припукване отпред при таблото E60 525d

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

припукване отпред при таблото E60 525d

Мнение от @ndro » 22 Юни 2010, 16:58

колеги, става дума за E60 525d появи се едно леко припукване в предната част. чува се все едно е във вътрешността на таблото (зад километража и навигацията) при минаване през леки неравности и усукване на купето или на място при въртене на волана.
шумът става по-интензивен след като покарам известно време. в началото почти не се появява, но след време става почти непрекъснат.
причината може да е някъде в предното окачване и шумът да се предава по купето. усеща се най-много в горната част на амортисьорите, където са тампоните... смених ги, но не е от тях.
гресирах тампоните на шарнирите, но без резултат.
да сте имали същия проблем?
възможно ли е да е от предния джам, който смених преди година?
някакви идеи?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 5.09.2005
Местоположение: София
Кара: E60 525d

Re: припукване отпред при таблото E60 525d

Мнение от Vasseca » 22 Юни 2010, 18:03

И аз имах същият проблем.При мен беше от болтовете на стабилизиращата щанга,които са под стъклото.Стегни ги или ги смени с нови.Продават се оригинални.Ако си сменял скоро масло и филтри,просто не са ти ги стегнали.Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: припукване отпред при таблото E60 525d

Мнение от da6ip » 22 Юни 2010, 18:40

и аз имах абсолютно същия проблем, и след като скоро ми работиха по двигателя и демонтираха разпънката (това не е стабилизираща щанга, тя се намира долу при окачването) сега вече го няма. следователно трябва да е било от двата болта с които разпънката се захваща към преградата м/у двигателен отсек и купе.

при мен шума беше едно пукане наподобяващо старо радио което не е на станция. много дразнещо.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: припукване отпред при таблото E60 525d

Мнение от @ndro » 23 Юни 2010, 20:07

точно това се оказа проблемът - резбата на единия болт се беше прецакала и не затягаше... много дразнещ звук наистина :mhihi:
забелязах, че се появи след като ми сменяха маслото и филтрите...
благодаря за помощта :yes:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook