Покупка на Е60/61 нужно инфо.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2011

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от kniagolo » 31 Яну 2011, 8:45

Здравейте отново,

гледах снощи в мобилето.де и се натъкнах на един много интерес продавач, но ми се стори малко шарлатанско:
http://home.mobile.de/home/searchresults.html?pageNumber=4&__lp=29&scopeId=AV&sortOption.sortBy=makeModelDescriptionSortField&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&grossPrice=true&customerIdsAsString=541716&lang=de&partnerHead=true&showZip=false&showModels=false&hideVehicleType=false

като гледам цените са му повече от добри, ако са реални разбирасе. проверявайки името на продавача в нета си излиза пак Щутгард и всичко...Просто ме интересува на някой друг мнението защото едно БМВ 530 дизел, 2005 г. му е на цена от 6400 евра... :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от da6ip » 31 Яну 2011, 9:25

това изглежда като някаква измама - на всяка от колите на снимката има някакъв друг имейл адрес на който да пишеш. отделно че самите коли изглеждат че са снимани случано на някакви паркинги.

пиши на търговеца директно, както и на другия имейл адрес и веднага ще ти стане ясно каква е ситуацията. сигурно ще се окаже някой генерал в Нигерия който внезапно се е оженил там и иска да си продаде къщата и колата в Германия на безценица...
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2011

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от kniagolo » 31 Яну 2011, 15:49

хахаха и аз така си мислих...много ми прилича на тези измами дето искат капаро и като отидеш и гориш!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от BART » 31 Яну 2011, 23:33

В Германия и Швейцария трудно може да попаднеш на превъртяна или ако има такава то най вероятно така е отишла и там. В Италия обаче така се изхитриха, че дори и тамошните автокъщи започнаха да превъртат.Преди около две години баща ми се върна с едно БМВ - 3 , 1996 г. и показваше 78000 км. мина през един познат и се оказа че около 120000 са върнати.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 4.08.2010
Пол: Мъж

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от forex » 01 Фев 2011, 2:16

@ndro написа:а иначе за върнатите километри... доколкото знам в германия има строги наказания, ако хванат някой търговец на коли да "върти" километражите и избягват да го правят. загледайте се в немското мобиле, всички коли, които не са от германия (а предимно от източна европа) са на много по-малък пробег. едва ли е само от разстоянията...


В Австрия ако си купиш кола с въртяни километри, имаш правото да я върнеш в рамките на 3 години от подписване на договора, а ако продавачът е знаел за какво става въпрос (т.е. е знаел, че колата е с превъртяни км) - 30 години.
Предполагам и в Германия е нещо подобно... а ако ги хванат с цял парк трошки на по "70 000 км" си представям какво им се случва...

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2011

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от kniagolo » 02 Фев 2011, 14:22

да попитам пак аз, като поддръжка знам, че са скъпи, но пък колко да е скъпа тази поддръжка. Ако може някакви примери на неща, които сте правили или знаете за общ проблем който се нуждае от отстраняване при покупка на кола втора ръка.

Мерси пак и съжалявам ако има глупави въпроси просто не съм толкова запознат с марката като цяло, а ми се иска да сменям сегашното возило с БМВ 530 най-вече.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от da6ip » 02 Фев 2011, 21:04

смяна на масло, масл. филтър, въздушен филтър, горивен филтър и филтър за купето общо някъде минимум 400-450 лв., това ако купуваш ОЕМ части възможно най-изгодно от форума, и имаш изгоден квартален сервиз. 530д.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2011

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от kniagolo » 03 Фев 2011, 8:15

Благодаря за полезната информация, от такава гледна точка то не изглежда никак по-скъпо от поддръжката за едно ауди същите години с подобен двигател.

Техник си имам, който до сега за работа повече от 30-40 лв. не ми е взимал независимо какво се прави по колата :), но щом частите от форума излизат най-тънко това също е добре да се знае.

Искам да попитам и следното онзи ден на Прага видях как две Аудита се удрят с не повече от 5-10 км в час, предното по мое мнение беше преди файс лифт, а второто което и удари другото отзад беше по-ново (2005-2008).
Аудито което удари другото, всъщност почти се разпадна...предна броня, решетката фръкна, огъна преден капак и даже май фара се пукна...а на другата почти нищо. Казвам това защото предното ауди е бил един колега който и всъщност ми разказа, че е бил той.

Има ли такава опасност при БМВ, при такъв удар, в случай, че си задната кола да се случи същото или като цяло са по издържливи и не са толкова пластмасови?

Благодаря и съжалявам за спама, но искам да разбера всичко преди да предприема покупката.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от MadChicken » 03 Фев 2011, 9:53

Колега не просто не е толкова скъпо, ами цялостната подръжката примерно на едно ауди А6 3.0tdi ще ти изяде главата :)
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2011

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от kniagolo » 03 Фев 2011, 11:09

Колега MadChicken,

Може ли да дадеш пример за нещо което си правил по колата ако има такова разбира и като цени за какво става на въпрос.

Иначе ти пожелавам да не се троши и дълги години да работи безпроблемно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от @ndro » 03 Фев 2011, 12:55

kniagolo написа:...Искам да попитам и следното онзи ден на Прага видях как две Аудита се удрят с не повече от 5-10 км в час, предното по мое мнение беше преди файс лифт, а второто което и удари другото отзад беше по-ново (2005-2008).
Аудито което удари другото, всъщност почти се разпадна...предна броня, решетката фръкна, огъна преден капак и даже май фара се пукна...а на другата почти нищо. Казвам това защото предното ауди е бил един колега който и всъщност ми разказа, че е бил той.

Има ли такава опасност при БМВ, при такъв удар, в случай, че си задната кола да се случи същото или като цяло са по издържливи и не са толкова пластмасови?...

няма такъв въпрос... :mhihi:
на блъскащи колички ли се готвиш да играеш с Е60-ката?
съвсем нормално е да се разхвърчат разни части от колата, която удря с предницата си задницата на друга кола.
на предната кола какво да й се разхвърчи от задницата?
ударът е ниско долу в гредата - да паднат стоповете и задния джам ли очакваш?
всичко е така направено и от такива материали, че да поемат удара и пътниците вътре да оцелеят.
пластмаси и ламарини се сменят, нали за това е каското.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2011

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от kniagolo » 03 Фев 2011, 13:33

е съвсем на блъскащи колички не ми се "играе", предпочитам да не ми се случва. И ти си прав, че тази която поема удара в предницата ще пострада повече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 16.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: LCI 530xd
Мечтае да кара: Alpina B7

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от fefe » 04 Фев 2011, 15:20

Всъщност da6ip и аз отидох в Дарукар тъй като имам познат там, и с моя ключ на 'стенда' излезна абсолютно всичко, барабар със смяната на гуми зимни->летни с дата и час. Колата ми е от Германия.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от MadChicken » 04 Фев 2011, 17:06

Колега kniagolo, имаш Л.С.
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Покупка на Е60/61 нужно инфо.

Мнение от da6ip » 04 Фев 2011, 17:38

fefe написа:Всъщност da6ip и аз отидох в Дарукар тъй като имам познат там, и с моя ключ на 'стенда' излезна абсолютно всичко, барабар със смяната на гуми зимни->летни с дата и час. Колата ми е от Германия.


супер, значи са го оправили това и хората могат да си проверяват колите

беше Окт 2010 когато ме гледаха крайно озадачено по тая тема
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook