кормилна рейка е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от vld » 22 Яну 2018, 12:13

djerityyy написа:Колеги хидравлична помпа от активна рейка става ли за стандартна?

Различни са.
Имам помпа от рейка със сервотроник на фейслифтова кола на някой ако му трябва.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: кормилна рейка е60

Мнение от PolandBall » 02 Юли 2018, 20:43

Здравейте, идва време и мойта рейка да бъде рециклирана, че потропва вече. Колата е със сервотроник и искам да питам ориентировъчно колко струва рециклирането?
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nikolae » 03 Юли 2018, 9:19

На мен ми предложиха нова (рециклирана в завод) Lauber на цена ~ 400лв. след като се върне тази от автомобила.
Не мисля, че си струва рециклирането в такъв случай.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: кормилна рейка е60

Мнение от pinko_23 » 03 Юли 2018, 11:55

PolandBall написа:Здравейте, идва време и мойта рейка да бъде рециклирана, че потропва вече. Колата е със сервотроник и искам да питам ориентировъчно колко струва рециклирането?


Колега ако няма течове и валът не е много износен излиза към 150 лв при мене толкова беше. Иначе с смяна на чисто нов вал и другите му тъпотий излиза 550 лв. Аз си я правих тука и съм доволен. https://www.felix.bg/
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: кормилна рейка е60

Мнение от FaceOff » 03 Юли 2018, 15:11

nikolae написа:На мен ми предложиха нова (рециклирана в завод) Lauber на цена ~ 400лв. след като се върне тази от автомобила.
Не мисля, че си струва рециклирането в такъв случай.


Колега, би ли дал линк, че аз заводски рециклирана рейка под 450Е и нагоре не съм срещал?
pinko_23 написа:
PolandBall написа:Здравейте, идва време и мойта рейка да бъде рециклирана, че потропва вече. Колата е със сервотроник и искам да питам ориентировъчно колко струва рециклирането?


Колега ако няма течове и валът не е много износен излиза към 150 лв при мене толкова беше. Иначе с смяна на чисто нов вал и другите му тъпотий излиза 550 лв. Аз си я правих тука и съм доволен. https://www.felix.bg/


И двете цени са доста добри, аз съм чувал доста повече за нов прът

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: кормилна рейка е60

Мнение от pinko_23 » 03 Юли 2018, 15:22

FaceOff написа:
nikolae написа:На мен ми предложиха нова (рециклирана в завод) Lauber на цена ~ 400лв. след като се върне тази от автомобила.
Не мисля, че си струва рециклирането в такъв случай.


Колега, би ли дал линк, че аз заводски рециклирана рейка под 450Е и нагоре не съм срещал?
pinko_23 написа:
PolandBall написа:Здравейте, идва време и мойта рейка да бъде рециклирана, че потропва вече. Колата е със сервотроник и искам да питам ориентировъчно колко струва рециклирането?


Колега ако няма течове и валът не е много износен излиза към 150 лв при мене толкова беше. Иначе с смяна на чисто нов вал и другите му тъпотий излиза 550 лв. Аз си я правих тука и съм доволен. https://www.felix.bg/


И двете цени са доста добри, аз съм чувал доста повече за нов прът


Отвориха я пред мене и ми показаха какво и е, 3-ма майсторчета я бяха обиколили и ми казаха, че валът е ОК и може и да не го сменям. Отвориха чисто нов пред мене и ми го показаха, имах парите и бях на кантар дали да купя и валът. И майсторите ми викат нема смисъл твойта е ОК ще и смени ме притискатели инезнам си какво и нищо няма да чуваш, пък ако решиш да я продадеш след година - две никой няма да ти признае разхода и труда, и затова минах с 140 лв. Но хареса ми моментът че ме вкараха в работилницата показаха ми и ми обясниха всичко което по принцип никой не го прави.
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: кормилна рейка е60

Мнение от PolandBall » 03 Юли 2018, 19:20

nikolae написа:На мен ми предложиха нова (рециклирана в завод) Lauber на цена ~ 400лв. след като се върне тази от автомобила.
Не мисля, че си струва рециклирането в такъв случай.


Това е много добра оферта! От къде може да бъде налазена? :mhihi:

@pinko_23 течове няма, или поне аз не съм видял да има. Просто ме дразни, че потропва при неравности. :)
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: кормилна рейка е60

Мнение от host » 03 Юли 2018, 19:24

Чукни партномера и ще я откриеш, за 30сек в Гугъл излиза това примерно
https://www.autopower.bg/хидравлична-рейка-general-ricambi-bmw-5-sedan-e60-530-xd-bw9046-g1831c318-i27556454.html

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: кормилна рейка е60

Мнение от FaceOff » 04 Юли 2018, 7:55

pinko_23 написа:
Отвориха я пред мене и ми показаха какво и е, 3-ма майсторчета я бяха обиколили и ми казаха, че валът е ОК и може и да не го сменям. Отвориха чисто нов пред мене и ми го показаха, имах парите и бях на кантар дали да купя и валът. И майсторите ми викат нема смисъл твойта е ОК ще и смени ме притискатели инезнам си какво и нищо няма да чуваш, пък ако решиш да я продадеш след година - две никой няма да ти признае разхода и труда, и затова минах с 140 лв. Но хареса ми моментът че ме вкараха в работилницата показаха ми и ми обясниха всичко което по принцип никой не го прави.


Доста добре звучи :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nikolae » 04 Юли 2018, 9:17

Имам познат, през фирма ми дава хубави цени за авточастите. От него знам това.
Ще попитам за цена и който желае ще ви свържа на лс с него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: кормилна рейка е60

Мнение от atanasov_aa » 04 Юли 2018, 19:01

nikolae написа:Имам познат, през фирма ми дава хубави цени за авточастите. От него знам това.
Ще попитам за цена и който желае ще ви свържа на лс с него.
Близка цена до тая /Lauber на цена ~ 400лв/ с разлика около 50 лева нагоре, бе налице в онлайн магазин. Намира се за няколко секунди с търсачка.
Към момента на проверката, имаше отстъпка около 18 процента. Нямаше е налична. Справката я правих преди 2-3 дни. :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: кормилна рейка е60

Мнение от FaceOff » 04 Юли 2018, 19:44

Колеги, това чудо General Ricambi за 400лв наистина ли някой би си го сложил на колата?? Освен това, това са рециклирани рейки (което в случая е може би плюс, защото какво ли ще е ако са и тяхно производство, не ми се мисли). По чужди форуми казват че са тото.. една от няколко пИчели :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: кормилна рейка е60

Мнение от atanasov_aa » 04 Юли 2018, 20:05

FaceOff написа:Колеги, това чудо General Ricambi за 400лв наистина ли някой би си го сложил на колата?? Освен това, това са рециклирани рейки (което в случая е може би плюс, защото какво ли ще е ако са и тяхно производство, не ми се мисли). По чужди форуми казват че са тото.. една от няколко пИчели :mhihi:
General Ricambi е по-скъпа от Lauber. :D В чуждите магазини с доставка до България са между 400-500 лева с отстъпка за деня и 500-600 лв. без такава. В Български магазини Lauber е над 1 000 лева. За 1 000-1 300 лв, заслужава ли си Lauber от нашенски магазин спрямо чуждите на два пъти по-ниски цени? :D Тия, които се предлагат по местните онлайн магазини по-оригинални ли са? :D :D
Справката за цените е правена в рамките на писане на мнението, като е ползвана информация свободно достъпна в нета.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nikolae » 05 Юли 2018, 9:21

Според мен си заслужава, защото е рециклирана в завод, който се занимава с такива дейности.
Тук големият страх на хората, е че като си занесат рейката не знаят какво ще и се случи в сервиз.
Всеки е слушал или има познат, който е страдал то "рейка-джии" и в крайна сметка се дават едни пари,
а състоянието на колата става по-лошо, от преди това да се рециклира рейката.
Това е една от причината да мисля в посока "заводски рециклирана".

Доколкото знам това са цени (400-500лв.) ако върнеш и признаят твоята, така че вероятно ще има оскъпяване,
най-малкото заради транспорта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: кормилна рейка е60

Мнение от ICHIBAN » 12 Юли 2018, 10:08

pinko_23 написа:
FaceOff написа:
nikolae написа:На мен ми предложиха нова (рециклирана в завод) Lauber на цена ~ 400лв. след като се върне тази от автомобила.
Не мисля, че си струва рециклирането в такъв случай.


Колега, би ли дал линк, че аз заводски рециклирана рейка под 450Е и нагоре не съм срещал?
pinko_23 написа:
PolandBall написа:Здравейте, идва време и мойта рейка да бъде рециклирана, че потропва вече. Колата е със сервотроник и искам да питам ориентировъчно колко струва рециклирането?


Колега ако няма течове и валът не е много износен излиза към 150 лв при мене толкова беше. Иначе с смяна на чисто нов вал и другите му тъпотий излиза 550 лв. Аз си я правих тука и съм доволен. https://www.felix.bg/


И двете цени са доста добри, аз съм чувал доста повече за нов прът


Отвориха я пред мене и ми показаха какво и е, 3-ма майсторчета я бяха обиколили и ми казаха, че валът е ОК и може и да не го сменям. Отвориха чисто нов пред мене и ми го показаха, имах парите и бях на кантар дали да купя и валът. И майсторите ми викат нема смисъл твойта е ОК ще и смени ме притискатели инезнам си какво и нищо няма да чуваш, пък ако решиш да я продадеш след година - две никой няма да ти признае разхода и труда, и затова минах с 140 лв. Но хареса ми моментът че ме вкараха в работилницата показаха ми и ми обясниха всичко което по принцип никой не го прави.

На кое викаш вал,на пръта с гребена ли?
Там ли се случва всичко,демонтаж,ремонт и монтаж.И дали правят Active steering?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook