Гласови команди - E70 35D проблем!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: Sofia, Bourgas
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 35d, S8;
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: super reza4ka!

Гласови команди - E70 35D проблем!

Мнение от E70 3.0SD » 06 Яну 2011, 22:27

Здравейте колеги, в Х форума никой не дава никакви идеи та реших да ви питам вас - След 2 г. и 7 м. борба с ай драйва днес се предадох и реших да използвам екстрата гласов контрол. Натискам копчето на волана, но командите се извършват само на немски език. Чета в ръководството на колата и там пише, че може да се избере език на комуникации на системата за гласово набиране на стр. 84. Отивам там и чета, че езика се сменя на текстовете на дисплея и на гласа на навигацията. При мен има три езика - Английски, Френски и Немски, като естествено съм избрал английски. След това отново натискам бутона на волана в ляво и отново женски глас на средна възраст звучи като Ева Браун! Та въпроса ми е как да пусна английски говор на тази екстра? Уточнявам че колата Х5 35Д 2008 г. е закупена чисто нова от БМВ - Германия. Навигацията и менюто са на английски но пустия гласов контрол на немски.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Гласови команди - E70 35D проблем!

Мнение от da6ip » 06 Яну 2011, 23:06

Ева Браун :mhihi: :mhihi: :mhihi: Кажи и "Хайл, Фрау Браун" :mhihi:

при е60/61 езика на гласовите команди се сменя само с преинсталация на софтуера, т.е. в Дару или Камор.
може и при теб да е така, можеш да им звъннеш и да ги питаш. :yes:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: Sofia, Bourgas
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 35d, S8;
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: super reza4ka!

Re: Гласови команди - E70 35D проблем!

Мнение от E70 3.0SD » 06 Яну 2011, 23:18

da6ip написа:Ева Браун :mhihi: :mhihi: :mhihi: Кажи и "Хайл, Фрау Браун" :mhihi:

при е60/61 езика на гласовите команди се сменя само с преинсталация на софтуера, т.е. в Дару или Камор.
може и при теб да е така, можеш да им звъннеш и да ги питаш. :yes:



Благодаря за бързия отговор ! Защо тогава в ръководството на колата пише че мога да пусна английски? В интерес на истината вече свиквам - Навигацион, Навигейшън :yes: , но все пак ще попитам и там.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Гласови команди - E70 35D проблем!

Мнение от da6ip » 07 Яну 2011, 0:16

бе тия ръководства са такава боза :mhihi: аз мойто съм го чел в пъти за да разбера елементарни неща, примерно темпомата или климатроника.... чудя се какви идиоти са ги писали. и в същото време никъде не пише къде ми е акумулатора и как да го извадя!?! :kuku:

а немския си има своя чар :lol: , но като стигнеш до "ВААЛВИДАХООЛУНГ" за да ти излезе списъка с набрани номера и ще запалиш асфалта по околовръстното в посока Камор :mhihi: :mhihi:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Гласови команди - E70 35D проблем!

Мнение от g.petrow » 07 Яну 2011, 9:35

Моята също беше на немски, смених езика на английски, но гласовата команда остана на немски. Явно не може да се промени всичко на 100% само от менюто и трябва да се ходи в сервиз. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Гласови команди - E70 35D проблем!

Мнение от Cinder » 07 Яну 2011, 9:40

Дам и аз си имам една Ева Браун в колата, въпреки че навсякъде всичко е настроено на Английски. За съжаление не се разбираме особено с нея :mhihi: Мисля че бях чел из някой от US форумите че единствено с програмиране може да се смени, така че Камор/Дару както е казал колегата :|
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: Sofia, Bourgas
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 35d, S8;
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: super reza4ka!

Re: Гласови команди - E70 35D проблем!

Мнение от E70 3.0SD » 07 Яну 2011, 21:20

Cinder написа:Дам и аз си имам една Ева Браун в колата, въпреки че навсякъде всичко е настроено на Английски. За съжаление не се разбираме особено с нея :mhihi: Мисля че бях чел из някой от US форумите че единствено с програмиране може да се смени, така че Камор/Дару както е казал колегата :|



Благодаря на всички ! Явно ще се кара така . Нямам никакво намерение некви спецове в Камор да ми прецакат колата пък на всичко отгоре да им плащам. Просто книжката ме подведе, но като не може ще си я комендвам на немски, както се казва в едни филми с особен жанр :censored: -- зо-зо-зо-о-о, гут!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Гласови команди - E70 35D проблем!

Мнение от da6ip » 08 Яну 2011, 11:13

Искам да те успокоя че смяната на езика (доколокото ми е известно) е в рамките на стандартен ъпдейт на софтуера. Няма нищо специфично заради което "спецовете" да ти ровят по колата и да се учат на нея.

Единствения проблем може да бъде ако изгори някой модул и се налага смяна, и в такъв случай Бова Кар в Бургас единствени в България поемат пълна гаранция да довършат всичко на собствени разноски.

Иначе в София между Камор и Дару аз бих избрал Дару - моя ъпдейт там мина за отрицателно време и абсолютно безпроблемно. Така че не е някаква кошмарна история.

И имай предвид че рано или късно така или иначе ще е добре да и ъпдейтнеш софтуера, заради разни изчистени бъгове и подобрения. Това е нормална практика при актуалните модели. :yes:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook