някаква подходяща боя, която да имитира този метал ruthenium или да има друг метален ефект.
аз съм го правил преди време с други детайли и не е зле. важна е боята и бояджията :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 8.04.2004
Местоположение: Sofia

Re: E60 - смяна копчета климатик?

Мнение от S_GonzaLes » 06 Май 2010, 10:42

Разгледай по интернет има само метални пръстени които са за тази цел.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: E60 - смяна копчета климатик?

Мнение от da6ip » 06 Май 2010, 11:33

боята остава като последен резервен вариант, заради релефа на самите копчета - но пак ще трябва да ги извадя оттам, та някой ако знае как става без да се строшат да каже.. фолио не става заради релефа.

иначе в интернет бях виждал само метални рингове за около кръга с цифрите за температурата, което е малко циганско за моя вкус. ще погледна в ебай може пък да изкочи нещо подходящо..
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook