530 d Mнение?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: 530 d Mнение?

Мнение от da6ip » 20 Фев 2011, 16:22

netpro написа:Здравейте, някой може ли да даде мнение за тази:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

пише 2005-та, но е произведена преди юни 2004-та, защото тръбите на ауспуха сочат надолу. това значи че няма ДПФ, което може би е добре за теб.
"два броя парктроници" :mhihi:
"блокаж на диференциала"???
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 11.04.2010
Местоположение: Planet Roterende
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 136hp И BMW 530XiA 258hp

Re: 530 d Mнение?

Мнение от Krasimir19 » 20 Фев 2011, 16:51

da6ip написа:
netpro написа:Здравейте, някой може ли да даде мнение за тази:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

пише 2005-та, но е произведена преди юни 2004-та, защото тръбите на ауспуха сочат надолу. това значи че няма ДПФ, което може би е добре за теб.
"два броя парктроници" :mhihi:
"блокаж на диференциала"???


Мисля че с "блокаж на диференциала"??? човека е искал да каже системата DSC. Защото аз когато проучвах тук из форума модела кола която си бях харесал мислех че ASC е блокаж на деференциала :mhihi: :mhihi: , но впоследствие разбрах че не е така. :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 19.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10, 535i X Drive LCI

Re: 530 d Mнение?

Мнение от Deo_10 » 20 Фев 2011, 18:36

И аз съм кандидат купувач на Е60, ама не е това начина :)
Не знам какво очаквате да ви се отговори като показвате обяви тук. Отивате и гледате колата (визуално по много работи можеш да я хванеш дали е на много км.), ако ви харесва това, което виждате - карате я в сервиз и проверявате как е технически.
Но както са казали хората, обикновенно евтиното излиза скъпо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: 530 d Mнение?

Мнение от sparky01 » 28 Фев 2011, 18:34

Пустият му зор,колкото се може, по-скоро да караме е60, макар и пълна кошница :kuku:
Явно човека разполага с една сума,която е готов да даде за кое да е Е60 без значение състоянието,съдя за това от коментари тип: кво ще кажете за тая много наточена и т.н.
Ще ме извиняваш, колега, ама ти тая кола я искаш единствено за гъзария и си нямаш ни най-малка представа к'ъв таралеж ще си сложиш в гащите с е60 за 20к

Както каза,колегата:
обикновенно евтиното излиза скъпо.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 13.06.2007

Re: 530 d Mнение?

Мнение от destiny » 03 Мар 2011, 19:39

Колеги , не всички са въртяни , просто има хора ,които карат 2 коли.Имаме Х5 същата година , същия двигател и е на 155 000(закупена е нова) и я оценят на 35-37 хил. , така че цената за тази 530 е нормална,според мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: 530 d Mнение?

Мнение от Николай Диянов » 06 Мар 2011, 1:23

Колега, доколкото следя цените на пазара на коли 20хил. са малко за една читава е60. Те е39-ките по- големите двигатели, запазените още държат цени между 10-12хил. , пък камо ли е60. За 20хил. освен някоя от първите години на производство с бая навъртяни километри и минимум екстри.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.08.2007
Местоположение: София

Re: 530 d Mнение?

Мнение от mladenovn » 08 Мар 2011, 13:58

Колега саветвам те преди да купиш каквото и да е, да го закараш на пълна диагностика, ще дадеш към 100-120лв, но ще си спестиш много неприятности. Понеже имах такъв автомобил до преди 1г, ще ти изброя някои от нещата, които аз смених,а моята я взех на 138 х.км и я карах до 170х.км. Смених изпускателен колектор след 130х.км се сменя на 80% от колите.След това смених и всмукателния-общо за двата 2х.лв.Ако е с рън флет на 18-19 джанти вероятността да се разбие рейката е мн.голяма.Аз лично я рециклирах моята-700лв. На определни километри започват да създават проблем дюзите.Аз смених една на 165х.км за 980лв. Турбото според мен до към 200х.км не създава проблем.Колегите са прави тези коли,които ги гледате 2004-2005 г. под 200х.км забрави.Ако споменатите агрегати по-горе са сменени ок, може да се метнеш.Но имай в предвид,че тези проблеми ги има на всички автомобили, след определен пробег. Иначе този мотор и автомобила е чудесен, но изисква на старо доста големи разходи за поддръжка. Едно 5х.лв си приготви за ремонти.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: 530 d Mнение?

Мнение от @ndro » 08 Мар 2011, 15:33

mladenovn написа:Колега саветвам те преди да купиш каквото и да е, да го закараш на пълна диагностика, ще дадеш към 100-120лв, но ще си спестиш много неприятности. Понеже имах такъв автомобил до преди 1г, ще ти изброя някои от нещата, които аз смених,а моята я взех на 138 х.км и я карах до 170х.км. Смених изпускателен колектор след 130х.км се сменя на 80% от колите.След това смених и всмукателния-общо за двата 2х.лв.Ако е с рън флет на 18-19 джанти вероятността да се разбие рейката е мн.голяма.Аз лично я рециклирах моята-700лв. На определни километри започват да създават проблем дюзите.Аз смених една на 165х.км за 980лв. Турбото според мен до към 200х.км не създава проблем.Колегите са прави тези коли,които ги гледате 2004-2005 г. под 200х.км забрави.Ако споменатите агрегати по-горе са сменени ок, може да се метнеш.Но имай в предвид,че тези проблеми ги има на всички автомобили, след определен пробег. Иначе този мотор и автомобила е чудесен, но изисква на старо доста големи разходи за поддръжка. Едно 5х.лв си приготви за ремонти.

за останалото съм съгласен, ама какви са тия цени, колега?
ти в официално представителство в германия ли си я ремонтирал?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

Re: 530 d Mнение?

Мнение от vesko4114 » 10 Мар 2011, 14:33

Това с колекторите....в Камор за "Добър ден" да отидеш с Е60 525д или 530д, ще ти кажат, че са за смяна. Друг е въпроса, че и да дадеш 100-120лв за преглед, както предлага колегата няма гаранция, че е много обстоен!!! Жив пример е мой приятел, който купи Е60 преди 1 седмица и след този преглед в Камор, се оказа, че другарите от там дори не са свалили кората под ДВГ и затова не са видели протекъл термостат и още няколко неща, които в друг далеч по-малък сервиз, момчетата са отстралинили срещу почти символична сума.
Така, че тези предгледи понякога са "бошлав" :P
...............................

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.08.2007
Местоположение: София

Re: 530 d Mнение?

Мнение от mladenovn » 17 Мар 2011, 14:03

@ndro написа:
mladenovn написа:Колега саветвам те преди да купиш каквото и да е, да го закараш на пълна диагностика, ще дадеш към 100-120лв, но ще си спестиш много неприятности. Понеже имах такъв автомобил до преди 1г, ще ти изброя някои от нещата, които аз смених,а моята я взех на 138 х.км и я карах до 170х.км. Смених изпускателен колектор след 130х.км се сменя на 80% от колите.След това смених и всмукателния-общо за двата 2х.лв.Ако е с рън флет на 18-19 джанти вероятността да се разбие рейката е мн.голяма.Аз лично я рециклирах моята-700лв. На определни километри започват да създават проблем дюзите.Аз смених една на 165х.км за 980лв. Турбото според мен до към 200х.км не създава проблем.Колегите са прави тези коли,които ги гледате 2004-2005 г. под 200х.км забрави.Ако споменатите агрегати по-горе са сменени ок, може да се метнеш.Но имай в предвид,че тези проблеми ги има на всички автомобили, след определен пробег. Иначе този мотор и автомобила е чудесен, но изисква на старо доста големи разходи за поддръжка. Едно 5х.лв си приготви за ремонти.

за останалото съм съгласен, ама какви са тия цени, колега?
ти в официално представителство в германия ли си я ремонтирал?

Изпускателния го смених в Дару кар и ми взеха 1200 лв., самия колектор мисля, че беше към 600 лв., признавам си, че ме одраха доста, но тогава ходих в два сервиза и не бяха сигурни какъв е точно проблема, та се изнервих и я закарах в официалния. Всмукателния го смених при мои познат и с работата беше 800 лв, мисля, че тази цена е нормална.Ако знаете по тънки цени, споделете, защото скоро май пак ще се взема Е60 :D. 700 лв. за рециклиране на рейката много ли е?

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: 530 d Mнение?

Мнение от Larbi » 21 Мар 2011, 16:37

sparky01 написа:Пустият му зор,колкото се може, по-скоро да караме е60, макар и пълна кошница :kuku:
Явно човека разполага с една сума,която е готов да даде за кое да е Е60 без значение състоянието,съдя за това от коментари тип: кво ще кажете за тая много наточена и т.н.
Ще ме извиняваш, колега, ама ти тая кола я искаш единствено за гъзария и си нямаш ни най-малка представа к'ъв таралеж ще си сложиш в гащите с е60 за 20к

Както каза,колегата:
обикновенно евтиното излиза скъпо.


Ей аз бях същия до скоро :mhihi: Събрал съм някакви пари достатъчни за някакво базово и кой знае какво Е60 от 2004 и бях тръгнал да го търся сериозно да купувам, а после кой ще го поддържа ? Едва ли с 1500 на месец ще стане фокуса особенно ако едно по едно нещата почнат да издават багажа :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: 530 d Mнение?

Мнение от @ndro » 21 Мар 2011, 23:54

larbi написа:
sparky01 написа:Пустият му зор,колкото се може, по-скоро да караме е60, макар и пълна кошница :kuku:
Явно човека разполага с една сума,която е готов да даде за кое да е Е60 без значение състоянието,съдя за това от коментари тип: кво ще кажете за тая много наточена и т.н.
Ще ме извиняваш, колега, ама ти тая кола я искаш единствено за гъзария и си нямаш ни най-малка представа к'ъв таралеж ще си сложиш в гащите с е60 за 20к

Както каза,колегата:
обикновенно евтиното излиза скъпо.


Ей аз бях същия до скоро :mhihi: Събрал съм някакви пари достатъчни за някакво базово и кой знае какво Е60 от 2004 и бях тръгнал да го търся сериозно да купувам, а после кой ще го поддържа ? Едва ли с 1500 на месец ще стане фокуса особенно ако едно по едно нещата почнат да издават багажа :mhihi:

с 1500 общ доход или с 1500 само за колата?

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: 530 d Mнение?

Мнение от Larbi » 22 Мар 2011, 0:41

@ndro написа:
larbi написа:
sparky01 написа:Пустият му зор,колкото се може, по-скоро да караме е60, макар и пълна кошница :kuku:
Явно човека разполага с една сума,която е готов да даде за кое да е Е60 без значение състоянието,съдя за това от коментари тип: кво ще кажете за тая много наточена и т.н.
Ще ме извиняваш, колега, ама ти тая кола я искаш единствено за гъзария и си нямаш ни най-малка представа к'ъв таралеж ще си сложиш в гащите с е60 за 20к

Както каза,колегата:
обикновенно евтиното излиза скъпо.


Ей аз бях същия до скоро :mhihi: Събрал съм някакви пари достатъчни за някакво базово и кой знае какво Е60 от 2004 и бях тръгнал да го търся сериозно да купувам, а после кой ще го поддържа ? Едва ли с 1500 на месец ще стане фокуса особенно ако едно по едно нещата почнат да издават багажа :mhihi:

с 1500 общ доход или с 1500 само за колата?


За колата иначе са двойно повече ама то ако давам вичко за колата къде отивам аз може би - насам на тъй :mhihi:
Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: 530 d Mнение?

Мнение от MadChicken » 22 Мар 2011, 9:21

Не че нещо...ама вие Bentley ли поддържате, че давате по 1500лв на месец за колата :dunno:
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: 530 d Mнение?

Мнение от Larbi » 22 Мар 2011, 9:25

MadChicken написа:Не че нещо...ама вие Bentley ли поддържате, че давате по 1500лв на месец за колата :dunno:


става въпрос ако някои мейджър фейлиъри започнат да се появяват - турбина ала-бала :mhihi: :bchug:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook