Пролем с адаптивни фарове - "ресетват" се при неравности

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Пролем с адаптивни фарове - "ресетват" се при неравности

Мнение от da6ip » 30 Юни 2010, 7:46

здравейте колеги,
имам адаптивни биксенонови фарове и преди няколко дни карах през нощта на магистралата и забелязах че при по-голяма неравност (примерно началото и края на мост на Тракия), където цялата кола се разтриса, фаровете ми се "ресетват". Това означава че изведнъж се насочват надолу и двата и светят съвсем близо пред колата, след което в рамките на около 1 секунда се вдигат до нормалната си височина. Карам ги на режим "включени", т.е. не "автоматичен".
Както можете да се досетите е доста неприятно изживяване. Направиха ми го 4-5 пъти за вечерта, а преди не съм го забелязвал.
Някой друг има ли го този проблем и какво може да е? Софтуерен проблем или нещо механично/електрическо с датчиците за наклона на колата?
мерси
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Пролем с адаптивни фарове - "ресетват" се при неравности

Мнение от g.petrow » 30 Юни 2010, 14:52

Имах точно същия проблем, но не на бмв-то, а на старото ми волво xc70. Тогава проблемът беше в моторчетата, които регулират нивото на фаровете. Тъпото беше, че те бяха капсоловани във фаровете, а един фар струваше майка си и баща си .... Надявам се при теб да се размине по-леко, колега :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Пролем с адаптивни фарове - "ресетват" се при неравности

Мнение от da6ip » 31 Юли 2010, 8:16

проблема беше решен днес :yes: - оказа се че като са ми сменяли амортисьорите и не са затегнали добре сензора за фаровете на предния носач, който сензор впоследствие се е разхлабил още. сега чакам нощно на дълъг път да тествам ремонта..
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Пролем с адаптивни фарове - "ресетват" се при неравности

Мнение от da6ip » 16 Авг 2010, 22:57

проблема е окончателно решен - след вързване на датчика фаровете работят перфектно

след като ги тествах през нощта се оказа че когато съм забелязал проблема, фаровете изобщо не са били командвани от датчика - той е бил откачен от носача и е висял без да дава данни. когато съм минавал през голяма неравност, сензора се е залюлявал нагоре надолу неконтролируемо и е подавал абсурдни сигнали на които фаровете са реагирали и затова са забивали надолу.

така че сега след като беше вързан датчика, фаровете първо посочиха нагоре към голямата мечка. след настройка на височината се държат абсолютно нормално.

та извода е - майстора който ми е сменял амортисьорите не е вързал датчика както трябва. имайте ги предвид тези подробности като си взимате колата от сервиз :yes:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook