кормилна рейка е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от ivanski_2 » 21 Яну 2022, 18:23

ICHIBAN написа:Някой ползвал ли е услугите на този сервиз.
Рециклират и Active steering и дават 18м гаранция.
https://automechanicgroup.bg/


Ето какво излиза при кратка справка с гугъл, ти си преценяш вече :)
Borislav Todorov
1 review
6 months ago
Рециклирах активната рейка на автомобила си при тях. Попитах дали рециклират от този тип рейки и те ме увериха, че се справят. Светеше на таблото ми индикация за проблем с рейката. След като си я взех проблема си остана, звънях им и закарах автомобила си да го погледна, все пак дават 18 месеца гаранция. 5 дни по-късно, аз им се обадих и те се задействаха. По късно същия ден, ми се обадиха и казаха, че са изтрили грешката и не знаят от какво се е получава, съответно нищо не могат да направят по въпроса. Така и до днес си карам с грешка след като съм бил в този сервиз. Автомобилът е BMW E60 2004
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nickem » 23 Яну 2022, 17:49

ICHIBAN написа:Някой ползвал ли е услугите на този сервиз.
Рециклират и Active steering и дават 18м гаранция.
https://automechanicgroup.bg/

Рециклират хидравликата. Проблема на Активните рейки обикновено е в ел. мотора, което никой у нас не го рециклира. Не си губи времето. Аз ходих във Феликс, където също бяха убедени, че ще я оправят и ми я върнаха в абсолютно същото сътояние, в което я бях закарал. За щастие поне бяха коректни и ми върнаха парите. Така че много зависи какъв ти е проблема - сензори, хидравлика или ел. мотор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e60 e46 Iveko vw fox Fendt 936
Мечтае да кара: Не съм решил

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Baksi » 24 Яну 2022, 7:16

Здравейте колеги реиката е елементарна за ремонт не е извънземна технология прости има пипкави неща с които не им се занимава ако някой има интерес мога да му обясня как се случват нещата безплатно разбира се

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от ivanski_2 » 24 Яну 2022, 7:33

Baksi написа:Здравейте колеги реиката е елементарна за ремонт не е извънземна технология прости има пипкави неща с които не им се занимава ако някой има интерес мога да му обясня как се случват нещата безплатно разбира се

Ще се радваме ако споделиш тук :bchug:

nickem
После я закара на друго място или ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: кормилна рейка е60

Мнение от ICHIBAN » 24 Яну 2022, 12:32

nickem написа:
ICHIBAN написа:Някой ползвал ли е услугите на този сервиз.
Рециклират и Active steering и дават 18м гаранция.
https://automechanicgroup.bg/

Рециклират хидравликата. Проблема на Активните рейки обикновено е в ел. мотора, което никой у нас не го рециклира. Не си губи времето. Аз ходих във Феликс, където също бяха убедени, че ще я оправят и ми я върнаха в абсолютно същото сътояние, в което я бях закарал. За щастие поне бяха коректни и ми върнаха парите. Така че много зависи какъв ти е проблема - сензори, хидравлика или ел. мотор.

Ако е ел.мотора не трябва ли да излиза на диагностика?
При мен няма грешки.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nickem » 29 Яну 2022, 14:38

ICHIBAN написа:Ако е ел.мотора не трябва ли да излиза на диагностика?
При мен няма грешки.

При мен грешки нямаше, но рейката се въртеше все трудно на място и сниска скорост на дясно. След Феликс ходих в още един сервиз, където им обясних ситуацията до момента и директно ми пожелаха приятен ден. В крайна сметка хидравличната част на рейката беше в идеално състояние, но проблема беше в по-ниската скорост на ел.мотора, която се включва под 50 км/ч. В крайна сметка си взех нова рейка от Дару.


Baksi написа:Здравейте колеги реиката е елементарна за ремонт не е извънземна технология прости има пипкави неща с които не им се занимава ако някой има интерес мога да му обясня как се случват нещата безплатно разбира се

Ще се радвам и аз да чуя как като е елементарна за ремонт никой сервиз в София не може да я ремонтира... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e60 e46 Iveko vw fox Fendt 936
Мечтае да кара: Не съм решил

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Baksi » 29 Яну 2022, 19:41

Ще го направя на клип колеги просто не ми остава време.Ето от тук идват 80% от проблемите на реиката
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e60 e46 Iveko vw fox Fendt 936
Мечтае да кара: Не съм решил

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Baksi » 31 Яну 2022, 11:14

https://youtu.be/mvFNREHMc-s
Надявам се да е от полза на някого дано не съм пропуснал нещо :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: кормилна рейка е60

Мнение от datchko » 01 Фев 2022, 18:16

Baksi написа:https://youtu.be/mvFNREHMc-s
Надявам се да е от полза на някого дано не съм пропуснал нещо :yes:

Евала! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: кормилна рейка е60

Мнение от borke_ » 03 Фев 2022, 12:22

Baksi написа:https://youtu.be/mvFNREHMc-s
Надявам се да е от полза на някого дано не съм пропуснал нещо :yes:


Браво! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nickem » 08 Фев 2022, 9:44

Колега, полезно видео, но при мен нямаше абсолютно никакви грешки и въпреки това имаше механичен проблем в по-ниската предавка на мотора.
Двете други рейки, които пробвах също имаха проблеми с мотора и скоростите, а не с хидравличната част и сензорите. А нито мотора, нито скоростите някой ги ремонтира (или поне аз не съм намерил).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 9.11.2008
Местоположение: Darmstadt,Германия
Пол: Мъж
Кара: E34 525 tds 94
Мечтае да кара: M5

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Bogdan_Nikolov » 03 Апр 2022, 17:30

Здравейте колеги, ще използвам темата за да попитам, може ли някой да ми разесни дали рейките са еднакви преди фейс и след фейс, и дали имат разлика за бензин и Дизел. Моята кола е facelift 530d(с нормална рейка) и на 400к км, като вече 180к км. се кара в България. Рейката ми тече леко и има едно странно тропане. Искам да си намеря рейка примерно от 520d фейс, които по принцип са на по- малко километри и има доста на части, заради скъсана верига. Та въпросът ми е дали ще пасне ?

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от vld » 04 Апр 2022, 15:07

Bogdan_Nikolov написа:Здравейте колеги, ще използвам темата за да попитам, може ли някой да ми разесни дали рейките са еднакви преди фейс и след фейс, и дали имат разлика за бензин и Дизел. Моята кола е facelift 530d(с нормална рейка) и на 400к км, като вече 180к км. се кара в България. Рейката ми тече леко и има едно странно тропане. Искам да си намеря рейка примерно от 520d фейс, които по принцип са на по- малко километри и има доста на части, заради скъсана верига. Та въпросът ми е дали ще пасне ?

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

Ако е същата като вариант ще стане.
Тоест ако е сервотроник на твоята и на 520ката пак е сервотроник хидравлична напрактика ще е еднаква.
Рейките са три вида сервотроник, активна и електрическа която в Е60 я има само в 520д LCI.
Няма разлики в това какъв е мотора.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 9.11.2008
Местоположение: Darmstadt,Германия
Пол: Мъж
Кара: E34 525 tds 94
Мечтае да кара: M5

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Bogdan_Nikolov » 04 Апр 2022, 15:11

vld написа:
Bogdan_Nikolov написа:Здравейте колеги, ще използвам темата за да попитам, може ли някой да ми разесни дали рейките са еднакви преди фейс и след фейс, и дали имат разлика за бензин и Дизел. Моята кола е facelift 530d(с нормална рейка) и на 400к км, като вече 180к км. се кара в България. Рейката ми тече леко и има едно странно тропане. Искам да си намеря рейка примерно от 520d фейс, които по принцип са на по- малко километри и има доста на части, заради скъсана верига. Та въпросът ми е дали ще пасне ?

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

Ако е същата като вариант ще стане.
Тоест ако е сервотроник на твоята и на 520ката пак е сервотроник хидравлична напрактика ще е еднаква.
Рейките са три вида сервотроник, активна и електрическа която в Е60 я има само в 520д LCI.
Няма разлики в това какъв е мотора.
Благодаря за информацията.

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 31.08.2021
Пол: Мъж

Re: кормилна рейка е60

Мнение от chochomen » 03 Ное 2022, 13:46

Здравейте, колеги ! И аз се включвам в темата. Рейката ми е за смяна, гребена е заминал и трябва да взимам нова. Досега колата е ремонтирана само с оригинални части, обаче рейката оригинална е 3 бона, та бих се съгласил и на друга марка. Бихте ли ми препоръчали добра марка за хидравлична рейка ? Какво ви е мнението за бош, майле ? Благодаря.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook