Радиото не запомня!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Радиото не запомня!

Мнение от galant » 15 Май 2010, 16:07

Колеги дайте съвет за е60 с бизнес нави че не иска да си помни станциите.Запаметявам ги,гася колата,вадя ключа за 5 секунди,слагам го и всичко е ОК.След 30мин след като съм загасил и заключил колата си губи станции,настройки на тона и т.н.Колата е със слаб акумолатор но си пали,а и заключването и отключването от ключа дистанционно не става(и с двата).Колата седя доста време в автокъща и тук там са я припалвали.Всичко друго си е ОК,диагностика ОК и т.н.,само акумолатора е слаб защото седя около 5-10 мин на контакт и светна на борда иконката за слаб акумолатор.Дайте съвет ако някой е запознат.Колата е е60 2004г 520и 2.2.Поздрави!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: Радиото не запомня!

Мнение от Дифашир » 15 Май 2010, 23:20

Аз имам е38 и до скоро карах със слаб акумулатор и като и падне тока се рестартираше със заводски настройки-музикални настрйки,немско меню и зависи колко е стояла без ток час и дата, радио станциите ги помнеше или поне ако е стояла по-малко от седмица без ток.Но при е60 наи-вероятно има разлика затова те съветвам първо да пробваш със силен акумулатор и ако не стане тогава да търсиш проблема другаде :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Радиото не запомня!

Мнение от INTEGRALE » 16 Май 2010, 8:16

Антената залепена отзад на стъклото е проблема най вероятно , в нея са командите за ключа и радиото , а ако и часовника и езика се сменя на 100% в нея е проблема , обикновено се сменя, с мойта извадих късмет и я ремонтирах и засега е наред. Успех

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Радиото не запомня!

Мнение от galant » 17 Май 2010, 21:37

INTEGRALE написа:Антената залепена отзад на стъклото е проблема най вероятно , в нея са командите за ключа и радиото , а ако и часовника и езика се сменя на 100% в нея е проблема , обикновено се сменя, с мойта извадих късмет и я ремонтирах и засега е наред. Успех


Езика и часовника не се сменят,само винаги като я запаля показва на дисплея функцията на климатика и е на AM вълни а не на FM както съм го оставил.Отделно и 2-та ключа не бачкат.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Радиото не запомня!

Мнение от galant » 28 Май 2010, 21:17

Днес установих че след като загася колата и извадя ключа тока ми стига,или по-точно НЕ МИ стига да си затворя или отворя прозореца до край.Предполагам че има някакъв кондензатор който е "свършил" и вероятно затова след 1 мин си губи станциите и настройките на радиото.Някой колега да знае къде да проверя за този или тези кондензатори че ми писна вече :ranting: .Поздрави!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Радиото не запомня!

Мнение от icog » 29 Май 2010, 13:35

Настройките на радиото и разни други харабиики се пазят в ключа, като във всеки ключ информацията е различна.

Тоест смени си батериите на ключовете. И не че нещо ама не мъчи колицата, акумулаторите не са невероятно скъпи...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Радиото не запомня!

Мнение от INTEGRALE » 30 Май 2010, 15:22

Taка е , ключа помни всички настройки и като отключиш си говори с въпросната антена на задния джам, от там са ти проблемите

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 18.07.2006
Местоположение: Sofia-Младост TeaM
Кара: E39 528iA

Re: Радиото не запомня!

Мнение от IAV » 30 Май 2010, 15:36

galant написа:Днес установих че след като загася колата и извадя ключа тока ми стига,или по-точно НЕ МИ стига да си затворя или отворя прозореца до край.Предполагам че има някакъв кондензатор който е "свършил" и вероятно затова след 1 мин си губи станциите и настройките на радиото.Някой колега да знае къде да проверя за този или тези кондензатори че ми писна вече :ranting: .Поздрави!

Колега ако наистина ти е толкова зле акомулатора и продължиш да чакаш да умре може с акомулатора да се наложи и да си поръчаш нов EWS комплект с 3 нови ключа .Но тогава може и скъпичко да ти доиде удоволствието си мисля!
Така ,че не се ебавай с акомулатора ,че може доста скъпо да се върже!
BMW Service Team

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Радиото не запомня!

Мнение от galant » 30 Май 2010, 16:12

Колега не ми е толкова зле чак акумулатора,проблема явно е от въпросната антена но от снимките не разбрах кое точно се "ремонтира".Ако можеш колега ми кажи да се ориентирам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Радиото не запомня!

Мнение от INTEGRALE » 31 Май 2010, 8:37

Последната снимка , като я свалиш ще видиш кое е дивърсити антена влизат няколко букси в нея, ремонта е да се презапои цялата, но не с поялник а на майстор за да нагрее цялата платка с духалка, ако и тва не помогне в дарукар за нова спомен около 300 ако не е е намаляла :yes:
Предполагам че с ремонта ще се оправи , щом все още работи понякога хихих :yes:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook