Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Русе / Stuttgart
Пол: Мъж
Кара: Е61 535D
Мечтае да кара: 80 метрова яхта

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от m30b35 » 25 Апр 2014, 14:35

da6ip написа:
m30b35 написа:
da6ip написа:2. Панорамен шибидах

няма да е лошо да споделиш и по двата въпроса какво си направил накрая :yes:




Ами то кабели много ама не искам да сложа същите боклуци , като оригиналните . 200 поколения вече бмв-та и все същите дефекти .
тук ще постна два линка които няма да са дълго активни , защото са в ибей но ключовите думи да си ги намерите в ибей са
KABELBAUM REPARATUR-SATZ HECKKLAPPE BMW (E61). има кабели и за по над 1000 евро . Тези отдолу са на немска фирма Секом и са силиконови . По думите на много немци тук из форумите са добро решение . Съответно 42 евро лява страна и 60 евро дясна .Като българин ми се струва много 100 евро за кабели и търся други решения . Не мисля да я карам цял живот тази кола :) но не искам да се повтори и това в следвашите години докато съм и собственик. Така или иначе ще снаждам всичко по-добре да си ги купя на метър от конрад .

http://www.ebay.de/itm/KABELBAUM-REPARA ... 5d480dc01e

http://www.ebay.de/itm/KABELBAUM-REPARA ... 5d480dff9b


колкото до панорамата , няма ли някой вещ в тази част в бг да го направи това . Не съм убеден че с едно изрязване ще си реша проблема . Вече има и други които са го направили и пак не функционира. в БМВ тук говорим за цифра над 1000 евро ремонт в сервиз . Имало и други начини но не работят при всеки . Аз като не разбирам принципа на механизма няма как да разбера къде ми е повредата и дали с това махане на лостчето и изрязване на ъгълчето ще се оправи , поне предния панел да се отваря, което също ме устройва . Кажете някой вещ в бг , сервиз или частно лице и ориентировачна цена ? В Дарукар как са ? Искам да сменя тези нови уплътнения след 2008 които уж били безшумни . Като ги продават за 45 лв , монтират ли ги ?

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Русе / Stuttgart
Пол: Мъж
Кара: Е61 535D
Мечтае да кара: 80 метрова яхта

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от m30b35 » 25 Апр 2014, 14:43

ето директно сайта на фирмата , да не ме бият пре ръцете че ги поствам ,
http://www.sencom-kabeltechnik.de/j25/s ... sults,10-9

някой знае ли от къде в бг могат да се купят подобни високогъвкави силиконови и водоустойчиви кабели на нормални цени ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от da6ip » 25 Апр 2014, 15:32

Панорама: след изрязване на ъгъла предната част продължава да работи, само задната става неактивна. Не губиш нищо, понеже сега нищо не работи, а за изрязване не трябва да демонтираш целия механизъм. Затова хората го правят. Ако нямаш и друго сигурно решение, май най-логично е да се почне оттук.

За уплътнението - можеш да го сложиш сам за 2 часа, и аз така бих направил (и го направих), понеже иначе ако се довериш на немарлив сервиз може да шуми именно от некадърно залепване на новото. Има и упътвания за това, свиркай ако не намираш.

Кабели: при цялата работа и зор по отварянето отзад (не е лесно), си мисля че 100 евро за кабели не е голяма сума, но наистина ако Конрад има същото качество като БМВ, това е най-разумно.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Русе / Stuttgart
Пол: Мъж
Кара: Е61 535D
Мечтае да кара: 80 метрова яхта

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от m30b35 » 25 Апр 2014, 21:53

da6ip написа:Панорама: след изрязване на ъгъла предната част продължава да работи, само задната става неактивна. Не губиш нищо, понеже сега нищо не работи, а за изрязване не трябва да демонтираш целия механизъм. Затова хората го правят. Ако нямаш и друго сигурно решение, май най-логично е да се почне оттук.

Кабели: при цялата работа и зор по отварянето отзад (не е лесно), си мисля че 100 евро за кабели не е голяма сума, но наистина ако Конрад има същото качество като БМВ, това е най-разумно.


100 евро не са много ,но цената е такава заради това че са ти ги подготвили на 1,2м всички и в цветове са ти ги направили в комплект и не на последно място са високогъвкави и водоустойчиви, не се изчпичат и пречупват като тези на БМВ . Убеден съм че тези кабели струват в конрад или из магазините за кабели не повече 30-50 лв . Въпроса е в качеството , тези само защото са made in Germany цената им е такава . Не ми е проблем да са едноцветни а колкото за работата, мисля че за един ден ще ги оправя и двете страни .
ето тук хората си се рекламират http://www.youtube.com/watch?v=mJdNVAlU-EA#t=28

колкото до панорамата , големия се отваря но назад и то до край (на 2/3 спира и като пусна копчето и го натисна отново отива докрай ). Нагоре не се отваря нито единия от двата . Друго дразнещо е че не работи функцията за дълбоко натискане на копчето да се затвори автоматично а трябва да държа копчето докато се затвори изцяло, така е и с тапицерията . Думата ми беше ако може да ги оправя и двата . Ако не става ще се примиря , няма да и робувам :) Лошо е че не познавам предния собственик . Дали е блокирал отворен задния капак както при повечето които пишат и го е затворил някой някак си или просто е записал грешка и софтуерно да се изчисти . Не мисля да режа каквото и да било преди да се убедя че няма друг евтин начин . Може да е просто реле или мотора на задния панел или дори бушон , знам ли .

Не ми работят третия стоп и дистанционното на ключа , предполагам са все прекъснати кабели от сноповете . Не вярвам че приемника ще е наводнен защото не работят 3 неща , логично е да са кабелите :) имам и софклоуз на задната врата който не работи. Не мога да се закача и с компа , може би има разменени кабели на буксата заради кражба още в Италия . При всички случаи трябва първо диагностика и после да правя каквото и да е . Кажете някой кадърен в София или Русе който да ме насочи към проблемите , да я огледа на място . Така или иначе всичко ще се прави в БГ . Колега къде е този град к....ланд , много по немски звучи , да не си ми съсед :) От къде си , ако си в София може да се видим след 2 месеца обещавам да не искам нищо , само инфо и ще почерпя задължително :)

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 11.10.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530d
Мечтае да кара: BMW E61 530xd

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от kosio2001 » 15 Юни 2014, 16:29

Добър ден колеги от седем месеца съм горд собственик на BMW 530 E61 с панорама. Имах същият проблем, като повечето от вас с панорамата (при по висока скорост силни шумове). Големи благодарности на колегата da6ip за темата и решенията. Това уплътнение е върхът купих го и го смених. Направих проба с 200 km/h и никакъв шум в купето от панорамата. Всеки, който се колебае да не се колебае повече, а да го сменя. Подмяната не е трудна отнема около час. Големи благодарности още веднъж на колегата da6ip :bowdown: :bowdown: :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от axel.folu » 20 Юни 2014, 21:22

По некой път между 70-80 км получава се забиване все едно минава от по висока на по ниска скоростта все си чукнал резко спирачката колата е е61 автомат 3,5 мотор 2005

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от yordanovdir » 30 Юни 2014, 7:01

Здравейте,
Евентуална добавка към номер 5.Има възможност чрез кодиране, с дистанционното да се отваря стъклото, вместо вратата.Ако този вариант работи, е по-лесен от разглобяване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от miroleskov » 14 Юли 2014, 16:37

колеги да ме ориентирате къде точно се намира и от къде е достъпа до компресора за заднато окачване на Е61,че мисля да направя профилактика,че нещо по-шумен ми се струва напоследък и почна да ми забива грешки от време на време.
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от axel.folu » 23 Сеп 2014, 21:57

Restrain system ми изписва постоянно на компа лампата за беговете и за колана нон стоп светят

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от netmurder » 23 Сеп 2014, 22:41

axel.folu написа:Restrain system ми изписва постоянно на компа лампата за беговете и за колана нон стоп светят

Колега провери кантарчето на пасажерската седалка...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от axel.folu » 24 Сеп 2014, 1:21

netmurder написа:
axel.folu написа:Restrain system ми изписва постоянно на компа лампата за беговете и за колана нон стоп светят

Колега провери кантарчето на пасажерската седалка...


Ами а сега де къде се намира това кантарче... :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от axel.folu » 06 Окт 2014, 21:12

Да ама не не е кантара а поредна грешка изчисти се!
Винаги проверявайте първо защото щях да си батисам кантарчето :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от iceblast » 07 Окт 2014, 9:17

Чете се грешката и след това на база на нея се правят заключения. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от datchko » 17 Яну 2015, 1:53

Видео с премахването на елемента на механизма за затварянето на задната малка част от шибидаха.

Част 1: https://www.youtube.com/watch?v=wXpDcy8C56Y
Част 2: https://www.youtube.com/watch?v=EqmmFf9gARM

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Simeon24 » 22 Яну 2015, 0:25

Само да попитам съдейки по тая тема означава ли, че е61 може да направи повече проблеми от е60 ако е с панорамен таван и поради това, че е комби? Защото от първия пост като чета повечето проблеми идват от това при touring-a или седана си има други косури? :)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook