кормилна рейка е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Re: кормилна рейка е60

Мнение от kopchev » 07 Сеп 2011, 16:02

Това са нашите сервизи... :( :( :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: кормилна рейка е60

Мнение от bossorange » 28 Сеп 2011, 9:39

Някой дали е ремонтирал/сменял хидравличната помпа, защото знам, че и тя се прецаква, освен рейката?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: кормилна рейка е60

Мнение от toni » 01 Фев 2012, 15:58

Колеги, другата седмица ще си рециклирам рейката. Като ще ми сменят и хидравличното масло с ново. Какво е хидравлично масло се слага? За всеки случай да знам, ако в сервиза решат да слагат някакво различно и да ме убеждават, че това е маслото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Emooo » 01 Фев 2012, 16:01

Ако на капачката ти пише "ATF only" значи трябва да е Dextron 2 червено. На мен така ми наляха грешното добре че проучих и го смених навреме. Кажи след ремонта какво е станало.
Последна промяна Emooo на 01 Фев 2012, 21:51, променена общо 1 път
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Николай Диянов » 01 Фев 2012, 21:19

Маслото е ATF, ама го дават не Dexron 3 a Dexron 2. Такова ми бяха наляли и в Камор. Казват че тройката била прекалено тънка.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Emooo » 01 Фев 2012, 21:51

Прав е колегата маслото е Dextron 2.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: кормилна рейка е60

Мнение от toni » 08 Фев 2012, 20:58

Такаааа, оправих рейката като в момента волане доста по-лек. Забравих да кажа, че рейката е активна, и като я сваляха маслото беше зелено, значи не е Dexron 2 или 3. И сега ми сложиха такова. Не знам дали има значение да ли рейката е активна или нормална, нека колегите с такава активна рейка да кажат и те какво е маслото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Emooo » 08 Фев 2012, 22:02

Да има някой 5ци с зелената течност. Така и не разбрах какъв е критерия да слагат зелената или червената течност. Само си спомням, че четох че в зависимост от помпата на хидравликата се избира течността. Червеното масло е за по-новите помпи. Предполагам че в някой завод на БМВ просто са имали повече помпи от старите и са ги монтирали до изчерпване.
Tool - Fear Inoculum

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 22.03.2012
Пол: Мъж

Re: кормилна рейка е60

Мнение от wolverinlio » 22 Юни 2012, 14:35

И аз имам едно питане ако някой може да каже.

Та питането ми е следното можели да се сложи реика от по новите лифтнатите Е60 че нали казват че там този проблрм с тропането на реиките е отстранен. Може и да не е истина не рабирам чак толкова от скоро съм из форума затова питам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: кормилна рейка е60

Мнение от da6ip » 22 Юни 2012, 15:44

wolverinlio написа:И аз имам едно питане ако някой може да каже.

Та питането ми е следното можели да се сложи реика от по новите лифтнатите Е60 че нали казват че там този проблрм с тропането на реиките е отстранен. Може и да не е истина не рабирам чак толкова от скоро съм из форума затова питам.


Доколкото знам, като цяло не може, но може и в някои случаи да има начин.

Моята кола е 09/2004. Като сменях рейката и ми казаха да търся такава "с един датчик", щото имало и друга с "два датчика", пак на преди фейса, която няма да стане.

Единствения шанс е да провериш дали тази с "двата датчика" не става и за след фейса, или по-точно обратното. Но за това трябва да питаш майстори (примерно сервиза в МЕИ), морги, или някой който е експериментирал.

Като тук говорим за нормалната хидравлична рейка, не за активно управление (там изобщо не знам как е).
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Emooo » 22 Юни 2012, 15:50

До сервиза в МЕИ ходих преди 1-2 месеца да ремонтират моята рейка. Оказа се че това момче Оги за когото имаше добри отзиви не работи там вече. Казаха ми че рейката ми не била много зле - незнам как разбраха без да я отворят или свалят и само я натегнаха, което ми втвърди волана, а тракането си остана. Взеха ми 40лв, а аз дадох още 60 за нафта до там. С една дума не свършиха никаква работа и ми взеха парите. Правете си сметка дали да ходите вече в този сервиз. С една дума стандартното Българско извозване.
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от memorex » 22 Юни 2012, 16:32

toni написа:Такаааа, оправих рейката като в момента волане доста по-лек. Забравих да кажа, че рейката е активна, и като я сваляха маслото беше зелено, значи не е Dexron 2 или 3. И сега ми сложиха такова. Не знам дали има значение да ли рейката е активна или нормална, нека колегите с такава активна рейка да кажат и те какво е маслото.


ATF ( automatic transmission fluid) масло за автоматични кутии Dextron 3 е по–новата версия на 2 и би трябвало да е по–добро.Също има и Dextron 6 което е пълна синтетика и е още по–добро.
На тези с актив се слага от зеленото Рentosin CHF11S то е специално за хидравлични рейки

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: кормилна рейка е60

Мнение от da6ip » 22 Юни 2012, 23:32

Emooo написа:До сервиза в МЕИ ходих преди 1-2 месеца да ремонтират моята рейка. Оказа се че това момче Оги за когото имаше добри отзиви не работи там вече. Казаха ми че рейката ми не била много зле - незнам как разбраха без да я отворят или свалят и само я натегнаха, което ми втвърди волана, а тракането си остана. Взеха ми 40лв, а аз дадох още 60 за нафта до там. С една дума не свършиха никаква работа и ми взеха парите. Правете си сметка дали да ходите вече в този сервиз. С една дума стандартното Българско извозване.

така е, извозване е било. при мен също имаше някои проблеми, но много добре знаех какво искам и като цяло съм доволен. не знаех по-добър сервиз за тази цел така или иначе.

Оги работи самостоятелно някъде в Банишора. Който иска, на л.с. ще му дам телефона. На мен ми е малко далече.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: кормилна рейка е60

Мнение от badjo E60 » 23 Юни 2012, 8:19

da6ip написа:
Emooo написа:До сервиза в МЕИ ходих преди 1-2 месеца да ремонтират моята рейка. Оказа се че това момче Оги за когото имаше добри отзиви не работи там вече. Казаха ми че рейката ми не била много зле - незнам как разбраха без да я отворят или свалят и само я натегнаха, което ми втвърди волана, а тракането си остана. Взеха ми 40лв, а аз дадох още 60 за нафта до там. С една дума не свършиха никаква работа и ми взеха парите. Правете си сметка дали да ходите вече в този сервиз. С една дума стандартното Българско извозване.

така е, извозване е било. при мен също имаше някои проблеми, но много добре знаех какво искам и като цяло съм доволен. не знаех по-добър сервиз за тази цел така или иначе.

Оги работи самостоятелно някъде в Банишора. Който иска, на л.с. ще му дам телефона. На мен ми е малко далече.

Колега прати ми номера на Оги :D Отзивите да ли са все още добри за него,, и сега като работи вече сам ?? :roll:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 8.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E63 650i '06

Re: кормилна рейка е60

Мнение от noiseless » 23 Юни 2012, 16:01

На мен ми препоръчаха някакви хора на Орион, в Люлин - някой да е чувал отзиви за тях?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook