XENON ? Bi-Xenon ?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Re: XENON ? Bi-Xenon ?

Мнение от quickshare » 15 Юни 2010, 21:43

ashvibe написа:Aбе хора, какви глупости говорите :kuku:
Bиждали ли сте e46 с оригинален ксенон?????
Няма e46 което да e c би-ксенон!! Всички са само на късите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Малееееее толкова некомпетентен и прост коментар,както и толкова заблуден народ не съм очаквал и да има!!!!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: XENON ? Bi-Xenon ?

Мнение от @ndro » 15 Юни 2010, 22:18

ashvibe написа:Aбе хора, какви глупости говорите :kuku:
Bиждали ли сте e46 с оригинален ксенон?????
Няма e46 което да e c би-ксенон!! Всички са само на късите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


я застани отпред и гледай какво става като някой вътре пусне дългите :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 23.05.2010
Местоположение: София
Мечтае да кара: Кола и жена едновременно

Re: XENON ? Bi-Xenon ?

Мнение от vlado_882 » 16 Юни 2010, 11:39

Какво означава БИ_ксенон: както знаете Н4 е модел крушка в която е както късата така и дългата светлина при тази крушка фара е едносекционнен какво ше рече това 1 фар-1 крушка-2 светлини когато фара е дву секционен-1 фар 1 крушка за къси 1 крушка за дълги тован е е би ксенон а ксенон на къси и ксенон на дълги БИ ксенона е само и единствено при Н4 крушката ..........
...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: XENON ? Bi-Xenon ?

Мнение от Kickdown » 16 Юни 2010, 16:09

vlado_882 написа:Какво означава БИ_ксенон: както знаете Н4 е модел крушка в която е както късата така и дългата светлина при тази крушка фара е едносекционнен какво ше рече това 1 фар-1 крушка-2 светлини когато фара е дву секционен-1 фар 1 крушка за къси 1 крушка за дълги тован е е би ксенон а ксенон на къси и ксенон на дълги БИ ксенона е само и единствено при Н4 крушката ..........


Мале мале мале, колко много глупости - само за 4 реда, мале!!!
Първо ксеноновите крушки са със стандарти - D1,D2,D3,D4 (зависимост фасунката,баласт и тн.) и подвидове - S,R,C (зависимост от осветителното тяло - Лупа, Рефлектор и тн.)
Пример един от най-разпространените стандарти е D2S.
"D" в началото на вида, на крушката означава - Discharge (Разрядна)
H1,H3,H4,H7 и тн. са стандарти за крушки с нажежаема жичка и идва от - Halogen (Халоген).
Повечето модерни фарове са 1-секционни с лупа, която играе ролята на къси и дълги. Дългите работят, чрез допълнително отваряне на лещата и увеличаване на светлинният сноп, насочен към пътя.
Само на по-старите коли, тип Е46 фейслифт, Е60,Е63,Е65,Е85 - първите бройки, преди фейслифтовете им, вътрешната секция на фара също свети, но с халогенна крушка и то като подпомагане на дългите или като светкавица.
Както казах Q7 Фейслифт, като екстра предлага Tri-Xenon, и то само с една лупа (секция) ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 23.05.2010
Местоположение: София
Мечтае да кара: Кола и жена едновременно

Re: XENON ? Bi-Xenon ?

Мнение от vlado_882 » 16 Юни 2010, 19:44

:kuku: Н1.Н3.Н7 не са ксенон ?!?!?!да бе да сигорно а като новите са с лупа на късите случаино на далгите да не са с фарове от самолет или просто така са украска !!?!?!?!?!Аааа а може би също така НБ Крушките пак са халоген нищо 4е се продават и ксенонови ама и те сигорно са за украса :kuku:
...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: XENON ? Bi-Xenon ?

Мнение от Kickdown » 17 Юни 2010, 9:57

vlado_882 написа::kuku: Н1.Н3.Н7 не са ксенон ?!?!?!да бе да сигорно а като новите са с лупа на късите случаино на далгите да не са с фарове от самолет или просто така са украска !!?!?!?!?!Аааа а може би също така НБ Крушките пак са халоген нищо 4е се продават и ксенонови ама и те сигорно са за украса :kuku:


Колега, моля те покажи ми ФАБРИЧНА Н1,Н3,Н7 крушка!!! Такава пъравоначално вградена в някоя кола??? Както и HB ксенова крушка!!! Или някой от тия стандарти ксенонова крушка, произведена от някой реномиран производител - Phillips, Osram и тн. които се вграждат в завода още (само да отбележа, че Eagle Eye, Power HID, Super HID, Noname HID, FuckedUp HID, Luxima и тн, не са реномирани производители, а китайски боклуци ;) ).
По-другият въпрос, ако имаш възможност виж някоя кола от типа на Е60 фейслифт, Е90 фейслифт, Е70 и тн. която е с ФАБРИЧЕН ксенон и виж за какво ползва вътрешната секция на фара, ще останеш много изненадан ;)
И пак покажи ми в някой от официалните каталози на Phillips, Osram и тн, ксенонова крушка Н1,Н3,Н4,Н7 и тн ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 23.05.2010
Местоположение: София
Мечтае да кара: Кола и жена едновременно

Re: XENON ? Bi-Xenon ?

Мнение от vlado_882 » 17 Юни 2010, 11:25

Колега с теб маи не говорим на един език.....;)аз ти говоря за масовия ксенон които е китаиски ти ми говоиш за оригиналния заводски ем нормално 4е като няма за определени крушки ксенон китаиците ще направятт менте оригиналния ксенон е 1500лв дкато китаиския е 60-200 но как и да е няма смисал да се тормозим излишно като накрая и двамата ще стигнем до 1 и също нещо ;) аз те разбраь нядявам се и ти да си ме разбрал ;)
...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Re: XENON ? Bi-Xenon ?

Мнение от stilko » 17 Юни 2010, 22:07

ashvibe написа:Aбе хора, какви глупости говорите :kuku:
Bиждали ли сте e46 с оригинален ксенон?????
Няма e46 което да e c би-ксенон!! Всички са само на късите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


За теб фактите ако са глупости :kuku:
Да колега даже имам такова.
Всички седани, купета и комбита след фейслифта и всички компакти (преди и след фейслифта) са с Bi-Xenon. Явно не си много на ясно какво представлява системата. Вземи се запознай, че ставаш по-смешен и от колегите преди теб. Те поне разбраха за какво става въпрос :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 23.05.2010
Местоположение: София
Мечтае да кара: Кола и жена едновременно

Re: XENON ? Bi-Xenon ?

Мнение от vlado_882 » 17 Юни 2010, 22:58

:shock:
...

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: XENON ? Bi-Xenon ?

Мнение от Ilko Ivanov » 17 Юни 2010, 23:13

Май ,май ........

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Re: XENON ? Bi-Xenon ?

Мнение от stilko » 18 Юни 2010, 8:55

ivanov 530d написа:Май ,май ........


Време е! ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 29.04.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E60 535d

Re: XENON ? Bi-Xenon ?

Мнение от BPFC » 20 Юни 2010, 19:31

Някои да има снимка на фара преди фейса по възможност адаптивен, с отворен капак...т.е. задната му страна, искам да погледна дали при мен липсва нещо...

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook