Покупка на Е60/61 нужно инфо.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2011

Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от kniagolo » 28 Яну 2011, 14:12

Здравейте колеги,

Нов съм във форума и искам да намеря и разбера малко повече за този модел БМВ. Става въпрос както виждате за Е60/Е61. Имам интерес към 5-та серия и гледам в момента 530 и 525 дизелови мотори. Примерно:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11295810088915873&f1=details

Може ли да ми кажете повече за качествата на тези автомобили, тъй като не съм много запознат с марката, но много ми харесват. Искам да знам за слаби и силни черти на тези автомобили. Чувал съм, че от страна на окачване са слаби, както и че много хора не харесват факта, че са със задно предаване БМВ-тата като цяло, това струва ли ви се сериозен проблем в зимните условия и евентуално ако тръгнеш на път да кажем към Банско в снежно време.

Имали основни проблеми, които трябва да се вземат в предвид след покупката?

Благодаря предварително всякакъв тип информация ще ми е много полезена!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от mad_presley » 28 Яну 2011, 19:43

Колега, да питаш във форум на BMW за слаби черти и особено пък за задното предаване....какви отговори си очаквал, докато си писал тази тема, незнам :dunno:

Във всички други подфоруми такива теми се заключват, защото има достатъчно изписано и просто е нужно да се чете. Тази ще я оставя, но ако тръгне в посоката в която съм почти сигурен, че ще тръгне, ще я заключа на момента.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от Emooo » 28 Яну 2011, 20:17

Аз също скоро мисля да купувам е60 и последната година следя форума и чета материали в интернет. Моето мнение е че такъв клас автомобил не трябва да се купува на повече от 5 години и над 150к километри особено за цена от 26 бона, тази цена според мене води след себе си поне 5-6 бона ремонти. е60 преди 2006 имат гаден дефект на двигателя (клапите на колектора) и като купуваш нищо чудно да попаднеш на кола от която някой се опитва да се отърве заради този дефект. За мене минимума е 40 бона за автомобил 2006-2007 в добро състояние - другото си е набутване. Също така от това което четох разбирам че от България или Италия не трябва да се купуват автомобили заради измами. Когато гледаш колата гледай - скоростна кутия, турбо и тоя дефект с колектора за които ти казах макар че незнам как може да разбереш дали колата е пострадала от този дефект (ако някой знае да каже аз също се интересувам).

Доколкото за задното предаване - аз лично искам задължително да е със задно защото до сега съм карал само с предно. Нямам представа дали ще е по-добре или по-зле но знам че всички добри автомобили на известните марки са със задно така че явно има защо. Тези дето обясняват колко било лошо задното са като лисицата с киселото грозде.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от da6ip » 29 Яну 2011, 0:52

kniagolo написа:Здравейте колеги,
Нов съм във форума и искам да намеря и разбера малко повече за този модел БМВ.


1. Има маса такива теми, особено за тези два двигателя. Отварай и чети, чети, чети. Никой няма да седне да обяснява наново всичко.

2. Вече видяхме едно безумно изказване горе: Това с пеперудите НЕ Е дефект. Това са едни "клапи" дето трябва да се махнат че иначе може да стане мяу. Джаджите ги имат всички такива коли фабрично, не са дефект. За да си спестиш още объркване - чети.

3. Въпросът със задното е наистина абсурден тук. Има една тема "Новото А6 - триумфът в автомобилостроенето". Отвори там и можеш да прочетеш май бяха 14 страници комични спорове дали задно или предно или куатро е най-добро за сняг. Ако искаш кратък отговор: с добри зимни гуми и ако не караш като жена, задното не е никакъв проблем на сняг. Удоволствието през останалите 10 месеца е съвсем друга тема!

4. Ако имаш наистина конкретни въпроси, питай и ще ти се помогне. Според мен това изчерпва темата.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от @ndro » 29 Яну 2011, 11:25

здрасти kniagolo и добре дошъл във форума!

накратко за E60-ката - супер е във всяко едно отношение, но си има разни бъгове, както всички автомобили. чети във форума и ще разбереш за какво иде реч.

задното изобщо не трябва да те притеснява, тъйкато системите против буксуване и поднасяне са на много високо ниво.

това, което ТРЯБВА да те притеснява са тия 104 000 км на кола 2004 година от тази обява, която си пуснал като линк... така като я гледам тая италианка е на 204 000 км в най-добрия случай (което е сравнително малък пробег, но не се знае дали е истина - голямо лъскане, голям гланц! :mhihi: ).

превъртането на километражите за мен е НАЙ-ГОЛЕМИЯТ МИНУС, който търговците на коли сами си правят. останаха ли още балами, които да им вярват? аз като видя такава кола и директно я забравям, защото не мога да гадая колко са й истинските километри.

намери си кола на РЕАЛНИ километри, дори и да са 300 000! така ще знаеш със сигурност какво караш и какво трябва да поправяш или подменяш.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2011

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от kniagolo » 29 Яну 2011, 20:47

мерси колеги,

чувал съм се, че има начин да си провериш сам на колко километа е колата. смисал там нещо се върти ключа и може да се види на всяка предавка кви километри са минати, само че това при автоматиците май не може. иначе това с колекторите се премахва там "пеперуди", за да не брадяса целия двигател...предполагам това е най-големия проблем. Иначе окачването как е ? смисал ако го сравним с това на Ауди например? колко са носачите на предницата?

Ще задам и много тъп въпрос но на 3.0 дизел колата с верига ли е ?

Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 482
Регистриран на: 17.02.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: каквото набара....
Мечтае да кара: BMW e**

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от SLav_Bs » 30 Яну 2011, 1:06

Двигателите на всички Е60/61 са с верига всичките...
Лудва само когато не си пие апчето навреме... :D :)
Изображение <=-Температура/час в Бургас
Изображение
Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от da6ip » 30 Яну 2011, 10:27

kniagolo написа:мерси колеги,
чувал съм се, че има начин да си провериш сам на колко километа е колата. смисал там нещо се върти ключа и може да се види на всяка предавка кви километри са минати, само че това при автоматиците май не може. иначе това с колекторите се премахва там "пеперуди", за да не брадяса целия двигател...предполагам това е най-големия проблем. Иначе окачването как е ? смисал ако го сравним с това на Ауди например? колко са носачите на предницата?
Ще задам и много тъп въпрос но на 3.0 дизел колата с верига ли е ?
Благодаря!


километрите ако се превъртяни професионално, абсолютно никой не може да ги хване
ако са превъртяни некадърно, при проверка със софтуер могат да излязат истинските. иначе остава да и гледаш състоянието и оттам да съдиш за пробега.

пеперудите са ония клапи дето трябва да се махнат, да.

окачването е доста по-здраво от актуалната А6 (по всеобщо мнение, аз не съм поддържал А6). но е нормално да сменяш тампони и да рециклираш рейка.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2011

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от kniagolo » 30 Яну 2011, 13:07

да имате наблюдения специално за автоматичната скоростна кутия? как мога да разбера да ли е в ред като зимам колата?

и все пак предполагам, че се намират такива с ръчни скорости? дайте мнение за автоматик или ръчна въпреки всичко аз предпочитам автоматика, че ми е писнало от задръстванията и постоянното ръчкане.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от @ndro » 30 Яну 2011, 15:58

километрите могат да се "хванат" по различен начин, като например да се провери колко гориво е минало през помпата.
една невероятно запазена 525d, на която пишеше 70 000 км на километража, излезе, че е харчила средно по 16 литра на сто, което е "леко" съмнително. като добавим и това, че беше на 5 години и става още по-съмнително :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от da6ip » 30 Яну 2011, 17:31

а как се прверява колко гориво е минало през помпата? тя има памет, или е в централния компютър това?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от Emooo » 30 Яну 2011, 18:33

@ndro написа:километрите могат да се "хванат" по различен начин, като например да се провери колко гориво е минало през помпата.
една невероятно запазена 525d, на която пишеше 70 000 км на километража, излезе, че е харчила средно по 16 литра на сто, което е "леко" съмнително. като добавим и това, че беше на 5 години и става още по-съмнително :smoke:


Моля ти сподели как се гледа тази информация, ако това което казваш е вярно ще е много полезно. И тея дето превъртат километрите какво им пречи да променят и тези данни за които говориш?
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от @ndro » 30 Яну 2011, 19:24

da6ip написа:а как се прверява колко гориво е минало през помпата? тя има памет, или е в централния компютър това?

компютъра на автомобила записва разнородна информация, която само трябва да се прочете с подходящия хардуер и софтуер и да се анализира. нали се сещаш кой е човека :smoke:
Emooo написа:...И тея дето превъртат километрите какво им пречи да променят и тези данни за които говориш?

нищо не им пречи, стига да знаят къде да пипат и да имат съответната техника и ноу-хау. най-лесно е да сменят пробега, който се изписва на дисплея, но има и други "места", където ако не се променят стойностите, лъжата лъсва...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от da6ip » 30 Яну 2011, 20:00

Аз затова казах че ако се направи професионално няма как да се хване.
Имах предвид 3-те места където се записват километрите, но явно и горивото може да се манипулира в компютъра.
А за човека... много скоро ще го сюрпризираме с нови предизвикателства :mrgreen: :smoke:

ПС. в моя ключ има подробната информация за всички ремонти на колата в оторизирани сервизи в Германия. това са цели страници, които могат да се разпечатат, и в тях има всичко - от дата през оплакване на клиента през сменени части и извършен труд. гаранционно, извънгаранционно, всичко. шибидаси, турбота, крушки, фарове, седалки.. Като влезнеш в оторизиран сервиз, слагат ключа на една стойка, и всички тези неща излизат на монитора.

Това като им го казах на тези в Дарукар и ме погледнаха в шок. Оказа се че техния четец за ключове не може да го чете това :shock: Чете само елементарни данни като смени на консумативи, пробег етц.

Така че ако колата ви е от Германия намерете начин да разчетете ключа, и ако няма такава информация, или има информация за "бъдещия пробег", можете да почвате да се чешете зад врата.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от @ndro » 30 Яну 2011, 23:30

в ключовете се записват различни данни наистина. незнам защо в дару не са го разчели :confused:
преди време съм гледал в сервиз на ауди каква информация излезе от ключа - доста подробности имаше, включително описание на проблемите и ремонтите, както и ти спомена :yes:

а иначе за върнатите километри... доколкото знам в германия има строги наказания, ако хванат някой търговец на коли да "върти" километражите и избягват да го правят. загледайте се в немското мобиле, всички коли, които не са от германия (а предимно от източна европа) са на много по-малък пробег. едва ли е само от разстоянията...

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook